Відбулася оперативна нарада у начальника головного управління охорони здоров’я - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
19 липня 2010 року в головному управлінні охорони здоров’я Тернопільської... 1 18.43kb.
Оперативна нарада в Головному управлінні охорони здоров'я Тернопільської... 1 55.74kb.
Оперативна нарада 1 47.68kb.
Відбулася нарада педіатрів області 1 16.5kb.
Головне управління охорони здоров`я облдержадміністрації 1 73.11kb.
Колегія головного управління охорони здоров’я Тернопільської ода... 1 23.97kb.
Порядок денний: І. Про стан надання неонатологічної допомоги в Тернопільській... 1 44.44kb.
Порядок денний: І. Про стан рентгенологічної служби області, ефективне... 1 64.51kb.
Відбулася нарада щодо втілення проекту “Нове життя” 1 8.7kb.
Москальчук Євгеній Юхимович начальник Тернопільського обласного патологоанатомічного... 1 40.94kb.
Оперативна нарада в Головному управлінні охорони здоров'я Тернопільської... 1 114.28kb.
Лютий 2012 Перелік досліджень, здійснених в Україні протягом 2011... 1 366.39kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Відбулася оперативна нарада у начальника головного управління охорони здоров’я - сторінка №1/1
Відбулася оперативна нарада у начальника

головного управління охорони здоров’я
18 квітня 2011 року у начальника головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася оперативна нарада, яку проводив начальник головного управління Михайло Буртняк.

У порядку денному наради було кілька питань:

І. Організація надання медичної допомоги новонародженим дітям у відділенні інтенсивної терапії новонароджених КУТОР «ТОДКЛ». Робота виїзної неонатологічної бригади (доповідач надія пасяка завідувач відділом інтенсивної терапії новонароджених Тернопільської обласної дитячої комунальної лікарні).

ІІ. Хід виконання наказу МОЗ України від 13.04.2005 р. №161 «Про розвиток та удосконалення замісної підтримуючої терапії для профілактики ВІЛ/СНІДу серед споживачів наркотиків» в умовах Тернопільського обласного комунального протитуберкульозного диспансеру (доповідачі Володимир Носко головний лікар обласного комунального центру профілактики і боротьби зі СНІДом, головний позаштатний спеціаліст з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІД головного управління охорони здоров`я облдержадміністрації та Вадим Рудик головний лікар тернопільського обласного комунального протитуберкульозного диспансеру, головний позаштатний спеціаліст – фтизіатр).

ІІІ. Організаційно-методична робота головного управління охорони здоров`я облдержадміністрації на робочий тиждень і підсумки проведеної роботи за минулий.
Інформація про хід виконання наказу МОЗ України від 13.04.2005 №161 «Про розвиток та удосконалення замісної підтримуючої терапії для профілактики ВІЛ/СНІДу серед споживачів наркотиків» в умовах Тернопільського обласного комунального

протитуберкульозного диспансеру.

Згідно з офіційною позицією Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, Управління ООН з наркотиків і злочинності, Програма ООН-СНІД, замісна терапія є визнаною і науково обґрунтованою складовою частиною сучасних програм медичної допомоги особам з проблемами наркотичної залежності і важливою частиною профілактичних дій, спрямованих проти розповсюдження ВІЛ/СНІДу. Дані численних досліджень, проведених в багатьох країнах світу свідчать про те, що використання різних видів замісної терапії при проведенні лікування ВІЛ/СНІДу споживачів ін'єкційних наркотиків суттєво покращує його результати шляхом руйнування ланцюжка розповсюдження ВІЛ-інфекції.

На виконання Постанови Верховної Ради України від 3 лютого 2004 року «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Соціально-економічні проблеми ВІЛ/СНІДу, наркоманії та алкоголізму в Україні та шляхи їх розв'язання", постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 N 264 «Про затвердження Концепції стратегії дій Уряду, спрямованих на попередження розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу, на період до 2011 року та Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих на 2004-2008 роки», керуючись Меморандумом про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством охорони здоров'я України і Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД від 22.04.2004 та змінами і доповненнями до нього від 15.10.2004, з метою профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед споживачів ін'єкційних наркотиків, Міністерство охорони здоров’я України видало наказ від 13.04.2005 №161 «Про розвиток та удосконалення замісної підтримуючої терапії для профілактики ВІЛ СНІДу серед споживачів наркотиків», яким впроваджується в Україні у комплексі лікування хворих на СНІД із наркотичною залежністю, замісна підтримуюча терапія препаратом «бупренорфін» (еднок, субоксон).

За умови швидкого розвитку соціальної складової профілактичної роботи цей терапевтичний підхід підтверджує свою ефективність у перешкоджанні ВІЛ/СНІД-епідемії і в Україні. Згідно наказу Міністерства охорони здоров’я № 407 від 25.07.2008 «Про затвердження графіків розподілу препарату «Метадол», Тернопільський обласний протитуберкульозний диспансер включений в перелік лікувальних закладів, що проводять замісну підтримуючу терапію з початковою кількістю пацієнтів 20 осіб. Закладом проводилась підготовча робота для повноцінної роботи кабінету ЗПТ: визначення мультидисциплінарної команди, її навчання, ремонт приміщення та технічне забезпечення.

Програма замісної підтримувальної терапії на базі Тернопільського обласного комунального протитуберкульозного диспансеру почала працювати з 02 березня 2009 року. За час роботи програми її залишило 25 пацієнтів з різних причин: позбавлення волі пацієнта - 9 чол., померло - 5 чол. (4 від туберкульозу і СНІДу і 1 з інших причин), адміністративна виписка за порушення режиму - З чол., переведено в інші заклади - 5 чол., самовільно залишили програму - З чол. (в т.ч. 1 пацієнт повністю відмовився від вживання наркотиків).

Станом на 13 квітня 2011 року налічується 34 учасники ЗПТ (10 жінок, 24 чоловіки).

На даному етапі серед учасників ЗПТ з патологією ВІЛ/СНІД - 13 чол., з активним туберкульозом легень - 7 (з них 4 хворих на даний час проходить курс лікування в стаціонарі ОТД), інші продовжують лікуватися в амбулаторних умовах під наглядом дільничних фтизіатрів), із залишковими змінами після перенесеного туберкульозу легень - 18 чол., з гепатитом - 16 чол. Пацієнтів, які могли би відвідувати сайт ЗПТ на базі центру СНІДУ є 7 осіб. Щоденно сайт ЗПТ відвідують жителі м. Тернополя, м. Бережани, м. Теребовля, с.В.Бірки, с. Чернилів-Руський та с. Острів Тернопільського району.

У своій роботі працівники сайту ЗПТ дотримуються вимог Закону України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів», наказу МОЗ України від 25.01.2010р. №11 «Про затвердження Порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів закладах охорони здоров'я України", наказу ГУОЗ від 10.08.2010р. № 369 «Про виконання умов Порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів закладах охорони здоров'я області», та наказу про порядок обігу наркотичних речовин по закладу. Метадон видається у вигляді препаратів «Метадол» - 5, 10, 25 мг та «Метадикт» - 40 мг. Мінімальна доза метадону - 30 мг, максимальна доза - 175 мг, середня доза - 110 мг. До зниження дози препарату за власним бажанням і в майбутньому до повної відмови від наркотиків прагне 1 пацієнт.

Всі пацієнти програми ЗПТ знаходяться на диспансерному обліку в Тернопільському обласному комунальному наркодиспансері з діагнозом: Розлади психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів. Кожному пацієнту мінімум 1-2 рази на рік проводиться обстеження на ВІЛ/СНІД, 1 раз на рік - рентгенологічне обстеження. При необхідності пацієнти обстежуються в клінічній лабораторії тубдиспансеру, проводиться УЗД обстеження. ВІЛ-інфіковані пацієнти двічі на рік обстежуються в центрі СНІДу на визначення рівня CD-4 клітин, консультуються лікарем-інфекціоністом.

В мультидисциплінарній команді програми ЗПТ працюють лікар Кицай Л.Г, та 2 медичні сестри Тайжанова Т.П. та Олійник О.В.. Також учасники ЗПТ отримують соціальну підтримку (при потребі супровід та організація для пацієнтів додаткових обстежень та консультацій, допомога у відновленні втрачених документів, оформленні документів на МСЕК, проведення санітарно-освітньої роботи) від соціального працівника та медичної сестри програми Тайжанової Т.П..

Видача препарату проводиться щоденно без вихідних та у святкові дні у кабінеті замісної терапії, обладнаному камерою відеоспостереження. Проблемою залишається недисциплінованість пацієнтів та немотивоване втручання в роботу сайту ЗПТ працівниками внутрішніх органів. За час існування програми ЗПТ в облтубдиспансері органами внутрішніх справ були зафіксовані спроби виносу наркотичного препарату, тому пацієнтам, що схильні до порушення режиму препарат вводиться в подрібненому вигляді. Препарат «Метадикт» має переваги у використанні у зв’язку з доброю розчинність вже у ротовій порожнині. Перед донорами проекту ставиться питання про постачання в Україну розчинної форми метадону.

Отже впровадження замісної підтримувальної терапії зменшує шкідливі наслідки та соціальні проблеми, поширеність споживання опіоїдів в небезпечних кількостях і небезпечними способами, а також попереджує залучення нових споживачів у небезпечне для життя та здоров’я наркотичне оточення, зупинку зростання розповсюдження ВІЛ/СНІДу серед ін’єкційних наркоманів і населення області.


Головний позаштатний спеціаліст-фтизіатр

головного управління охорони здоров’я

облдержадміністрації В.Д. Рудик.
«Організація надання медичної допомоги

новонародженим дітям у ВІТН КУТОР «ТОДКЛ».

Робота виїзної неонатологічної бригади».

В серпні 1997 року на базі обласної дитячої клінічної лікарні розпочало свою роботу відділення інтенсивної терапії новонароджених (ВІТН) на 6 ліжок. В 2003 році. враховуючи напруженість роботи відділення, ліжковий фонд відділення розширено до 9 ліжок. На базі ВІТН функціонує виїзна неонатологічна бригада невідкладної допомоги та інтенсивного лікування та лабораторія експрес-діагностики.

Основними завданнями ВІТН є:

- надання консультативної допомоги та транспортування новонароджених з акушерських та дитячих стаціонарів;

- проведення інтенсивної терапії та реанімаційних заходів у новонароджених (доношених та недоношених);

- проведення організаційно-методичної роботи і підвищення кваліфікації неонатологів з основних питань реанімації та інтенсивної терапії новонароджених.


У ВІТН госпіталізуються доношені новонароджені віком до 28 днів життя , а недоношені з масою тіла при народженні менше 1800 до 2-х місяців життя.

Недоцільно переводити в регіональне відділення інтенсивної терапії дитячої лікарні новонароджених з грубими вадами розвитку, які не корегуються на сучасному рівні, новонароджених у термінальній фазі будь-якого захворювання.

В своїй роботі персонал відділення користується наказами МОЗ України та протоколами по лікуванню та виходжуванню новонароджених дітей ( Протокол з первинної реанімації та післяреанімаційної допомоги новонародженим; Протокол медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною; Протокол медичного догляду за новонародженою дитиною з малою масою при народженні; Протокол „ Жовтяниця новонароджених”; Протокол надання допомоги новонародженій дитині з дихальним розладами).
На даний час у відділенні працює 14 лікарів: 1 лікар з вищою кваліфікаційною категорією з дитячої анестезіології, 3-є лікарів з першою категорією, 4-ро лікарів з другою категорією, та 6 лікарів-спеціалістів

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ВІТН

З метою оптимізації надання спеціалізованої допомоги новонародженим дітям області, забезпечення умов для втілення сучасних технологій у лікуванні та виходжуванні новонароджених в липні 2010р. розпочато реконструкцію відділення, якій передувала кропітка робота по підготовці проектно-кошторисної документації. Обсяг роботи, який був запланований на 2е півріччя 2010р. виконано. На даний час ремонтні роботи призупинено через відсутність коштів.

На період ремонту ВІТН (9 ліжок для хворих новонароджених) розгорнуто на базі відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії.

Матеріально-технічне оснащення віділення потребує поновлення: дооснащення робочих місць моніторами, придбання нових апаратів ШВЛ, дозаторів лікарських речовин, ламп фототерапії. На сьогоднішній день у відділенні нараховується 7 апаратів ШВЛ: 1 апарат вийшов з ладу (потребує спеціалізованого ремонту); 4 апарати ШВЛ- не відповідають новітнім технологіям; 2 сучасних апарати ШВЛ, які постійно знаходяться в експлуатації. У ВІТН відсутні апарати ШВЛ для проведення CPAP- терапії, високочастотної ШВЛ.

Обслуговування викликів виїзною неонатологічною бригадою здійснюється на автомобілі „Фольксваген”, який був придбаний за благодійні кошти і експлуатується з перших днів роботи ВІТН (серпень 1997р.). Щорічно автомобіль здійснює 310-320 виїздів у лікувальні заклади області, 8-10 виїздів у м. Київ (транспортування новонароджених дітей у спеціалізовані клініки країни).На сьогоднішній день технічний стан автомобіля використав свій ресурс, тому потребує частого технічного обслуговування із заміною важливих дета


РОБОТА ВИЇЗНОЇ НЕОНАТОЛОГІЧНОЇ БРИГАДИ.

Щорічно виїзна неонатологічна бригада здійснює 300-310 викликів у лікувальні установи області, 1/3 яких приходиться на нічний час. Виклик приймається по телефону зав. відділенням або черговим лікарем ВІТН. Після отримання інформації про стан дитини лікар ВІТН надає консультацію неонатологу щодо стабілізації стану дитини, підготовки до транспортування. Через 15-20 хвилин після поступлення виклику бригада ВІТН здійснює виїзд у лікувальну установу. Виклик відстрочується у випадку, коли виїзна бригада знаходиться в іншому лікувальному закладі. У такій ситуації надаються додаткові рекомендації дитячим анестезіологом у телефонному режимі, а саме: об’єм і склад інфузійної терапії, вирішення питання адекватної респіраторної підтримки.

Необґрунтованих викликів не поступає. Проте, необхідно звернути увагу на такі моменти: 1-адекватна оцінка стану новонародженого в пологовому відділенні; 2-своєчаєний забір та інтерпретація аналізів крові у дітей з групи ризику по реалізації гемолітичної хвороби новонароджених.

По першому факту: у 2008р. виїзною неонатологічною бригадою в 11випадках констатовано біологічну смерть у пологовому відділенні; у 2009р.-у 4-х випадках; у 2010- у 3-х випадках. По другому факту: в 2010р. у 8-ми дітей з ГХН проведено ОЗПК в умовах обласної дитячої клінічної лікарні. Аналіз документації показав несвоєчасність інтерпретації аналізів крові у лікувальних закладах ĮĮ рівня, що призвело до необхідності проведення ОЗПК на 2-3 день життя дитини, ця операція є інвазивним методом лікування, а тому досить небезпечним.

Незважаючи на відкриття ВІТН на базі обласного перинатального центру, кількість викликів з даного закладу зменшилась лише на 20-30 одиниць. Приблизно 1/3 викликів є консультативними. Перевід дітей із ВІТН обласного перинатального центру в окремих випадках відстрочується через відсутність вільних апаратів ШВЛ у ВІТН обласної дитячої клінічної лікарні та критичні( нетранспортабельні) стани пацієнтів. Новонароджені із вродженими вадами розвитку, в тому числі із ВВС, які підлягають хірургічній корекції на сучасному етапі, транспортуються у ВІТН першочергово. Кількість виїздів виїзної неонатологічної бригади протягом останніх років має тенденцію до збільшення: 2009р. – 293; 2010р. – 306; І кв. 2011р. – 73.
ПОКАЗНИКИ РОБОТИ ВІТН

Щорічно у ВІТН поступає 270-280 дітей, це приблизно кожна 43-45 дитина, яка народилась в акушерських стаціонарах області. До другої доби життя поступає близько 70% дітей, з них 30% недоношені новонароджені діти, що вказує на важкий стан дітей з моменту народження.

З впровадженням у лікувальний процес новітніх технологій по лікуванню та виходжуванню новонароджених дітей відмічається стійка тенденція до зниження показників летальності по ВІТН ( див. табл.. 1, 2, 3).
Табл.1 Показники летальності по ВІТН 2008-2010 роки

2008

2009

2010

Поступило

Всього / недон.282 / 99

278 / 86

273 /93

Померло

Всього / недон.40 / 19

28 / 14

21/ 11

% летальності

14,0

10,0

7,7

Рання неонатальна летальність

8,5

5,0

3,7

Спостерігається зниження летальності в цілому по відділенні та ранньої неонатальної летальності зокрема. Летальність по відділенні: 2008р. – 14,0; 2009р. – 10,0; 2010р. – 7,7; І кв. 2011р. – 6,78. Рання неонатальна летальність знизилась в 2,5 рази: 2008р. – 8,5; 2009р. – 5,0; 2010р. – 3,7. У структурі летальності на першому місці внутрішньоутробні інфекції та вроджені пневмонії.
Табл.2Показники оперативних втручань за 2008/2010рр.

2008

2009

2010

К-сть операцій

23

23

17

Померло проперованих

6

2

1

К-сть дітей на ШВЛ

136/56

112/44

104/ 43

Покращилась якість та результативність оперативних втручань. Підготовлені спеціалісти з хірургії новонароджених. Кількість операцій коливається: 2008р. – 23; 2009р. – 23; 2010р. – 17; І кв. 2011р. – 3. Спостерігається зниження післяопераційної летальності новонароджених, так у 2008р. із 23 оперованих померло 6 новонароджених, у 2009р. із 23 – померло 2, у 2010р. – із 17 оперованих померла 1 дитина, за 3 міс. 2011р. прооперовано 3 дітей, післяопераційної летальності не було.


Табл.3Структура недоношених дітей, які знаходились на лікуванні у ВІТН

по ваговій категорії 2009-2010рр.2009

2010

Вага

\роки


Всього/померло

ШВЛ

Всього/померло

ШВЛ

500-999

6 / 3

6

10 / 3

9

1000-1499

18 / 3

12

21 / 3

9

1500-1999

34 / 3

15

29 / 3

11

2000-2499

19

9

19 / 1

7

більше 2500

9

3

14 / 1

7

В структурі госпіталізованих у ВІТН спостерігаємо збільшення кількості маловагових дітей 500-999г та 1000-1499г.

Впровадження сучасних перинатальних технологій дає можливість ефективніше виходжувати новонароджених з екстремально низькою масою.

У структурі захворюваності новонароджених у ВІТН пріоритетне місце займають важкі форми ураження центральної нервової системи та вроджені пневмонії. ВВР впродовж останніх років стійко займають третє місце.

Одним із основних факторів, які впливають на показники роботи відділення є людський фактор. Медичний персонал з розумінням відноситься до сучасних вимог у наданні допомоги новонародженим, постійно підвищує свій професійний рівень, впроваджує у роботу здобуті знання та навики.
За 3 місяці 2011 року у відділення поступило 58 дітей, із них 21 недоношена дитина. Померло 4 дітей , з них 1 недоношена.

Причинна структура померлих: 2 дітей з важкими вродженими вадами серця, 1 дитина з множинними ВВР, 1 дитина з генералізованою формою внутріутробного інфікування.

За звітний період у відділення інтенсивної терапії новонароджених поступило 73 виклики виїзної неонатологічної бригади. До двох діб життя у відділення доставлено 39 дітей, з них 13 недоношених. На ШВЛ знаходилось 30 дітей(13 недоношених). Двоє дітей транспортовано в Київський Центр дитячої кардіології та кардіохірургії.
На базі відділення функціонує лабораторія експрес-діагностики, яка повністю обслуговує хворих ВІТН та анестезіологічного відділення з палатами інтенсивної терапії круглодобово, інші відділення в нічний час та у вихідні дні.

На сьогодні є ряд першочергових завдань по покращенню роботи ВІТН: завершення реконструкції відділення, оснащення останнього сучасною дихальною та моніторною апаратурою, придбання нового автомобіля для виїзної неонатологічної бригади:  1. З метою покращення роботи виїзної неонатологічної бригади та умов для лікування та виходжування хворих новонароджених дітей області виділити кошти на завершення ремонтних робіт ВІТН та придбання нового реанімобіля.

2. Працювати над підвищенням рівня кваліфікації дитячих анестезіологів ВІТН на курсах підвищення кваліфікації, ТУ та спеціалізації академій післядипломної освіти та переривчастих курсах в регіоні.

3. Забезпечити чітке дотримання вимог Протоколів згідно діючих наказів МОЗ України.

4. Для впровадження сучасних перинатальних технологій ширше використовувати сучасні методики діагностики – ДНК-діагностику TORCH-інфекції методом ПЛР, генетичні, імунологічні обстеження та скринінги.

5. За результатами роботи ВІТН та виїзної неонатологічної бригади у 2010р. підготувати інформаційний лист в райони з аналізом допущених помилок на етапах надання допомоги хворим новонародженим та підготовки їх до транспортування в спеціалізовані відділення ТОДКЛ.

6. Головним лікарям лікувально-профілактичних закладів:

- взяти під особистий контроль стан надання медичної допомоги новонародженим в пологових стаціонарах ЛПЗ області.

- забезпечити закупівлю сучасного обладнання для палат інтенсивної терапії новонароджених (апарати ШВЛ, інкубатори, нейросонографи, лампи для фототерапії, реанімаційні столики, пульсоксиметри).

- впровадити галузеву програму «Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні» та підготуватись до акредитації на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини».

- укомплектувати вакантні посади неонатологів, дитячих анестезіологів відповідно до наказу МОЗ України від 23.02.2000р. №33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я».

- забезпечити проходження курсів інформації та стажування на базі ВІТН КУТОР «ТОДКЛ» неонатологами і дитячими анестезіологами районів.

7. Головному позаштатному неонатологу ГУОЗ ОДА Васьковець С.З.

7.1 Розробити комплекс заходів, спрямованих на покращення якості проведення первинної реанімації новонароджених та виконання Протоколів МОЗ України з лікування та виходжування новонароджених дітей, впровадження сучасних перинатальних технологій.

7.2 Продовжити практику щорічного проведення регіональних науково-практичних конференцій та семінарів із залученням провідних спеціалістів МОЗ України та НМАПО ім. П.Л. Шупика.

7.3 Провести конференцію з неонатологами області з питань виходжування недоношених дітей з екстремально низькою масою.

8. Підвищити рівень кваліфікації спеціалістів УЗД з пренатальної діагностики.

9. Вагітних із діагностованими вадами розвитку плода, особливо ВВС, скеровувати на консультацію та, при необхідності, на пологи в інститут ПАГ м. Києва.10. Провести науково-практичну конференцію з акушер-гінекологами та неонатологами області по профілактиці пологового травматизму при передчасних пологах та реанімації новонароджених.
Зав. ВІТН КУТОР «ТОДКЛ» Пасяка Н.В.

Прес-служба КУТОР “Центр здоров’я”

за інформацією головного спеціаліста

ГУОЗ О. В. Тимофеєнкової