Захисти себе від туберкульозу! - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Захисти себе від туберкульозу! - сторінка №1/1
Захисти себе від туберкульозу!

  На березень в Україні припадає дуже багато радісних днів: це і початок весни, День 8  березня, землевпорядника, споживача, працівників житлово–комунального господарства та побутового обслуговування населення, всесвітній день працівників культури та аматорів народного мистецтва, всесвітній метереологічний день, День працівників СБУ, День внутрішніх військ України, День театру. А також в березні ми відзначаємо і сумний день, 24 березня - Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз.

      Як показали проведені дослідження, сьогодні має місце недостатня інформованість населення України з питань профілактики, лікування та боротьби з туберкульозом. Щоб зупинити та перемогти туберкульоз усі мають зрозуміти, що без обізнаності населення про туберкульоз, боротьба з ним приречена на невдачу.

      В Україні в 1995р зареєстрована епідемія туберкульозу, яка і до нині невпинно прогресує. За роки епідемії показник захворюваності на туберкульоз збільшився в 1.7 раза, смертності – в 1.5 раза. Кількість хворих на туберкульоз складає близько 1.4 % населення України. Щороку на туберкульоз захворюють майже 40 тис. українців, помирає щорічно понад 10 тис. Україна по рівню смертності від туберкульозу займає перше місце в Європі. Одною із причин такої високої смертності – недостатня поінформованість населення про цю проблему.

     Туберкульоз – інфекційне захворювання, що викликається бактеріями туберкульозу (паличкою Коха), вражає переважно найбільші соціально дезадаптовані групи населення (біженці, мігранти, особи які перебувають в установах кримінально–виконавчої системи, особи без постійного місця проживання, алкоголіки, наркомани, тощо), спричиняє високу тимчасову та стійку втрату працездатності, вимагає тривалого комплексного лікування та реабілітації хворих. Негативні соціально–економічні наслідки, що спричиняються туберкульозом, дали підставу віднести цю хворобу до групи соціально небезпечних. Туберкульоз у людини викликається людським, бичачим, чи пташиним типами мікобактерій. Збудник туберкульозу дуже стійкий до впливу навколишнього середовища. Ультрафіолетове проміння вбиває його через 2 – 3 хв . , кип’ятіння - протягом декількох хвилин.

      Збудник в більшості випадків попадає через дихальні шляхи. Бактерії туберкульозу можуть виділятися підчас кашлю з мокротинням, слиною, а також підчас співу, розмови.

     Основними симптомами захворювання на туберкульоз є :

    - тривалий кашель (понад 2 тижні )

    - підвищення температури тіла

    - утруднене дихання

    - біль у грудях

    - поганий апетит

    - різка безпричинна втрата маси (тає на очах)

    - постійна слабкість

    - підвищена пітливість.

   Більшу ймовірність захворіти має людина, у якої знижений імунітет.

   На імунітет впливають: нераціональне харчування, зловживання алкоголем. тютюном, залежність від наркотиків, ВІЛ /СНІД, важкі фізичні і психічні навантаження, стрес, наявність хронічних захворювань, погані умови життя. Для профілактики туберкульозу обов’язкова вакцинація дітей (на 3 – 5 день у пологовому будинку) і їх ревакцинація – 7 – 14 років.

    За період 2006 – 2009 рр. в м. Трускавці захворіло на туберкульоз 30 осіб з них дітей до 14 років – 2 особи. Померло – 7 осіб. Смертей серед дітей не спостерігалося. В м.Трускавці широко розвинена сфера надання послуг а саме: перукарні, косметичні кабінети, стомат. кабінети, і т.п. . Працівникам салонів краси, перукарень, стомат. кабінетів, косметичних кабінетів задля власної безпеки та безпеки відвідувачів необхідно щорічно проходити медичні огляди в тому числі флюорографічне обстеження, так-як існує ризик зараження враховуючи напружену епід. ситуацію по захворюванню на туберкульоз в Львівській області. Це стосується і закладів громадського харчування і торгівлі.

      Щоб запобігти захворюванню на туберкульоз необхідно: повноцінно харчуватися, не мати шкідливих звичок, займатися спортом і загартовуватися, не проводити екзекуцій з своїм організмом (в вигляді різноманітних дієт розпочатих самостійно без консультації з лікарем – дієтологом).

      Обстеження та лікування туберкульозу в Україні безкоштовне. Якщо своєчасно звернутися і провести повний курс ефективного лікування (при тому не перериваючи курс лікування, коли стан дещо покращиться, чи зловживаючи алкогольними напоями, наркотичними засобами) то туберкульоз можна вилікувати.       Отже, шановні краяни у разі виникнення підозри на туберкульоз якомога швидше зверніться до лікаря. Не затягуйте і не займайтесь самолікуванням. Це пришвидшить і полегшить Ваше видужування.