Україна фастівська районна міжвідомча координаційно- методична рада з правової освіти населення - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Україна київська обласна міжвідомча координаційно- методична рада... 2 570.3kb.
Новосанжарська районна міжвідомча координаційно-методична рада з... 1 225.23kb.
Всеукраїнська міжвідомча координаційно-методична рада з правової... 2 553.01kb.
Всеукраїнська міжвідомча координаційно-методична рада з правової... 1 236.84kb.
Кременчуцька районна міжвідомча координаційно-методична рада з правової... 1 59.27kb.
М. Лубни 27 лютого 2013 року 1 135.39kb.
Всеукраїнська міжвідомча координаційно-методична рада з правової... 1 318.16kb.
Інформація про роботу Оржицької районної міжвідомчої координаційно-методичної... 1 23.75kb.
Методичні рекомендації щодо застосування норм Земельного кодексу... 1 305.41kb.
Законодавство з питань виборів депутатів місцевих рад, а також сільських... 4 774.57kb.
Методичні рекомендації Щодо гарантій для депутатів місцевих рад,... 1 54.87kb.
Розвиток університетського бібліотечно-інформаційного комплексу на... 1 121.75kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Україна фастівська районна міжвідомча координаційно- методична рада з правової освіти - сторінка №1/1
безымянный
УКРАЇНА

ФАСТІВСЬКА РАЙОННА МІЖВІДОМЧА КООРДИНАЦІЙНО-

МЕТОДИЧНА РАДА З ПРАВОВОЇ ОСВІТИ НАСЕЛЕННЯ
пл.Соборна,1,м.Фастів,08500,тел.(04565) 5-14-44,факс.6-02-31

_________________ ____________ На № ____________від_____

Голові Фастівськоїрайонної ради

Іщенко В.Я.

Про хід виконання Програми

правової освіти населення Фастівського району

На 2011-2014 роки

Фастівська районна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення, при Фастівської районній державній адміністрації, здійснює свою діяльність відповідно до Указу Президента України від 18 жовтня 2001 року № 992/2001 "Про Національну програму правової освіти населення", положення "Про Фастівську районну міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення", затвердженого розпорядженням голови Фастівської райдержадміністрації від 05 червня 2013 року № 200.

05 червня 2013 року було утворено Фастівську районну міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення у новому складі.

Фастівська районна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення (далі - районна МКМР), проводить свої засідання на виконання рекомендацій Київської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення та плану роботи районної МКМР на 2013 рік. Так, станом на 01 серпня 2013 року, було проведено 2 засідання, на яких розглянуто 6 питань, а саме:1. Про затвердження плану роботи районної МКМР з правової освіти населення на 2013 р.

2. Про роботу виїзних прийомів пересувного консультативного пункту з правової освіти населення

3. Система безоплатної правової допомоги, як один із способів захисту прав людини

4.. Про здійснення право освітньої роботи Службою у справах дітей

5. Про правову роботу в бібліотеках централізованої бібліотечної системи Фастівського району

6..Правоосвітня діяльність та правороз"яснювальна робота серед дошкільнят та у закладах освіти

На виконання рекомендацій Київської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення та на виконання плану роботи на 2013 рік, протягом І півріччя 2013 року Фастівська районна МКМР надає наступну інформацію.


Відділ освіти Фастівської райдержадміністрації
Правоосвітня та правовиховна робота спрямована на розповсюдження, пропаганді серед учнів та батьків правових знань у галузях адміністративного, кримінального законодавства України, законодавства про освіту для формування в учнів правової культури та свідомості, виховання законослухняних громадян України, попередження правопорушень.

Протягом 2012-2013 навчального року системні знання про права, обов’язки, правові відносини та зв’язки, отримували школярі при вивчення предмета «Правознавство» на заняттях, факультатив і курсів, що викладаються в школах: «Ми громадяни України» 9 кл. – в 4 школах (Фастівецька ЗОШ І-ІІІ ст., Оленівське НВО «ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок», Дорогинська ЗОШ І-ІІІ ст., Червонянська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Живи за правилами», 7 кл. – в 5-ти школах (Фастівецька ЗОШ І-ІІІ ст., Триліська ЗОШ І-ІІІ ст., Оленівське НВО «ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок», Пилипівська ЗОШ І-ІІІ ст., Ч.Мотовилівська ЗОШ І-ІІ ст.), 10 кл. – «Конституційне право» в 4 школах (Фастівецька ЗОШ І-ІІІ ст., Борівська ЗОШ І-ІІІ ст., Триліська ЗОШ І-ІІІ ст., Півнянська ЗОШ І-ІІІ ст.), 11 кл. – «Молодь на роздоріжжі» - 1 школа (Борівська ЗОШ І-ІІІ ст., «Права людини в Україні» - в 2 школах (Борівська ЗОШ І-ІІІ ст., Триліська ЗОШ І-ІІІ ст.), - 8 кл. «Вчимося бути громадянами» - в 4 школах (Борівська ЗОШ І-ІІІ ст., Триліська ЗОШ І-ІІІ ст., Яхнівська ЗОШ І-ІІІ ст., Червонянська ЗОШ І-ІІІ ст.) та «Стежками козацької слави» - Дорогинська ЗОШ І-ІІІ ст.

На виконання Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18.10.2011 № 592/2001, Програми правової освіти населення Київської області та Фастівської районної МКМР на 2011-2014 роки, наказу Головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 16.09 2011 «Про вивчення стану викладання правознавства та організації правовиховної роботи в навчальних закладах Київської області» здійснено моніторинг правознавчої компетентності учнів 9-10 класів, які показали, що з 287 дев’ятикласників 183 від загальної кількості учнів 9-их класів високий рівень мають 15 %, достатній – 39% та 46 % - середній та початковий; у 10 класі відповідно: з 154 учнів (84 %) високий – 12 %, достатній – 35 %, 53% - середній та початковий рівні. Низькі правознавчі знання виявили учні Борівської ЗОШ І-ІІІ ст., М.Половецької ЗОШ І-ІІІ ст., В.Мотовилівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок», В.Снітинської ЗОШ І-ІІІ ст.

Значне місце правовому вихованню відводиться в позаурочний та позакласній роботі. Впродовж вересня-грудня навчального року в закладах освіти проведені виховні години, круглі столи, вікторини, випущені стінгазети, систематично проводились рейди «Урок», «Канікули», «Перерва», оформлені куточки правових знань у 5 школах (Томашівська ЗОШ І-ІІІ ст., Фастівецька ЗОШ І-ІІІ ст., М.Снітинська ЗОШ І-ІІІ ст., Борівська ЗОШ І-ІІІ ст., Веприцька ЗОШ І-ІІІ ст. ). Традиційними в закладах освіти стали декади історії та правознавства, в рамках яких проводяться шкільні виставки юридичної літератури з питань захисту прав дитини, брейн-ринг, змагання-вікторини знавців права, рейди-перевірки дотримання учнями правил внутрішнього розпорядку, засідання комісій дисципліни і порядку учнівського самоврядування, години спілкування, зустрічі з дільничним інспектором.

У листопаді-грудні в школах були організовані заходи до Всеукраїнського тижня права, приуроченого Дню прав людини та річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини. Прослідковується певна співпраця школи із Фастівським міськрайонним управлінням юстиції,службою у справах дитини, районним центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді щодо профілактики правопорушень, безпритульності, бездоглядності, профілактики вживання наркотичних засобів, алкоголізму, тютюнопаління, захворювання на СНІД.

У 16 школах району впроваджується інноваційні програми: превентивного виховання «Майбутнє починається сьогодні», формування навичок здорового способу життя у дітей та підлітків за проектом «Діалог», рівний-рівному, «Школа проти СНІДу». У третини шкіл створені банки дітей з проявом девіантної поведінки, на кожного учня, що перебувають на внутрішкільному обліку, зведені індивідуальні картки, у яких фіксуються проведені бесіди, а також зміни в характері поведінки, аналізуються умови їх проживання, такі учні залучаються до гурткової та позакласної роботи.

У школах району виховна робота спрямована на попередження правопорушень серед учнів: так у школах діє рада з профілактики правопорушень; питання профілактики злочинності розглядається на засіданні шкільного методичного об’єднання класних керівників, аналізу стану профілактичної роботи і причин правопорушень виноситься на розгляд педагогічної ради правові питання порушуються на батьківських зборах.

У профілактиці правопорушень серед неповнолітніх значна роль належить шкільній соціально-психологічній службі, яка проводить корекційну роботу, направлену на виявлення негативних змін у поведінці дітей, попередження їх розвитку, організовує психолого-педагогічний та соціальний супровід дітей, що потрапили до «групи ризику», проводять лекції, семінари, навчання для вчителів, батьків з метою підвищення психологічної компетентності.

Окремої уваги потребує підвищення рівня просвітницької роботи з батьками щодо ризиків, які таїть в собі глобальна мережа, надання їм допомоги з питань захисту дітей від впливу шкідливої інформації. Класні керівники повинні інформувати батьків про безкоштовні фільтри та брандмауери. Зокрема, це:

* Интернет Цензор- http:www.icensor.ru\soft

* Безкоштовні брандмауери – http://ru.brothersoft.com\securoty\firewalls\

* Безпека сім’ї Windows Live – http://explore.live.com\windows-live-family-safety?os=winxp.

Невчасно навчальні заклади реагують на пропущені шкільні заняття учнями та подають інформацію у відділ освіти. Так, в Яхнівській ЗОШ І-ІІІ ст. Могилевцева Вікторія пропустила без поважних причин 158 уроків, адміністрація школи не забезпечила належний контроль за відвідуванням ученицею школи та не провела відповідної роботи щодо залучення її до навчання.

З метою попередження запобігання безпритульності та бездоглядності, спільним діям адміністрації Малополовецької ЗОШ І-ІІІ ст. та відділу освіти влаштовано учнів даної школи, Праведнікову Ірину та Праведнікова Дмитра, до санаторію у м. Ірпінь, так як їх мати перебуває на тривалому лікуванні в м. Біла Церква.

Результатом правоосвітньої та правовиховної роботи, що проводиться в закладах освіти району є і за даними, що їх показали адміністрації шкіл 50 учнів стоять на класному обліку, 30 учнів (що складає 1,1 % всіх школярів) стоять на внутрішньошкільному обліку жодного учня – у кримінальній міліції.

Одним із важливих завдань для зменшення рівня злочинності та інших протиправних дій серед школярів та учнівської молоді є налагодження та забезпечення зв’язку між службами і структурами, котрі здійснюють патронат і супровід дітей, особливо тих, котрі опинилися у складних життєвих обставинах, віднесених до так званих "груп ризику". Важливе значення для вирішення цієї проблеми має належне забезпечення навчальних закладів педагогічними посадами практичних психологів та соціальних педагогів.

Зосереджуємо увагу, що пріоритетним в роботі навчальних закладів залишається упровадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних діянь, використання інтерактивних педагогічних технологій між усіма учасниками навчально-виховного процесу щодо підвищення моральності та правової культури, організація учнівського самоврядування і перетворення навчальних закладів на зразок демократичного правового простору та позитивного мікроклімату.

Тому, для підвищення результативності правоосвітньої та правовиховної роботи з учнями, створення єдиної системи роботи класних керівників учнівських колективів психолого-педагогічної служби, бібліотекарів, педагога-організатора, батьківського комітету, комісії з профілактики правопорушень, адміністрації школи необхідно:

1) адміністрації навчальних закладів здійснювати теоретико-методичне керівництво роботою класних керівників, учнівського самоврядування, налагодити чітку систему внутрішньошкільного контролю за станом правовиховної роботи;

2) Розробити модель спільних дій школи та Фастівського МРУЮ , служби в справах дітей центру соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді, кримінальної міліції у справах дітей, розроблення індивідуальних програм корекції дітей схильних до правопорушень та їх сімей;

3) широке впровадження сучасних методів роботи з дітьми девіантної поведінки класними керівниками, оволодіння якими організувати через навчання педагогів інструкторам, що мають відповідні сертифікати;

4) доповнення шкільних програм превентивного виховання (врахувавши стан правовиховної роботи, результати моніторингу правоосвітньої компетентності учнів, рівень вихованості та зайнятості учнів в позаурочний час) наповнити їх новим змістом, методами та прийомами технологічної реалізації, продовжити термін дії до 2014 р.Служба у справах дітей та сім’ї

Фастівської райдержадміністрації
На виконання програми правової освіти населення службою разом зФастівським МРУЮ проведено 25 профілактичних рейдів „Підліток”, “Сім”я”, спільно з кримінальною міліцією у справах дітей та Фастівським МРУЮ . Під час бесід з громадянами надаються консультації, роз’яснення їх прав, обов’язків стосовно державних гарантій для соціально-ннезахищених категорій населення. При перевірці торгових точок складаються протоколи з попередження про відповідальність за продаж неповнолітнім тютюнових виробів та алкоголю, В 2013 році винесено 6 усних попередження та ініційовано притягнення до відповідальності осіб які втягують неповнолітніх до злочинної діяльності.

У загальноосвітніх школах проводиться профілактична робота прочитано 15 лекцій на тему «Ранні прояви хвороб алкоголізму і наркоманії», «Я і закон» для дітей демонструються фільми на правову тематику та фільми орієнтовані на дотримання дітьми норм здорового способу життя. Щорічно проводиться гра між учнями 9-11 класів Брейн- ринг «Підліток і право» переможці районного туру гри беруть участь в обласному турі.


За участі заступника голови райдержадміністрації щомісячно проводиться засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. В поточному році проведено 9 засідань на яких розглянуто 55 питань щодо соціально-правового захисту дітей. До участі в засіданнях запрошуються голови сіл, юристи, спеціалісти Фастівського МРУЮ та БТІ таким чином заявники отримують вичерпну інформацію та консультацію від спеціалістів.

Щоквартально проводяться міжвідомчі наради з питань соціально-правового захисту дітей району, семінари-навчання для опікунів (піклувальників), батьків-вихователів з питань правової освіти людей, які займаються вихованням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.


Фастівський районний центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

При Фастівському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюють спеціалізовані формування: Служба соціальної підтримки сім’ї, Консультаційний пункт при пологовому стаціонарі, Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи. Працює клуб для родин, які виховують дітей-інвалідів „Повір у себе!”. Об’єктами отримання соціальних послуг виступають сім’ї з дітьми, діти та молодь, які опинились в складних життєвих обставинах, всі вони отримують повний комплекс інформаційних, соціально-педагогічнгих, соціально-психологічних, юридичних послуг, за потреби здійснюється соціальний супровід.

З метою популяризації сімейних форм виховання та рекрутування прийомних батьків та батьків-вихователів проводяться зустрічі взаємопідтримки прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Постійно здійснюється соціальне супроводження ПС та ДБСТ.

Центром постійно проводяться рекламно-інформаційні кампанії „ВІЛ/СНІД стосується кожного!”, „Кожна дитина має право на сімейне виховання”, «Стоп насильству!» в рамках яких розповсюджуються рекламні матеріали та аудіо ролики в ЗМІ, проводяться PR-заходи.

Фахівцями із соціальної роботи сумісно з спеціалістами Фастівського МРУЮ постійно проводяться групові заходи із сім’ями, дітьми та молоддю направлені на підвищення загального рівня правової культури на профілактику негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі: акція на вокзалі ст.Кожанка «ВІЛ/СНІД стосується кожного!», акції в торгівельних точках Фастівського району «Я не продаю неповнолітнім алкогольні напої та тютюнові вироби», «Нема поспорта – нема пива» та інші.

Протягом звітного періоду центром спільно з КМСД та ССДС проведено перевірки місць відпочинку молоді на дискотеках в с.Томашівка, с.Дідівщина, с.Кищенці, с.В.Снітинка, с.Триліси, смт.Борова, смт.Кожанка.

Спільно з державним соціальним інспектором проводяться обстеження сімей, де є немовлята з метою перевірки цільового використання коштів та надання соціальних послуг.

Постійно здійснюється моніторинг сільських/селищних рад щодо забезпечення реєстрації дітей за місцем проживання батьків.

Щовівторка проводяться наради з фахівцями із соціальної роботи на яких працівники ознайомлються з нормативними актами, зокрема з тими, що гарантують підтримку держави соціально-незахищеним категоріям населення.
Відділ культури і туризму

Фастівської райдержадміністрації
Зростаюча роль права в житті суспільства зумовлює необхідність ґрунтовного ознайомлення читачів з основними положеннями чинного законодавства України, історією становлення права. На базі бібліотек району обладнано постійно діючі книжкові виставки літератури по юридичній тематиці, проводяться читання лекцій, бесід на морально-правову тематику. Заходи розраховані на юнацтво та молодь, які набувають навичок правомірної і толерантної поведінки, вчаться діяти в різних життєвих ситуаціях, згідно з нормами права, привчаються до соціальної активності.

Центральна районна бібліотека працює в тісному контакті з Фастівським міськрайонним управлінням юстиції ,школами, центром соціальної служби молоді, відділом внутрішньої політики.

Досить цікаво проходять засідання «Правового лекторію», що діє на юнацькій кафедрі. Ведуча клубу, провідний бібліотекар Пустовойтенко О.В. працює згідно статуту, плану роботи і за цей час було проведено такі заходи:


 • Бібліографічний огляд «Відмова від шкідливих звичок» (березень)

 • Правова година «Злочин можна попередити» (квітень)

На кафедрі юнацтва діє рекомендований стенд «Книга для тебе» (на допомогу правовому вихованню), скринька для запитань юристу «Я маю право?», книжкова поличка «Мудрість права».

В читальному залі діють правові виставки: «Мої права – моє життя», «Правова абетка», «Молодь і закон», «Права дітей».

Цікавий матеріал для пенсіонерів, інвалідів, молоді зібрано в картотеці «Юридична консультація».

Вивчаючи запити читачів по правових питаннях, ми виписуємо такі періодичні видання: • Відомості Верховної Ради

 • Газети «Урядовий кур’єр», «Голос України», «Пенсійний кур’єр».

Серед молоді – студентів особливим попитом користується така література по праву: кодекси (трудовий, цивільний, сімейний, земельне

право), науково-практичні коментарі до цивільного законодавства України, та законодавство про працю. Наприклад: • Основи правової охорони інтелектуальної власності в Україна:Підручник для студентів.-К: «Ін Юре», 2003 р.-236 с.

 • Сичов О.М. Великий сімейний юридичний довідник.-Харків,2013 р.-752с.

 • Омелькін В.М. Ваш домашній адвокат.Харків,2010 р.-320с.

 • Бойко М.Д. Відшкодування школи: правовий аспект.-К.Атіка,200, 7р.-328 с.

В бібліотеках району регулярно проводяться правові години, диспути, бібліографічні огляди, тематичні бесіди для молоді та учнів сіл:

 • Перегляд періодики «Злука.Соборність.Воля» (рай.бібліотека) –січень

 • Урок права «Закон захищає дидину» (с.Дідідщина, с.В.Офірна, с.Малополовецьке) – лютий

 • Морально-правовий калейдоскоп «Рабство за власним бажанням»(с.В.Гуляки, с.В.Снітинка)- лютий

 • Правовий альманах «Крок у світ закону»(с.Кожанка, с.Триліси, с.В.Мотовилівка) - квітень

 • Візитка України «Я – громадянин Європи» (с.Ставки, с.Яхни)-травень

 • Урок-міркування «Межу закону не переступати» (В.Гуляки, с.Пришивальня, с.Дідівщина)-травень

 • Історичний екскурс «Конституція і право» (рай.бібліотека, с.Дмитрівка,с.Волиця) –червень

 • Правова абетка «Азбука громадянства» (с.Червоне, с.Пришивальня) – червень

У бібліотечних закладах району діє 28 клубів за інтересами, серед яких 4 – правознавчого напрямку. Це – «Правознавець» (с.Борова, с.Фастівець), «Джерело» (с.Пришивальня), «Правознавчий лекторій» (районна бібліотека).

На засіданнях цих об’єднань розглядалися такі питання:

«Основні положення Конвенції про права дитини» (с.Борова)

«Соціальна програма на житло для молоді» (с.Фастівець)

«Карний та адміністративний кодекси України»(с.Пришивальня) та інші

Свою роботу по правовій світі бібліотеки висвітлюють у засобах масової інформації:газеті «Перемога». «Наш городок».

Бібліотечні установи приймають участь в обласних та районних Програмах:

«Стоп насильству» (2011-2015 рр)

«Правова освіта населення Фастівського району» (2011-2014 рр)

«Профілактика попередньої злочинності» (2011-2014 рр).

В лютому для бібліотекарів району був проведений семінар «Знання і повага прав людини: шлях до взаєморозуміння».
Фастівськє міськрайонне управління юстиції
Фастівським міськрайонним управлінням юстиції проводиться певна робота з питань правової освіти населення.

Питання правової освіти визначені в річному плані роботи Фастівського міськрайонного управління юстиції на 2013 рік, щоквартальних планах, місячних планах та окремому плані роботи управління юстиції з правової освіти на 2013 рік.

Питання правової освіти постійно обговорюється на оперативних нарадах начальника Фастівського міськрайонного управління юстиції та на семінарських заняттях.

Так, протягом І півріччя 2013 року було обговорено 12 питань.

Працівники управління юстиції залучені до виїзних прийомів пересувних консультативних пунктів з правової освіти населення Фастівської районної МКМР. Протягом І півріччя 2013 року було взято участь у виїзних прийомах до 2 пунктів - здійснено виїзні прийоми до смт. Борова, с.Скригалівка.

Протягом І півріччя 2013 року активно працював „Університет правових знань”. Так, протягом звітного періоду було прочитано 3 лекції, темою яких були: «Коментар норм Закону України «Про безоплатну правову допомогу», «Про ринок земель», «ЗУ « Про виконавче провадження»

Правова освіта ведеться на підставі річного плану роботи Фастівського міськрайонного управління юстиції, квартальних планів роботи, щомісячних планів, планів роботи управління юстиції з правоосвітньої та правовиховної роботи в шкільних та дошкільних закладах Фастівського району та міста на 2013 рік, планів спільних заходів Фастівського міськрайонного управління юстиції, служб у справах неповнолітніх та відділів у справах сім`ї,дітей та молоді Фастівської райдержадміністрації з питань, що стосуються захисту прав неповнолітніх, а також окремих листів Головного управління юстиції у Київській області.

Правова освіта ведеться шляхом проведення лекцій, виступів, роз’яснень, як усно, так і письмово, через засоби масової інформації, так протягом І півріччя 2013 року було здійснено 6 виступів відповідальних працівників управління на теми: «Громадські об’єднання. Профспілки», «Про шлюб та сім’ю», «Захист прав дітей», «ЗУ «Про виконавче провадження», «ЗУ «Про звернення громадян», «Національна компанія «Стоп насильству»; шляхом надання правової допомоги здійснення перевірок стану викладання правознавства та право виховної роботи в школах, перевірок стану правової освіти населення на підприємствах, установах, організаціях та інших заходи, проводяться працівниками управління юстиції.

На базі Фастівського міськрайонного управління юстиції створена та діє Громадська приймальня. Протягом І півріччя 2013 року звернулося 28 осіб.

Фастівським міськрайонним управлінням юстиції також був затверджений графік виїзних прийомів «Громадської приймальні» Фастівського міськрайонного управління юстиції з роз»ясень норм чинного законодавства, так протягом І півріччя 2013 року було здійснено 3 виїзд до Борівської селищної ради та Скригалівської сільської ради, .

Питання з якими зверталися громадяни були різні. Працівниками управління юстиції надавалися роз’яснення норм трудового, пенсійного, сімейного, житлового законодавства, також надавалися роз’яснення по ЗУ „Про виконавче провадження” та щодо написання процесуальних документів.

Згідно окремо затвердженого графіку проводяться семінарські заняття для працівників управління. Серед запрошених слід відмітити осіб, зарахованих до кадрового резерву. Протягом І півріччя 2013 року проведено 4 семінарських занять, а саме: Право на звернення до адміністративного суду, Поняття договору дарування земельної ділянки, коментар ЗУ «Про охорону праці».

Метою даних занять є поглиблення знань з питань чинного законодавства.

Працівниками управління юстиції на підставі затверджених планів протягом І півріччя 2013 року проводилися перевірки стану викладання правознавства та правовиховної роботи в загальноосвітніх школах м. Фастова та Фастівського району, а саме ДНЗ «Джерельце», Великоснітинська ЗОШ, Великоснітинський ДНЗ.

Також здійснювалися перевірки стану правової освіти населення в установах, організаціях, підприємствах, органах виконавчої влади, а саме юридичному апараті Фастівської РДА, Управління пенсійного фонду, відділ освіти Фастівського міськвиконкома. За наслідками перевірок складені відповідні довідки та надіслані рекомендації.

Працівниками управління юстиції згідно окремих планів та графіків з правоосвітньої та правовиховної роботи серед шкільних закладів м. Фастова та Фастівського району на 2013 рік проводилися Дні правових знань, тижні правових знань для учнів окремих загальноосвітніх шкіл м. Фастова та Фастівського району, інші заходи.

Проводилися сумісно з відділом освіти Фастівської РДА дні правових знань для учнів на базі відділу ДРАЦС Фастівського міськрайонного управління юстиції, під час яких запрошених було ознайомлено з роботою відділу ДРАЦС, прочитані лекції на правову тематику. До даного заходу залучалися працівники відділу державної виконавчої служби, працівники Фастівської міжрайонної кримінально - виконавчої інспекції.

Згідно окремих планів працівники управління юстиції залучалися до проведення рейдів в неблагополучні сім»ї.. Під час рейдів здійснювалися роз’яснення на тему «Мої права», «Право на захист від будь-яких проявів насильства». У І півріччя 2013 року було проведена Координаційна рада відділу у справах сім»ї, дітей та молоді Фастівського міськвиконкому спільно з Фастівським міськрайонний управлінням юстиції, Фастівським міськрайонний центром зайнятості, Управлінням праці та соціального захисту населення, також проводилися семінари спільно з Фастівською РДА, відділом у справах сім’ї, дітей та молоді на теми: «Попередження насильства в сім’ї», «Становлення та тенденції розвитку громадських молодіжних об’єднань на сучасному етапі», «Соціальні пільги для багатодітних сімей».

Спільно з Фастівською РДА проводяться роз’яснення для голів та секретарів сільських, селищних рад. Протягом І півріччя 2013 року було проведено семінар на теми: «Сімейний законодавство», ЗУ «Про виконавче провадження»,земельні питання.

Протягом 2013 року управління юстиції співпрацювало з місцевими громадськими організаціями та територіальними осередками, а саме Борівським громадським творчим об’єднанням «Лілея», молодіжною громадською організацією «Палкий час», Борівським осередком Всеукраїнського дитячого творчого обєднання Культурних, Розумних, Організованих, Кмітливих, Спритних. Працівниками управління юстиції надавалася правова допомога з питань, що цікавили членів вищезазначених організацій, розроблена методична рекомендація «Громадські об’єднання» та проводилися спільні семінари.

Працівниками Фастівського міськрайонного управління юстиції за І піврічча 2013 року було розроблено 3 методичні рекомендації - „Механізм держави», «Земельна політика», «Про безоплатну правову допомогу»

На базі Фастівського міськрайонного управління юстиції діє Координаційна рада молодих юристів, де працівники управління спільно з юристами проводять круглі столи, семінари, засідання, де обговорюються зміни, внесені до чинного законодавства, а саме: про безоплатну допомогу, про виконавчу службу, земельні питання.Основними напрямами правоосвітньої діяльності Фастівської районної МКМР є підвищення рівня правової культури населення Фастівського району , створення належних умов для набуття знань про свої права, свободи, широке інформування про зміни в законодавстві, пошук нових форм і методів правової освіти населення.

Заступник голови Фастівської районної

МКМР з правової освіти населення-

начальник Фастівського МРУЮ О.І.Кушнарьов