Виконання плану роботи обласної ради за І півріччя 2013 року Протягом першого півріччя 2013 року - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Звіт хмільницького міського голови за підсумками 1 півріччя 2013... 1 123.47kb.
Виконання плану роботи міської ради за перше півріччя 2013 року 1 206.52kb.
Рішення обласної ради від 19 червня 2013 року № план роботи обласної... 1 185.21kb.
Рішення від 05 грудня 2012 року №2 с. Добра Криниця ХХІІ сесії шостого... 1 59.26kb.
Виконання плану роботи виконкому Тернівської районної у місті ради... 1 349.52kb.
Рішення 26. 07. 2013 с. Мойсівка №41 Про хід виконання економічного... 1 41.34kb.
Звіт голови жмеринської райдержадміністрації за підсумками 1 півріччя... 1 331.98kb.
Виконання плану роботи за ІІ півріччя 2012 року 1 331.37kb.
Рішення обласної ради від 20 грудня 2012 року №49-14/2012 план роботи... 1 166.37kb.
Рішення «12» 07 2013 Чугуїв №239 Про виконання Плану заходів по реалізації... 1 24.66kb.
Виконання плану роботи Нетішинської міської ради за перше півріччя... 1 43.78kb.
Опис проекту: обгрунтування 1 55.11kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Виконання плану роботи обласної ради за І півріччя 2013 року Протягом першого півріччя - сторінка №1/1


Додаток

до рішення обласної ради

від 19 червня 2013 року

№ ________ЗВІТ

про виконання плану роботи обласної ради

за І півріччя 2013 року
Протягом першого півріччя 2013 року обласна рада в межах своїх повноважень продовжувала працювати над вирішенням актуальних питань, спрямованих на забезпечення соціально-економічного розвитку області, суспільно-політичної стабільності та покращення добробуту жителів Хмельниччини відповідно до затвердженого рішенням обласної ради у грудні 2012 року плану роботи.

Так, впродовж звітного періоду відбулися п’ятнадцята та шістнадцята сесії обласної ради, результатом яких стало ухвалення низки важливих для життєдіяльності області рішень. При цьому відповідна робота здійснювалася у правовому полі з дотриманням принципів публічності та демократичності. Як вимагає пункт 17 частини шостої статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на пленарному засіданні в рамках п’ятнадцятої сесії перед радою прозвітував про свою минулорічну діяльність голова ради М.В. Дерикот, а відповідно до пункту 28 частини першої статті 43 вищезазначеного Закону та статті 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» на пленарному засіданні шістнадцятої сесії про здійснення делегованих облдержадміністрації Хмельницькою обласною радою повноважень звітував голова обласної державної адміністрації В.С. Ядуха.

Особливістю першого півріччя нинішнього року в діяльності депутатського корпусу шостого скликання є те, що відновлено традицію заслуховування звітів голів постійних комісій, і нині уже прозвітували голови комісій з питань бюджету, з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин, з питань економіки, промисловості, енергетики, транспорту та зв’язку. Крім того, у звітному періоді вперше реалізовано повноваження обласної ради, визначене пунктом 36 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме заслуховувалися на пленарних засіданнях ради інформації прокурора та керівника органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території.

Всього ж за шість місяців 2013 року радою було прийнято понад сто рішень. Відповідно до змісту ці рішення можна класифікувати за такими основними напрямами: про виконання, хід виконання та затвердження обласних програм або внесення до них певних змін – 27 рішень; щодо використання надр – 16; з питань власності – 31; щодо кадрових змін у закладах, які належать до спільної власності територіальних громад області, – 7; про депутатські запити – 9; щодо нагородження відзнаками Верховної Ради України – 4; з питань діяльності обласної ради та її органів – 6; з питань бюджету – 2; щодо звернень депутатів до центральних та місцевих органів влади – 6.

З метою забезпечення ефективності роботи депутатського корпусу на пленарних засіданнях обласної ради, вироблення узгоджених пропозицій, особливо з питань, які викликали бурхливі дискусії та протистояння думок на засіданнях постійних комісій, протягом звітного періоду було проведено два засідання президії обласної ради. Про результативність роботи цього дорадчого органу ради свідчить конструктивність депутатів при прийнятті рішень, жодне з яких не було опротестоване.

Переконливим свідченням активної позиції депутатів була робота в постійних комісіях.

Принциповим підходом у прийнятті рішень завжди відзначалась постійна комісія обласної ради з питань бюджету. Як правило, акцентувалась увага на питаннях внесення змін та доповнень до бюджету, до кошторису видатків головних розпорядників коштів, вносились пропозиції щодо фінансового забезпечення прийнятих радою цільових програм.

Так, за пропозицією комісії, з обласного бюджету виділено кошти та розпочато фінансування першочергових заходів обласної програми відновлення роботи комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький». Це дасть можливість вивести комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» з кризового стану, отримати сертифікат аеродрому та авіа безпеки. Окрім цього, проводяться заходи щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, сплати внесків до Пенсійного фонду України та податків до бюджетів усіх рівнів. Укладено угоди на аеропортне обслуговування з ТзОВ «Ейр Лінк Інтернешил» (м.Одеса), ТОВ «Авіаційна компанія «Роза вітрів» (м.Київ) та ТзОВ «Ер-Ланд» (м.Хмельницький). У поточному році планується виділити на першочергові заходи програми 2726,7 тис. гривень.

Комісія також рекомендувала продовжити фінансування з обласного бюджету природоохоронних заходів, зокрема таких робіт: з розчистки русла р. Тернавка та ліквідації підтоплення садиб в м. Дунаївці (300,0 тис. грн), розчистки русла р. Вовк та захисту від підтоплення сіл Нижне, Черешенька та східної частини м. Деражня (86,0 тис. грн). Пропозиції комісії врахована при внесенні змін до обласного бюджету на 2013 рік.

У міжсесійний період комісією розглядались питання щодо збільшення обсягу міжбюджетних трансфертів обласного бюджету на 2013 рік та внесення змін до кошторисів головних розпорядників коштів обласного бюджету. За її пропозицією збільшено видатки головним розпорядникам коштів обласного бюджету для надання одноразової матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам області на лікування та вирішення матеріально-побутових проблем.Постійна комісія обласної ради з питань економіки, промисловості, енергетики, транспорту та зв’язку у звітному періоді працювала спільно з постійною комісією з питань регіонального, економічного розвитку та підприємництва.

Одним з пріоритетних напрямів роботи комісій був контроль за виконанням окремих обласних програм. На постійному контролі комісій знаходилось 7 таких програм.

В результаті розгляду питання «Про обласну програму відновлення роботи комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький», комісії рекомендували управлінню інфраструктури та туризму облдержадміністрації внести зміни в додаток до проекту програми «Заходи обласної програми відновлення роботи комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький», а саме у пунктах 2, 3 (крім заходу «Навчання персоналу з авіа безпеки») та пункті 6 визначити виконавцем заходів програми Державне підприємство «Хмельницька обласна служба єдиного замовника».

Також слушною була пропозиція, яку підтримали депутати при розгляді питання «Про внесення змін до обласного бюджету на 2013 рік» - рекомендувати Департаменту фінансів облдержадміністрації при внесенні змін до обласного бюджету на 2013 рік передбачити кошти на капітальний ремонт Летичівського НВК № 1 в сумі 300,0 тис. гривень.

Розглянувши питання «Про звернення редакції газети Хмельницької обласної ради і обласної державної адміністрації «Подільські Вісті», постійні комісії зініціювали передбачення коштів в сумі 100,0 тис. гривень редакції вищезазначеної газети в рамках фінансування заходів обласної програми забезпечення публічності у діяльності місцевих органів влади та розвитку інформаційної сфери Хмельниччини на 2012 – 2015 роки.

Заслухавши звіт голови постійної комісії обласної ради з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин Іващука П. В., комісії внесли пропозицію доручити постійній комісії обласної ради з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин підготувати текст звернення до Кабінету Міністрів України щодо основних проблем галузі сільського господарства. Таке звернення було підготовлене і підтримане депутатами на пленарному засіданні п’ятнадцятої сесії обласної ради.

Крім того, за ініціативи голови постійної комісії з питань регіонального, економічного розвитку та підприємництва Катеринчука М.Г. на пленарному засіданні п’ятнадцятої сесії обласної ради прийнято звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо внесення змін до наказу від 13 лютого 2013 року № 96 «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби».

Постійними комісіями детально розглянуто План реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2014 роки, затверджений розпорядженням голови обласної державної адміністрації, та питання «Про хід виконання Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011 – 2020 роки».Основними напрямами діяльності постійної комісії обласної ради з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин були питання розвитку агропромислового комплексу в регіоні.

Члени постійної комісії приділяли значну увагу вивченню проблем, що стосувались земельних правовідносин. А саме, брали активну участь в нарадах, зібраннях територіальних громад, під час яких роз'яснювались цілі земельної реформи, організації засад створення і функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення тощо.

Основне питання, на яке була спрямована робота комісії і яке особливо потребує вирішення на державному рівні – це належне фінансування програм розвитку агропромислового комплексу, оскільки обсяг недофінансованої підтримки програм та заходів сільськогосподарського виробництва сільгоспвиробникам області за 2012 рік склав 70,6 млн.гривень.

Обговорювались питання, які стосувались рівня заробітної плати в агропромисловому комплексі, її підвищення, недопущення заборгованості, виплати орендної плати за земельні та майнові паї.

Протягом звітного періоду постійна комісія активно працювала з банками щодо кредитування агроформувань, розглядались питання щодо їх технічного переоснащення, запровадження нових прогресивних технологій, шляхів зниження собівартості продукції та підвищення її конкурентоспроможності, виходу на експортні ринки.

З метою неухильного виконання вищезазначених нормативних актів та негайного вирішення проблемних питань в галузі агропромислового розвитку на засіданні постійної комісії, яке відбулось 19.03.2013 було прийнято рішення звернутись до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо вирішення проблемних питань в галузі агропромислового розвитку, а саме:

1) зберегти фіксований податок для сільгоспвиробників;

2) продовжити мораторій на продаж землі до 2020 року;

3) зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2011 № 1134 «Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь»;

4) сформувати пільгову ціну на електроенергію та пально-мастильні матеріали для сільгосппідприємств усіх форм власності;

5) зберегти фінансування АПК за бюджетними програмами на рівні минулих років, і забезпечити:

- дієвий механізм щодо реальної компенсації відсоткової ставки за користування банківськими кредитами для сільськогосподарських товаровиробників на рівні не менше 75% від ставки передбаченої кредитними договорами;

- 30% компенсацію за придбання техніки;

- дотацію на ВРХ і свині;

- дотацію на посіви сільськогосподарських культур;

- погашення заборгованості державного бюджету за виконаними програмами, які діяли за останні два роки.

На спільному засіданні постійних комісій з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин і з питань законності, правопорядку та місцевого самоврядування члени комісії рекомендували Департаменту фінансів облдержадміністрації винайти можливість для повного фінансування у першому півріччі 2013 року першочергових заходів обласної програми відновлення роботи комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на загальну суму 2726,7 тис.грн та у проекті рішення передбачити виділення коштів в сумі 300 тис.грн на капітальний ремонт будівлі Юровецької ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Юрівка Білогірського району Хмельницької області. Ці пропозиції підтримані депутатами на пленарному засіданні п’ятнадцятої сесії обласної ради.

Основні питання, на яких зосереджувала свою увагу постійна комісія обласної ради з питань законності, правопорядку та місцевого самоврядування, стосувались інформації прокурора області про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території Хмельницької області, перевірки законності дій голови Кузьминського сільськогосподарського кооперативу «Кузьминський» Красилівського району Михайлюка Анатолія Михайловича, обласної програми відновлення роботи комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький», звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», стану правової освіти в області, заходів, що вживаються уповноваженими органами для підвищення безпеки дорожнього руху, звернень громадян з проблемними питаннями до постійної комісії та інші.


Окрема увага постійної комісії була приділена розгляду звіту про виконання Програми підвищення безпеки дорожнього руху на території Хмельницької області на 2008 – 2012 роки.

Також постійною комісією було ґрунтовно розглянуто проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні».

Позитивні наслідки з реалізації норм чинного законодавства в сфері охорони громадського правопорядку та забезпечення неухильного дотримання законів й інших нормативно-правових актів всіма юридичними та фізичними особами мали місце внаслідок налагодженої співпраці Управління МВС України в області, Головного управління юстиції в області, ДФІ в області з постійною комісією обласної ради з питань законності, правопорядку та місцевого самоврядування.

Значна увага в роботі постійної комісії приділялась питанням, що мають особливе соціальне значення для жителів області.

Зверталась увага постійної комісії на проблеми матеріального забезпечення комунальних закладів, що перебувають в управлінні обласної ради, інші питання управління об’єктами спільної власності територіальних громад області, ефективне використання природних ресурсів в області.

Також, члени постійної комісії з питань законності, правопорядку та місцевого самоврядування брали активну участь у роботі тимчасових комісій обласної ради та у роботі із депутатськими запитами.

Постійна комісія обласної ради з питань науки, освіти, культури, молоді, спорту та туризму свою діяльність у першому півріччі 2013 року спрямовувала на підготовку та розгляд питань, які належать до безпосередньої компетенції комісії. За звітний період проведено три засідання постійної комісії, на яких розглянуто понад сто питань.

На постійному контролі комісії знаходиться більше двадцяти діючих обласних галузевих програм.

На засіданні постійної комісії 21 березня 2013 року було детально розглянуто окремі з них:

- про виконання обласної програми «Вчитель» на 2002-2012 роки»;

- про виконання обласної програми «Шкільний автобус» на 2004-2012 роки;

- про обласну програму військово-патріотичного виховання, підготовки молоді до військової служби, рекламування та пропагування військової служби за контрактом у Збройних Силах України на 2013-2017 роки.

При розгляді питання «Про припинення діяльності Осламівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів шляхом ліквідації» члени комісії запропонували пункт 3 проекту рішення викласти у такій редакції: «3. Передати безоплатно цілісний майновий комплекс Осламівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області у спільну власність територіальних громад сіл, селища Віньковецького району Хмельницької області з метою створення відділення територіального центру». Пропозиція була підтримана депутатами на пленарному засіданні сесії.

У травні комісія провела виїзне засідання у Красилівському районі, де розглянула хід виконання цільової соціальної програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Хмельницькій області на 2009-2017 роки.

Крім того, члени комісії розглядали колективні та особисті звернення, брали участь у заходах суспільно-політичного життя області.

Діяльність постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства була спрямована на поліпшення медичного обслуговування населення Подільського краю, розгляд стратегічних питань у галузі охорони здоров’я та контроль щодо їх виконання, виконання та прийняття галузевих програм, питання реорганізації медичних установ, зокрема:

- про внесення змін до обласної цільової програми «Цукровий діабет» на 2011 – 2013 роки;

- про обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року;

- про програму розвитку галузі охорони здоров’я області на 2012-2014 роки. Результатом розгляду постійною комісією цього важливого питання стало виділення з обласного бюджету 2 мільйонів гривень на закупівлю обладнання, реактивів та медикаментів для надання медичної допомоги хворим з вірусними гепатитами.

Впродовж звітного періоду комісією спільно з Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації було розглянуто низку питань додатково, а саме:  • Про звернення президента Всеукраїнської громадської організації «За здорове суспільство» щодо сприяння вирішенню питання придбання препаратів «Міфортік» та «Сандімум Неорал».

/Комісія рекомендувала Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації вивчити питання щодо необхідності збільшення фінансування на придбання імуносупресорів для післятрансплантаційної терапії хворих з пересадженими солідними органами/.

  • Про звернення ветеранів війни та праці Кам’янець - Подільського району щодо реорганізації Жванецької дільничної лікарні.

  • Про звернення жителів с. Мазники щодо збереження посади лікаря-стоматолога при амбулаторії загальної практики-сімейної медицини.

  • Про надання статусу міської лікарні Сатанівській амбулаторії загальної практики/сімейної медицини.

З метою вивчення основних проблемних питань та шляхів удосконалення надання медичної допомоги дітям області на базі Хмельницької міської дитячої лікарні 5 березня проводилось виїзне засідання постійної комісії. За результатами її роботи комісією було запропоновано виділити з обласного бюджету 996 тисяч гривень для придбання необхідних медикаментів та апаратури. Рішенням обласної ради від 28 березня 2013 року з обласного бюджету з цією метою для закладу виділено 500 тисяч гривень.

Вся робота постійної комісії з питань праці та соціального захисту населення була спрямована на вирішення соціально-економічних проблем – праця, рівень її оплати, умови, охорона праці, своєчасність оплати, рівень забезпеченості населення, соціальні гарантії та соціальний захист, оскільки, усі ці категорії знаходяться під особливим контролем комісії.

Крім сесійних комісією ретельно вивчались суто профільні питання, а саме:

- про виконання Програми подальшого вдосконалення соціальної роботи, розвитку мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Хмельницькій області на 2008 – 2012 роки;

- про обласну програму подальшого вдосконалення соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Хмельницькій області на 2013 – 2017 роки;

- про виконання у 2012 році програми зайнятості населення Хмельницької області на 2012 – 2014 роки;

- про програму зайнятості населення Хмельницької області на період до 2017 року;

- про хід виконання обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2011-2020 роки;

- про виконання у 2012 році обласної програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення до об’єктів житлового та громадського призначення на 2012 – 2017 роки.

Активну участь члени комісії брали у підготовці питання «Про внесення змін до обласного бюджету на 2013 рік». Була підтримана ініціатива постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства щодо виділення коштів Хмельницькій міській дитячій лікарні на придбання та ремонт медичного обладнання (996 тисяч гривень),. Хмельницькій міській інфекційній лікарні (31200 гривень) та на придбання котла Хмельницькому базовому медичному коледжу (950 000 гривень).

Постійна комісія з питань власності, приватизації та інвестицій особливу увагу приділяла розгляду питань, пов’язаних з управлінням об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

З метою ефективного та раціонального використання майна на засіданні комісії проаналізовано хід виконання Програми приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2011-2015 роки. Зокрема, депутати детально вивчили питання щодо оцінки та пероцінки майнових комплексів ХОП «Облпаливо».

Постійною комісією також розглядалось питання щодо безоплатної передачі частини адмінприміщення по вул. Свободи, 70. Відповідно до висновку комісії рекомендовано управлінню з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату вивчити його додатково та поінформувати членів комісії для прийняття відповідного рішення.

За сприяння комісії продовжується робота з виготовлення проектів земельних ділянок, державних актів на право постійного користування землею та свідоцтв про право власності на нерухоме майно об’єктами спільної власності територіальних громад області.

Не залишаються поза увагою комісії питання щодо здачі в оренду, продажу, приватизації майна об’єктів спільної власності територіальних громад області.

Активною була робота членів постійної комісії обласної ради з питань будівництва, житлово-комунального господарства, природокористування та екології. Із 106 питань, розглянутих комісією особлива увага зверталась на такі:

- про надання згоди на прийняття з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області приміщення адмінбудівлі загальною площею 2715,7 кв.м, яке розташоване за адресою: м.Хмельницький, вул. Володимирська, буд. 109;

- про надання згоди на прийняття з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області приміщення адміністративно – лабораторного корпусу загальною площею 1213,5 кв.м, та приміщення гаражів загальною площею 144,2 кв.м. які розташован за адресою: м.Хмельницький, вул. І.Франка, 2/2;

- про вилучення з постійного користування Хмельницького інституту соціальних технологій Вищого навчального закладу «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» частини нежитлової будівлі, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, та передачу її у спільну власність територіальної громади м.Хмельницький;

- про клопотання перед Хмельницькою міською радою про передачу у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області приміщення Хмельницької ЗОШ №6;

- про надання згоди Хмельницькій обласній лікарні на безоплатну передачу трансформаторних підстанцій та зовнішніх електромереж у власність публічного акціонерного товариства «Хмельницькобленерго».

За результатами роботи комісії відповідним установам та організаціям направлено 9 зауважень та пропозицій.

У звітному періоді комісія особливе значення приділяла питанням надання спеціальних дозволів на користування суб’єктами господарської діяльності надрами на території Хмельницької області.

В центрі уваги постійної комісії з питань регламенту, організаційної роботи обласної ради, депутатської діяльності та етики залишаються звіти голів постійних комісій, щорічний звіт голови обласної ради, відзнаки Верховної Ради України, дострокове припинення повноважень депутатів, зміни у складі постійних комісій обласної ради та у складі президії, висвітлення діяльності ради в засобах масової інформації.

Комісією постійно здійснювався моніторинг виконання рішень обласної ради.

Члени постійної комісії надавали консультативну допомогу депутатам районних рад, вивчали досвід роботи колег інших областей, зокрема депутатів Вінницької обласної ради.

У І півріччі 2013 року розглянуто 6 депутатських запитів, які стосуються найбільш гострих питань життєдіяльності нашої територіальної громади.

Знято з контролю 3 депутатські запити:

Олуйка Віталія Миколайовича, Іващука Петра Володимировича щодо відновлення руху потяга № 675/676 «Івано- Франківськ – Шепетівка» та забезпечення можливості проїзду жителів Хмельницької області за вказаним маршрутом;

- Олуйка Віталія Миколайовича щодо створення тимчасової депутатської комісії для вивчення питання розміщення на території Хмельницької обласної лікарні приватних медичних закладів;

- Гончара Івана Ярославовича щодо виділення коштів на побудову резервуарів для накопичення води у діалізному відділенні Хмельницької обласної лікарні.

Запити знято з контролю за згодою депутатів, прийнявши до уваги відповіді контролюючих органів.

На теперішній час на контролі знаходиться 3 депутатські запити.

Запит Добжанського Ігоря Миколайовича щодо надання прокуратурою Хмельницької області правової оцінки дій представників ВО «Свобода» під час проміжних виборів до обласної ради по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 28, які відбулися 24 лютого 2013 року пропонується зняти на пленарному засідання 16 сесії обласної ради.

Пропонується продовжити термін розгляду таких депутатських запитів:

- Сабія Ігоря Михайловича щодо ситуації, яка склалася навколо будівництва будинків № 29/1 по вул. П.Мирного та № 12-А по вул. Тернопільській у м. Хмельницький .

- Тарасюка Петра Кузьмича щодо перевірки законності дій голови Кузьминського сільськогосподарського кооперативу «Кузьминський» Красилівського району Михайлюка Анатолія Михайловича

На виконання цих депутатських запитів розпорядженнями голови обласної ради створено тимчасові депутатські комісії, окремі з них продовжують свою роботу.

Забезпечення дотримання вимог Закону України «Про звернення громадян» - один з основних напрямів діяльності обласної ради та її виконавчого апарату. Ефективність розв’язання нагальних проблем, з якими мешканці області звертаються до представницького органу обласного рівня, значною мірою сприяє розвиткові регіону та впливає на формування авторитету органів місцевого самоврядування серед його жителів.

Протягом першого півріччя 2013 року до обласної ради надійшло понад п’ятисот письмових звернень громадян, із яких 1,2 % від усіх звернень надійшли під час особистого прийому голови та заступника голови ради. Ще 54 звернення були висловлені громадянами на особистому прийомі у керівників ради усно. Із загальної кількості звернень кількість звернень від пільгових категорій громадян розподілилася таким чином: третину звернень надіслали інваліди ІІ групи, п’яту частину – пенсіонери за віком, авторами 5% звернень є інваліди І групи. До обласної ради звертався один Герой соціалістичної праці, 3 % звернень - від учасників війни і учасників бойових дій, така ж кількість звернень - з багатодітних сімей. Предметом особливої уваги обласної ради є колективні звернення громадян, яких протягом першого півріччя надійшло 14 (609 підписів). Це свідчить про зростання громадської активності населення, що в свою чергу посилює контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування з боку громадськості.

Найбільша кількість звернень надійшла від жителів Ярмолинецького, Волочиського. Хмельницького, Старокостянтинівського районів та міст Старокостянтинів і Хмельницький. Як і раніше найчастіше до обласної ради звертаються хмельничани. Тематика питань дуже різноманітна – газифікація населених пунктів, питання житлової політики, комунальні проблеми, питання правового і земельного змісту, але найбільша кількість звернень стосувалась надання матеріальної допомоги на лікування.

Протягом першого півріччя 2013 року було проведено 4 засідання тимчасової комісії обласної ради з визначення розміру та обґрунтованості надання разової грошової допомоги, на яких розглянуто 412 звернень особисто від громадян та 196 звернень від мешканців області через депутатів обласної ради. Майже 500 таких заяв задоволені або частково задоволені. Незадоволеними залишились заяви, які були подані до обласної ради повторно, оскільки відповідно до п.1.3. Положення про порядок та умови надання разової грошової допомоги, затвердженого рішенням обласної ради від 29.12.2010 №12-2/2010, допомога може надаватись не більше одного разу протягом бюджетного року на одну сім’ю. Відмову згідно з п.2.6. вищевказаного Положення отримали й окремі заявники з районів, ліміт коштів яких на надання обласною радою разової грошової допомоги вичерпано.

Відповідно до рішення тимчасової комісії обласної ради з визначення розміру та обґрунтованості надання разової грошової допомоги на 2013 рік було передбачено з обласного бюджету:

- 384000 гривень для надання одноразової грошової допомоги за зверненнями громадян до голови та заступника голови обласної ради, з яких станом на 01.06.2013 використано 126100 гривень;

- 571200 гривень для надання одноразової грошової допомоги за зверненнями громадян до депутатів обласної ради (з розрахунку 5600 грн на одного депутата), з яких станом на 01.06.2013 використано 202350 гривень.

Від загальної кількості звернень щодо надання матеріальної допомоги найбільший відсоток припадає на звернення від жителів м.Хмельницький, Волочиського, Дунаєвецького, Старокостянтинівського, Деражнянського та Хмельницького районів.

Усі звернення, що надходили до обласної ради протягом півріччя уважно вивчалися, у межах компетенції і у визначені законодавством строки вирішувалися по суті, порушені у них питання, окремі звернення розглядалися колегіально на засіданнях постійних і тимчасових комісій. На жаль, доводиться констатувати, що значну частину звернень доводилося перенаправляти на розгляд за належністю, оскільки переважна більшість проблемних питань, порушених у зверненнях, не були вирішені на місцях керівниками відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій. Так, для розгляду за належністю було направлено 42 звернення.

Спеціалістами виконавчого апарату обласної ради надається системна допомога органам місцевого самоврядування різних рівнів, депутатам обласної ради з питань організації роботи зі зверненнями громадян, адже саме кваліфікований та небайдужий підхід до розв’язання проблем наших земляків не тільки забезпечить зменшення потоку скарг, але й сприятиме соціально-економічному розвитку області, підвищенню довіри громадян до органів місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» переважна більшість депутатів обласної ради відкрили свої громадські приймальні та у межах своїх повноважень і можливостей особисто і через своїх помічників ведуть прийоми громадян, здійснюють заходи з метою вирішення проблемних питань своїх виборців, активно займаються благодійністю, надають юридичні консультації тощо.

З метою здійснення організаційно-методичної допомоги працівникам органів місцевого самоврядування спільно з Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за 5 місяців поточного року різними формами навчання було охоплено 1273 посадових особи місцевого самоврядування.

У Всеукраїнській науково-практичній конференції за міжнародною участю «Формування регіонального лідера: виклики сьогодення», яка відбулася 1-2 березня 2013 р. взяли участь 163 особи, з них 41- представники органів місцевого самоврядування.

За Державним контрактом між Національним агентством України з питань державної служби та Хмельницьким центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств установ і організацій в 2013 році підвищили кваліфікацію з питань запобігання і протидії проявам корупції -738 осіб; у сфері європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України - 100 посадових осіб місцевого самоврядування.

За програмою тематичного короткострокового семінару 26 лютого 2013 року навчались голови постійних комісій місцевих рад з питань земельних відносин (14 осіб).

Необхідною умовою якісного засвоєння програм підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування є науково – методичне забезпечення навчального процесу.

З метою актуалізації змісту навчання Центром розробляються та постійно оновлюються навчально-методичні матеріали за різними напрямами знань. В 2013 році розроблено і випущено 18 навчально-методичних і інформаційно-довідкових посібників. Зокрема, спільно з обласною радою підготовлено такі посібники: «Актуальні питання реформування системи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою України: науково-практичний матеріал», «Нормативно-правове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування», «На допомогу депутату місцевої ради: організація депутатської діяльності.»

Майже всім групам слухачів роздано на електронних носіях для застосування в практичній роботі навчально-методичні розробки та нормативно-правове забезпечення за різними напрямами.

Значна увага в навчально-тематичних планах приділялась також вивченню обласних соціально-економічних програм, інвестиційно-інноваційних механізмів розвитку регіонів області. Всі діючі програми, прийняті сесією обласної ради, роздруковані та представлені слухачам для ознайомлення в методичному кабінеті ЦППК.

Керівництво, депутати обласної ради та працівники виконавчого апарату брали активну участь у підготовці та проведенні заходів, пов’язаних з відзначенням державних свят, річниць інших визначних подій, які проводились у районах та містах області. У першому півріччі 2013 року понад 527 кращих представників територіальних громад та 2 трудових колективи нагороджено відзнаками Хмельницької обласної ради.

Протягом звітного періоду забезпечувалась взаємодія депутатського корпусу, керівництва Хмельницької обласної ради із засобами масової інформації.

Значна увага приділялась постійному та всебічному висвітленню діяльності керівництва і депутатів обласної ради в місцевих та всеукраїнських засобах масової інформації.

Для належного забезпечення відкритості і прозорості функціонування органів місцевого самоврядування, реалізації конституційних прав громадян в інформаційній сфері працює офіційний сайт Хмельницької обласної ради (www.oblrada.km.ua). На веб-сторінці є можливість отримати детальну інформацію про будь-який район, керівництво районних, міських, селищних та сільських рад. Для розміщення додаткової інформації, корисної як депутатам, так і працівникам органів місцевого самоврядування усіх рівнів, функціонує ряд нових рубрик.

Запроваджено оперативне висвітлення подій із життєдіяльності територіальних громад області під рубрикою «Вісті з районів».

Прес-релізи про діяльність Хмельницької обласної ради систематично подавались в електронні, друковані засоби масової інформації, власним кореспондентам центральних видань, у мережу Інтернет на веб-сторінки обласної ради та облдержадміністрації.

З метою більш широкого і об’єктивного висвітлення діяльності обласної ради в засобах масової інформації при обласній раді акредитовано 80 журналістів. Змістовною та оперативною була інформація, яка надавалась обласною телерадіокомпанією «Поділля-центр» в інформаційних випусках новин «Подільська панорама», «Тиждень Хмельниччини», тематичних телепрограмах «Громада» та «Акценти». Діяльність ради висвітлювалась також і на обласному радіо.

Налагоджено тісну співпрацю з редакціями районних, міськрайонних та міських засобів масової інформації.

Рішення, які приймались обласною радою, розміщувалися на офіційному веб-сайті обласної ради, публікувались в газеті «Подільські вісті».Систематично проводилися прес-конференції, брифінги, організовувались виступи керівництва обласної ради та депутатів в засобах масової інформації.