Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України презентує - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Український державний центр туризму І краєзнавства учнівської молоді 1 35.36kb.
Vіі всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської... 31 7200.22kb.
Додаток №1 до наказу уон від 02. 02. 2012 №171 Умови проведення обласного... 1 61.78kb.
Чернігівська обласна державна адміністрація управління освіти І науки... 1 18.15kb.
Чернігівська обласна державна адміністрація управління освіти І науки 1 18.76kb.
Наказ №443 Про підсумки обласного огляду-конкурсу музейних кімнат... 1 102.71kb.
Наказ №649 Про підсумки проведення огляду музеїв при навчальних закладах... 2 684.5kb.
Назва заходу 1 63.24kb.
Відділ освіти виконавчого комітету канівської міської ради міський... 1 237.54kb.
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту... 1 20.09kb.
Міський центр туризму, краєзнавства, спорту 1 252.9kb.
Затверджено рішення міської ради (46 сесія 6 скликання) 1 103.61kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства - сторінка №1/33
Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

презентує

Каталог музеїв при навчальних закладах,

які перебувають у сфері управління Міністерства

(станом на 01.01.2011)

ІНФОРМАЦІЯ

до Каталогу музеїв при навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
Музеї при навчальних закладах України діють відповідно до Закону України «Про музеї та музейну справу» та відомчих нормативних документів: Положення про музеї при навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України, Положення про звання «Зразковий музей» та Порядку обліку музеїв при навчальних закладах, що затверджені наказом МОН від 04.09.2006 № 640 «Про внесення змін до положень щодо музеїв при навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України».

Відповідно до зазначених документів Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України та Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді один раз на три роки проводить огляд музеїв навчальних закладів з метою удосконалення музейної роботи та впорядкування мережі музеїв навчальних закладів, підвищення їх ролі у навчальновиховному процесі. Проведення оглядів музеїв у Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі покладено на відповідні управління освіти і науки та центри туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Основними завданнями оглядів є:


  • вивчення діяльності музеїв з охорони та пропаганди пам’яток історії, культури та природи, участі їх у формуванні та раціональному використанні Музейного фонду України;

  • удосконалення мережі музеїв при навчальних закладах;

  • аналіз краєзнавчопошукової роботи музеїв, їх участі у навчальновиховному процесі та вихованні юних громадян України;

  • сприяння відкриттю нових музеїв, світлиць, оновленню діючих експозицій тощо;

  • зміцнення зв’язків музеїв при навчальних закладах з місцевими державними музеями, архівами, товариствами охорони пам’яток історії і культури, творчими спілками;

  • виявлення кращих музеїв та заохочення їх діяльності.

За результатами огляду та відповідно до інформації органів управління освітою Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, станом на 01.01.2011 взято на облік 4430 музеїв, що на 543 більше у порівнянні з оглядом 2007 року.

Як свідчать статистичні дані в навчальних закладах переважають музеї історичного, краєзнавчого та етнографічного профілів. Значної популярності набули музеї, що розповідають про історію навчальних закладів (див. додаток).

Діють у навчальних закладах також музеї, експозиції яких присвячені певним галузям промисловості, сільського господарства тощо.

Огляди музеїв при навчальних закладах показують, що накопичено певний досвід роботи музеїв різних профілів. Значно зросла зацікавленість учнів історичним минулим свого народу, звичаями, обрядами, культурою, побутом, пожвавився інтерес до вивчення окремих сторінок історії, що розкривають «білі плями» суспільнополітичного та економічного життя на теренах України. Змінюється тематика музейних експозицій, що поступово звільняються від формалізму та наповнюються конкретними краєзнавчими матеріалами, знайденими в архівах та пошукових експедиціях.

У тісному контакті з науковими установами, закладами культури, громадськими організаціями музеї при навчальних закладах продовжують роботу з удосконалення експозицій на основі об’єктивності та історичної правди.

Музеї багатьох навчальних закладів стали справжніми методичними центрами та пропагують форми своєї роботи не лише серед учнів і вчителів своїх навчальних закладів, а також серед мешканців мікрорайону, села, міста, області.


Додаток.

Розподіл музеїв за типами навчальних закладів:
Заклади освіти

Кількість музеїв

Відсоток від загальної кількості музеїв

Загальноосвітні навчальні заклади, гімназії, ліцеї, дитячі будинки

4054

88,6%

Позашкільні навчальні заклади

178

3,89%

Професійно-технічні училища, технікуми, коледжі

223

4,87%

Вищі навчальні заклади

121

2,64%

За профілями:
Профілі

Кількість музеїв

Відсоток від загальної кількості

Історичні

2751

60,12%

Археологічні

10

0,22%

Краєзнавчі

643

14,05%

Природничі

65

1,42%

Літературні

177

3,87%

Мистецькі

54

1,18%

Етнографічні

625

13,66%

Технічні

13

0,28%

Галузеві

31

0,68%

Інші

207

4,52%


наступна сторінка >>