Узагальнення і систематизація знань з теми «Початкові хімічні поняття.(Частина перша)». 7 клас - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Урок узагальнення і систематизація знань з теми: «Початкові хімічні... 1 46.52kb.
Дата Зміст уроку к-ть год Вид контр Повторення Тема Повторення І... 1 98.37kb.
Тема. Узагальнення та систематизація знань за темою «Іменник як частина... 1 89.34kb.
Яковчук О. М., вчитель математики знз №29 м. Чернігова Математичний... 1 39.78kb.
Урок № Клас Дата Тема уроку: Узагальнення та систематизація знань... 1 17.03kb.
Урок-лінгвістичний експеримент Тема. Узагальнення й систематизація... 1 170kb.
Тема. Узагальнення й систематизація знань про дієслово. Мета 1 76.7kb.
Урок ярмарок. Хід уроку організація класу. Мотивація навчання школярів 1 101.39kb.
Програма передач у 6 класі. Студія «Прикметник». Тема.: узагальнення... 1 87.88kb.
Узагальнення і систематизація знань з теми «Квадратична функція» 1 55.78kb.
Узагальнення й систематизація знань з теми «Речення з однорідними... 1 116.63kb.
Методичні рекомендації : «Здійснення систематизації законодавства... 1 194.87kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Узагальнення і систематизація знань з теми «Початкові хімічні поняття.(Частина перша)». - сторінка №1/1
Розробка уроку:
Узагальнення і систематизація знань з
теми «Початкові хімічні поняття»
7 клас
вчитель хімії:Головатюк Л.Є.

ЗОШ №14 м.Запоріжжя



Тема: Узагальнення і систематизація знань з теми «Початкові хімічні поняття.(Частина перша)». 7 клас
Цілі уроку: узагальнення й систематизація знань учнів про початкові хімічні

поняття; розвивати логічне мислення, інтерес до вивчення хімії,

вміння робити висновки; виховувати культуру спілкування.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь, навичок.

Форма проведення: урок-гра.
ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Ми з вами вже вивчили першу частину теми «Початкові хімічні поняття» і вас чекає письмова робота, як ви засвоїли матеріал, які у вас є прогалини в знаннях і на що потрібно звернути увагу вам допоможе наш сьогоднішній урок, який пройде в формі гри. Перед вами лежать картки оцінювання, вам їх на протязі уроку потрібно заповнити і ви дізнаєтесь свою оцінку за урок.

ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ, НАВИЧОК.


  1. Метод «Мікрофон»

На екрані таблиця з простими і складними речовинами, вам потрібно вибрати тільки прості й назвати їх.(кожна правильна відповідь 1 бал)

АІ

НСІ

В2О3

Р

Н2SО4

Н2

СО2

Nа2О

О2

СаО

О3

Ва(ОН)2

Аg2О3

Аg

Аu

Р2О5




  1. Конкурс «Піраміда»

Скласти піраміду хімічних елементів за їх атомними масами.(нижні 2 ряди по 1балу, верхні-0,5, всього 2 бали.)
7

48 12 53,5

64 79 27 55 85

201 40 207 108 222 39 32


3.Заповнити таблицю.(2 бали)

Назва елементу

Символ елементу

Відносна атомна маса

Номер періоду

Номер групи

Порядковий номер

Натрій






















27

























45

4.Гра третій зайвий. Вибрати правильну відповідь і пояснити свій вибір.(1 бал)



Na

H2

Na+

AL

SO2

Р

Золото

Молоко

Кисень

5.Хімічний диктант. Вчитель називає назву хімічного елемента, а учні записують його символ.(кожна правильна відповідь 0.2 балів- всього 2 бали)

Калій, Алюміній, Цинк, Оксиген, Аргентум, Меркурій, Сульфур, Гідроген, Карбон, Купрум.
6.Гра «Квітка-семицвітка». Виписати в кожну пелюсточку квітки окремо фізичні тіла і речовини з даного переліку речовин: Цвях, срібло, стакан, золото, кухонна сіль, вода, перстень, скло, ручка, виделка, деревина, стіл, молоток, сталь. (1 бал)


7.Лови помилку. Визначити правильну валентність.( кожна правильна відповідь 0.2 балів, всього - 1.5 балів)

І ІІ І ІІ ІІ І ІІ ІІІ І ІІ V ІІ І ІІ

Na2O, Li2O, HBr, AL2O3, CuO, Р2O5, H2S.


8. «Хто перший». Записати формулу, її якісний та кількісний склад.

Аш-два-ес-о-чотири, барій-це-о-три, аш-два-о.( кожна правильна відповідь 0.5 балів,всього- 1,5 балів)


ІV.ПІДСУМКИ УРОКУ.ВИСТАВЛЕННЯ ОЦІНОК.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: скласти хімічний кросворд.