Завдання І (шкільного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для учнів 7 класу 2013-2014 - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
База учнів-переможців Всеукраїнських предметних олімпіад, творчих... 1 126.79kb.
Головне управління освіти І науки Чернівецької обласної державної... 1 73kb.
Рекомендації щодо проведення ІІ (міського, районного та навчальних... 1 81.91kb.
Наказ №71 Про підсумки ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади... 3 632.1kb.
Завдання ІI етапу Всеукраїнської олімпіади з економіки для учнів... 1 122.83kb.
Завдання ІI етапу Всеукраїнської олімпіади з економіки для учнів... 1 195.63kb.
Результати ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики... 1 121.6kb.
Результати ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики... 1 118.99kb.
Результати ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики... 1 133.38kb.
Результати ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики... 1 146.69kb.
І. Рекомендації щодо організації та проведення ІІ етапу олімпіади 1 153.9kb.
Конкурсних торгів для процедури закупівлі відкриті торги на закупівлю... 1 317.76kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Завдання І (шкільного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для учнів - сторінка №1/1

Завдання

І (шкільного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для учнів 7 класу 2013-2014

 1. Накресліть шкалу термометра з ціною поділки 0,25 0С.

 2. Скільки квадратних сантиметрів у квадратному метрі?

 3. Об’єм бака 0,5 м3. Виразіть цей об’єм у літрах і в кубічних сантиметрах.

 4. Рівень води в мензурці складає 120 мл. Визначте до якого рівня підніметься вода, якщо в мензурку занурити 16 горошин об’ємом 0,5 см3 кожна.

 5. На палубі судна є прямокутний майданчик розмірами 10м x 15м. скільки контейнерів може вміститися на майданчику, якщо контейнер є «кубик» із довжиною ребра 2 м?

 6. Дельфін пливе зі швидкістю 5 вздовж стінок квадратного басейну, описуючи квадрат на однаковій відстані від прямолінійних ділянок стінок. Вид зверху подано на малюнку. За 60 секунд він повністю «обходить» басейн 3 рази. Знайти відстань між дельфіном і стінкою. Довжина кожної стінки 30 метрів.

 7. У вас є коробка канцелярських скріпок. Як виміряти за допомогою мензурки об’єм однієї скріпки?

 8. Вам дано каструлю з внутрішнім об’ємом 2 л, відро з водою і чайник, у який необхідно якомога точніше відлити з відра воду об’ємом 1 л. Як це можна зробити?

Кожне завдання 5 балів

Завдання

І (шкільного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для учнів 8 класу 2013-2014

 1. Мідна деталь об’ємом 200 см3 має масу 1,6 кг. Суцільна ця деталь чи порожниста? Якщо порожниста, знайдіть об’єм порожнини. Густина міді 8,9 г/см3.

 2. Швидкість поїзда 72 км/год. Скільки обертів за хвилину роблять колеса локомотива, радіус яких 1,2 м?

 3. Турист одну третину часу свого руху йшов зі швидкістю 3 км/год, а решту – зі швидкістю 6 км/год. Визначте середню швидкість туриста.

 4. Періоди коливань двох математичних маятників відносяться як 3:2. У скільки разів перший маятник довший від другого?

 5. На рисунку показано стрілку АВ та її зображення А1В1 в лінзі. Знайдіть побудовою положення лінзи та її фокусів. В А1

А В1 1. Сашко гуляв зі своїм щеням Азором у парку. Коли вони вийшли на алею, на іншому кінці алеї показався Михайло. Азор став бігати від Сашка до Михайла й назад доти, поки хлопці не зустрілися. Яку відстань пробіг Азор, якщо довжина алеї 200 метрів, швидкість хлопців однакова й дорівнює 1 м/с. Так як алея йде трохи вгору, Азор біг від Сашка до Михайла зі швидкістю 3 м/с, а назад зі швидкістю 5 м/с. 1. У вас є моток тонкого дроту, олівець і зошит у клітинку. Як можна оцінити площу поперечного перерізу дроту?

 2. Вам дано каструлю з внутрішнім об’ємом 2 л, відро з водою і чайник, у який необхідно якомога точніше відлити з відра воду об’ємом 1 л. Як це можна зробити?

Кожне завдання 5 балів

Завдання

І (шкільного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для учнів 9 класу 2013-2014

 1. У чому полягає відмінність між струмом , який виникає в металевому стрижні, що з’єднує кулі заряджених електроскопів, і струмом, який проходить по провіднику, що з’єднує полюси акумулятора?

 2. Два однакові за модулем точкові заряди, розташовані у вакуумі на відстані 3 м один від одного, відштовхуються із силою 0,4 Н. Чому дорівнює кожний заряд?

 3. Хвилинна стрілка годинника у два рази довша за годинну. У скільки разів швидкість кінця хвилинної стрілки більша за швидкість кінця годинної?

 4. В Арктиці зустрілись два полярники. Вони були одягнені в однакові з вигляду комбінезони, але один із комбінезонів був тепліший. Коли виміряли температуру на поверхні комбінезонів, на одному вона була вищою, ніж на другому. Який із комбінезонів тепліший? Комбінезони звичайні, без підігріву.

 5. Крижина площею 2 м2 і товщиною 30 см плаває у воді. Яку роботу слід виконати для повного занурення крижини?

 6. На рисунку показано стрілку АВ та її зображення А1В1 в лінзі. Знайдіть побудовою положення лінзи та її фокусів.

В А1

А В1 1. У вас є вода, невідома рідина, динамометр, тверде тіло, що тоне у воді та у невідомій рідині. Як можна визначити густину невідомої рідини?

 2. Вам дано каструлю з внутрішнім об’ємом 2 л, відро з водою і чайник, у який необхідно якомога точніше відлити з відра воду об’ємом 1 л. Як це можна зробити?

Кожне завдання 5 балів

Завдання

І (шкільного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для учнів 10 класу 2013-2014

 1. Куля, на яку діє сила тяжіння 0,2 Н, занурена у воду. Об’єм кулі 10 см3. Потоне чи спливе куля, якщо її відпустити?

 2. За малюнком знайдіть побудовою зображення світної точки S

S

F F


 1. Маси і довжини двох проволок із алюмінію і міді однакові. Опір якої із них більший і в скільки разів? (Питомий опір алюмінію дорівнює 0,028 міді - 0,017)

 2. Рухи двох тіл задані рівняннями х1= -5t+2t2(м) x2 = 8+t (м). Описати рухи кожного тіла. Знайти час і місце зустрічі. Побудувати графіки залежності прискорення від часу.

 3. Велосипедист за 4хв проїжджає коло радіусом 20м. Знайти шлях і переміщення велосипедиста за 1 хв.

 4. Сашко гуляв зі своїм щеням Азором у парку. Коли вони вийшли на алею, на іншому кінці алеї показався Михайло. Азор став бігати від Сашка до Михайла й назад доти, поки хлопці не зустрілися. Яку відстань пробіг Азор, якщо довжина алеї 200 метрів, швидкість хлопців однакова й дорівнює 1 м/с. Так як алея йде трохи вгору, Азор біг від Сашка до Михайла зі швидкістю 3 м/с, а назад зі швидкістю 5 м/с.

 5. У вас є вода, невідома рідина, динамометр, тверде тіло, яке тоне у воді та у невідомій рідині. Як можна визначити густину невідомої рідини?

 6. Вам дано каструлю з внутрішнім об’ємом 2 л, відро з водою і чайник, у який необхідно якомога точніше відлити з відра воду об’ємом 1 л. Як це можна зробити?

Кожне завдання 5 балів

Завдання

І (шкільного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для учнів 11 класу 2013-2014

 1. Скільки молекул міститься в 1 мл води. Яка маса молекули води?

 2. Дві металеві кульки, заряджені однойменними зарядами, відштовхуються, різнойменними – притягуються. Чи взаємодіятимуть кульки, якщо одну з них розрядити?

 3. У мережу з напругою 24 В ввімкнули два послідовно з’єднані резистори. При цьому сила струму в загальному колі була 0,6 А. Коли ці резистори з’єднали паралельно і ввімкнули в дану мережу, то сила струму в загальному колі стала 3,2 А. Визначте опір резисторів.

 4. Сила тяжіння між двома зарядженими кульками масою по 1 г урівноважена електричною силою відштовхування. Вважаючи заряди кульок однаковими, знайти їх значення.

 5. Кубик масою 20 г, який змочується водою, плаває на поверхні води. Довжина ребра кубика 3 см. На якій відстані від поверхні води знаходиться нижня грань кубика?

 6. Сашко гуляв зі своїм щеням Азором у парку. Коли вони вийшли на алею, на іншому кінці алеї показався Михайло. Азор став бігати від Сашка до Михайла й назад доти, поки хлопці не зустрілися. Яку відстань пробіг Азор, якщо довжина алеї 200 метрів, швидкість хлопців однакова й дорівнює 1 м/с. Так як алея йде трохи вгору, Азор біг від Сашка до Михайла зі швидкістю 3 м/с, а назад зі швидкістю 5 м/с.

 7. У вас є вода, невідома рідина, динамометр, тверде тіло, яке не тоне у воді та у невідомій рідині. Як можна визначити густину невідомої рідини?

 8. Вам дано каструлю з внутрішнім об’ємом 2 л, відро з водою і чайник, у який необхідно якомога точніше відлити з відра воду об’ємом 1 л. Як це можна зробити?

Кожне завдання 5 балів