Звіт міського голови про свою роботу та роботу виконавчих органів Южноукраїнської міської ради Шановні земляки! - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1сторінка 2
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Звіт міського голови про свою роботу, міської ради та її виконавчих... 1 582.75kb.
Звіт Миргородського міського голови про роботу міської ради та її... 4 766.03kb.
Звіт про роботу міської ради та її виконавчих органів ради за 2012 рік 4 726.86kb.
Рішення 30. 11. 2011 р. №59/7-vi про звіт голови районної у місті... 5 663kb.
Рішення 2011 р. № Про звіт голови районної у місті ради Пазюка М. 5 590.69kb.
Рішення від 28. 12. 2011 №6-68 Звіт міського голови Ніколенко В. 3 871.05kb.
Звіт про свою діяльність та очолюваних мною виконавчого комітету... 1 147.39kb.
Звіт про роботу виконавчих органів міської ради за 2011 рік Заслухавши... 1 44.01kb.
Рішення від " 20." 06 2013 №179 Про затвердження плану роботи виконавчого... 1 73.7kb.
Звіт міського голови про роботу міської ради та виконавчого комітету... 2 376.32kb.
Звіт 2012 Валківського міського голови Скрипніченка Валерія Володимировича... 1 258.56kb.
Рішення сесії міської ради «28» березня 2012р. №23/2 п л а н заходів... 1 42.8kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Звіт міського голови про свою роботу та роботу виконавчих органів Южноукраїнської - сторінка №1/2


Звіт міського голови про свою роботу та роботу виконавчих органів Южноукраїнської міської ради
Шановні земляки!

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова щорічно звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. В сьогоднішніх умовах демократії – звіт справа невдячна для керівника будь-якого рівня , але при цьому залишається дуже привабливим для всіх об’єктивних і не зовсім критиків.

Сподіваюсь на відверту, серйозну розмову як про результати виконання мною повноважень міського голови так і про проблеми розвитку міста.

Звітую з розумінням того, що результати діяльності міського голови, депутатського корпусу, виконавчих органів ради прямо чи опосередковано впливають на життя кожного громадянина окремо і на громаду в цілому.

Тому з повною відповідальністю скажу, що предмет нашої діяльності – це щоденна праця над поліпшенням умов проживання мешканців міста, розв’язання проблем розвитку території.

Перелік всіх повноважень міг би забрати багато часу, тому я лише підсумую - їх біля двох сотень. А це значить, що щоденна робота – це прийняття відповідних рішень з усіх напрямків, це вирішення конкретних питань членів територіальної громади. Ця робота є різносторонньою та всебічною.

Деякою особливістю роботи команди, очолюваної мною, є те, що в партійному плані вона не вписалась у вертикаль влади, тому і помилки і недоліки її розглядаються під мікроскопом, а в результаті виростають до нечуваних розмірів. Позитив залишається непоміченим. Працювати в таких умовах надзвичайно складно. Тим більш, мені приємно прозвітувати про те, що за цей рік нам вдалося зробити.

Звітуючи, я намагатимусь зупинитись на основних та найважливіших аспектах діяльності міського голови.

Рік – це і багато і мало. За виключенням вихідних та відпустки, це біля 200 робочих днів. А якщо викреслити багатогодинні засідання та наради, то залишається дуже мало часу на втілення своїх ідей. За звітній період проведено 15 пленарних засідань міської ради, 18 засідань виконавчого комітету, проведено 4 засідання архітектурно – містобудівної ради, 21 засідання комісії з прав захисту дітей та ще 440 інших засідань та нарад, що складає більше половини робочого часу. Сьогодні у нас 43 діючих комісій різних напрямків роботи.

Я є посадовою особою місцевого самоврядування. Займаючи дану посаду, основною своєю задачею ставлю захист громадян міста, тому що саме ви обирали мене на дану посаду.

Протягом року велику увагу я приділяв особистому прийому громадян. Мною особисто прийнято 269 громадян. Розглянуто 282 заяви, скарги та пропозиції. Всього за цей період поставили підписи під письмовими зверненнями 3163 громадянина з урахуванням 86 колективних.

Якщо проаналізувати всі звернення, то на першому місці питання житлово-комунального господарства. Найбільш масовими питаннями цього напрямку є:

- формування тарифів на житлово-комунальні послуги, організація та проведення громадських слухань;

- ремонт покрівель, які в основному потребують капітального ремонту. Хочеться зазначити, що з 13 звернень 4 вирішено позитивно, по 4-х зараз ведуться роботи, інші на контролі щодо їх вирішення;

- благоустрою - це ремонт і влаштування дитячих майданчиків, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, дотримання правил вигулу собак, вирішення питання щодо облаштування території незавершеного будівництва ЗОШ № 5 та інші;

- якості надання послуг з водо- та теплопостачання. Багато питань з даного напрямку вирішується, але є й проблемні питання, такі як гаряче водопостачання в ІІІ мікрорайоні міста та в житловому будинку № 1 по вулиці Дружби народів. Про це свідчать колективні звернення мешканців і для вирішення проблеми, за якою звернулись люди, в жовтні місяці міською радою виділені кошти на реконструкцію мереж гарячого водопостачання цього будинку, а питання реконструкції ТРП ІІІ мікрорайону поки що відкрите, оскільки для його вирішення необхідні більш значні фінансові вкладення;

- капітального ремонту ліфтів і є колективне звернення мешканців будинку № 6 по вулиці Дружби народів про відсутній ліфт взагалі, і поки що це питання не вдалось вирішити. Взагалі проблема підтримки ліфтів в робочому стані є дуже непростою. Кожного року ми повинні вкладати біля 5 млн.грн в капітальні ремонти ліфтів, якщо хочемо, щоб не знати що таке непрацюючий ліфт взагалі.

Приємно те, що мешканці небайдужі до міських проблем. Наприклад, однією з пропозицій було проведення ремонту під’їздів за дольовою участю мешканців, яка успішно запроваджена. В КП ЖЕО створено сім робочих місць за рахунок дотації з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та при наявності у мешканців матеріалів, ремонт буде зроблено безкоштовно. Таким чином вже 6 під’їздів міста відремонтовані. Створено механізм ремонту поштових скриньок. За незначні кошти спеціаліст КП ЖЕО відремонтує пошкоджену або стару скриню. Гарним прикладом для городян може бути ініціатива мешканців будинку № 12 по проспекту Леніна, які за власні кошти та власними силами облаштували дитячий майданчик у своєму дворі, не чекаючи допомоги зі сторони.

Друге місце серед питань мешканців займають житлові питання. Це надання житла і поліпшення житлових умов, приватизація квартир та житлових площ в гуртожитках. Вирішити такі питання на користь всіх бажаючих наразі дуже складно. Через обмеженість коштів в міському бюджеті, будівництво житла в місті не здійснюється. Обмежене фінансування і з державного бюджету на забезпечення житлом потребуючих, покращення житлових умов, в тому числі соціально незахищених, пільгових категорій громадян. Але ми вишукуємо можливості і в першу чергу житлові питання сімей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях і особливо цього потребували, шляхом надання житлових площ в гуртожитках.

Третє місце, займають питання праці. В основному питання стосуються допомоги в працевлаштуванні та виплаті заборгованої заробітної плати на підприємствах банкрутах АТ «Юженергобуд», ТОВ «Крістіна і Ко». Хоча дане питання не входить до наших повноважень, але протягом року спільними зусиллями вдалося погасити заборгованість минулих років АТ «Юженергобуд».

Серед актуальних питань є питання містобудування та архітектури, соціального захисту, забезпечення законності та правопорядку, сім’ї дітей та молоді, підприємницької діяльності.

Жодне звернення, яке надходить до виконавчого комітету, не залишається без розгляду і ті питання, які неможливо вирішити одразу, залишаються на контролі до остаточного вирішення. З першого дня перебування на посаді я дав доручення припинити формалізм щодо розгляду звернень громадян та розглядати їх і вирішувати по суті, враховуючи те, що за кожним зверненням є людська доля.

Взагалі, питання що турбують мешканців можна поділити на ті, які не потребують виділення коштів для їх вирішення і на ті, які потребують виділення значних коштів з міського бюджету. Тому декілька слів про бюджет міста, який наповнюють 10 дохідних джерел.

Основними є податок на доходи фізичних осіб та плата за землю, частка надходжень яких у загальному фонді становить 84% та 14% відповідно.

Всього за 11 місяців 2011 року до міського бюджету надійшло 89,1 млн. грн. податків та інших обов’язків платежів. В порівнянні з аналогічним періодом 2010 року надходження міського бюджету зросли:

- по податку на доходи фізичних осіб на 8,8 млн. грн.

- по платі за землю на 3,1 млн. грн.

Ріст надходжень податку на доходи з фізичних осіб обумовлено підвищенням мінімальної заробітної плати на 8,6% (з 922 грн. у грудні 2010 року до 1004 грн. у грудні 2011) та прожиткового мінімуму громадян (з 922 у грудні 2010 року до 1004 грн. у грудні 2011 року ), а також ростом ФОП в цілому в місті на 6,4% в тому чисті на основному підприємстві міста ВП «ЮУ АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом». Також позитивно вплинуло на збільшення надходжень податку виплата працівникам підприємства у жовтні поточного року премії з нагоди 15 річниці утворення ДП НАЕК «Енергоатом».

Зростання доходів бюджету за цією статтею спостерігається з року в рік, і тут оцінити роботу місцевої влади важко.

А ось на збільшення надходжень плати за землю, в першу чергу вплинуло проведення у 2010 році грошової оцінки земель міста, затвердженої в кінці року, яка запрацювала на бюджет з 1 січня 2011 року.

Це дало змогу отримувати за земельні ділянки під об’єктами нерухомості, що розташовані в місті, а в більшості це магазини приватних осіб, більше податків. Я розглядаю таку плату як посильний внесок в бюджет міста від власників майна. Проте є і проблеми – декілька невдоволених власників такого майна звернулися до суду з вимогою скасувати рішення ради і вже існує рішення Южноукраїнського міського суду, як суду першої інстанції, про скасування рішення вищого колегіального органу міста, при чому з суто формальних причин. Звісно, ми будемо відстоювати нашу позицію в апеляційному суді, але я хотів би висловити тут вам свою особисту позицію. Може скластися враження, що, судячись, деякі підприємці таким чином захищають свої права, борючись з владою міста. Може й так. А ось коли депутати будуть фінансувати міські програми допомоги ліками ветеранам, або хворим на туберкульоз, або шукати гроші для центру реабілітації дітям-інвалідам, то як раз цього півмільйона гривень може й не вистачити. Тому, я взагалі не називав би це поганим словом «податок на землю в місті», а запропонував би більш приємне слово «внесок в бюджет громади». Я справді поважаю людей, котрі, управляють своїм бізнесом, несуть тягар соціальної відповідальності і при цьому роблять це як справжні патріоти міста

І ще одна важлива річ. В нашому місті стає практикою, коли рішення міської ради хтось з окремих громадян намагається оскаржувати в суді. При цьому, вважає себе героєм громади. Виходить так, що все місто на місцевих виборах обирає собі представників, які виявилися найкращими. Згодом вони на спільних засіданнях сесій і виконкомів після ретельного вивчення в робочих комісіях, більшістю голосів приймають рішення на користь громади. А потім один або декілька скаржників разом з суддею відміняють таке рішення. Я вже не кажу про те, що такі рішення тягнуть за собою втрати або міського бюджету, або комунальних підприємств. Хоча це - гроші, які могли б піти на потреби міста. Я кажу про банальну неповагу до самої системи місцевого самоврядування. Чим керуються члени виконкому або депутати, приймаючи важливі для міста рішення, я розумію. Вони довго розбирались в кожній проблемі і приймали непрості рішення, думаючи про наслідки таких рішень. Яка при цьому мета позивачів і суддів, які відміняють такі рішення з чисто формальних причин, мені не завжди зрозуміло. Отже, якщо живеш в громаді і маєш точку зору, відстоюй її. Якщо громадою через уповноважених представників прийнято спільне рішення – виконуй. Тим більше, що всі відміни рішень судами лише відтерміновують вступ рішень в дію. Насправді, згодом будуть прийняті такі ж самі рішення, але збитків і втрат громаді вже ніхто не поверне. А більшість позовів сьогодні – саме таких, піарних.

І ще одна важлива річ: суди, за збитки завдані своїми рішеннями, відповідальності не несуть.

Продовжуючи тему доходів бюджету, хочу зазначити, що позитивним в частині збільшення доходів міського бюджету 2011 року, стало те, що за неодноразовим зверненням Южноукраїнської податкової інспекції та фінансового управління міської ради на адресу «Енергоатома», підприємство в цьому році зареєструвалося в Южноукраїнській ОДПІ, як платник окремих податків, і стало сплачувати екологічний податок за місцем розташування ВП «ЮУ АЕС», тобто в наш з вами бюджет. За 11 місяців міським бюджетом додатково отримано 79 тис. грн.. податку.

З початку моєї роботи перед податковою інспекцією було поставлено питання про необхідність реєстрації всіх суб’єктів, які працюють в місті, як платників місцевих податків. Звісно, в першу чергу це супермаркети «АТБ», «Сільпо» та «Копійка», а також «Фокстрот». Інформую вас, що всі ці суб’єкти сплачують основні податки в наш бюджет. Крім того проведено роботу з господарюючими суб’єктами, які, виграючи відкриті тендери, виконують будівельні роботи в нашому місті, щодо їх реєстрації в Южноукраїнській ОДПІ як платників окремих видів податків.

Чомусь існує думка, що для таких робіт потрібно залучати лише місцевих будівельників. Ще раз наголошую, такі дії заборонені діючим законодавством. В нашій державі всі господарюючі суб’єкти мають рівні права і кращого обирає комітет з конкурсних торгів. Моя робота полягає лише в тому, щоб місцевий бюджет згодом отримав податки в повному обсязі.

В цілому за обсягом наповнення міський бюджет у зведеному бюджеті області займає 3 місце, після бюджету Миколаєва та обласного бюджету. При цьому, основною відмінністю міського бюджету є те, що він є єдиним в області, з якого проводиться вилучення до Державного бюджету. За 11 місяців 2011 року до Державного бюджету вилучено коштів у сумі 20,7 млн. грн..

Виконання міського бюджету за видатками здійснюють вісім головних розпорядників бюджетних коштів: це 6 управлінь міської ради, служба у справах дітей і виконавчий комітет міської ради, за якими закріплено видатки, як по утриманню бюджетних установ, так і по виконанню 14 міських програм різнопланового направлення. За січень-листопад 2011 року за рахунок надходжень загального фонду профінансовано видатків міського бюджету на суму 103 млн. грн..

Серед усіх видатків міського бюджету, виплата заробітної плати, з нарахуваннями працівникам бюджетних установ, оплата комунальних послуг за спожиті енергоносії, придбання продуктів харчування та медикаментів є захищеними статтями, та фінансуються першочергово.

Так, заробітна плата працівникам бюджетної сфери та виконавчих органів міської ради виплачена у повному обсязі і у встановлені терміни та склала майже 44 млн. грн.. Майже 5 млн. грн. направлено на оплату тепло- та енергоносіїв, комунальних послуг в розрізі бюджетних установ та майже 4 млн. грн. - на харчування дітей.

Лише після цього, кошти можна направляти на забезпечення життєдіяльності міста в рамках діючих міських програм. Так, на виконання міських програм, що фінансуються із загального фонду міського бюджету, в цьому році направлено коштів в сумі біля 7 млн. грн..

Слід зазначити, що в зв’язку зі змінами в законодавстві України цього року міський бюджет повністю втратив надходження податку з власників транспортних засобів, що в 2010 році складав майже мільйон грн.. та направлявся на поточний ремонт та прибирання доріг, ремонт мереж, вуличне освітлення, проведення заходів з снігоочищення, придбання протиожеледних матеріалів та інше. При цьому держава не передбачила субвенцій і дотацій для міста Южноукраїнська, тому цю проблему довелося вирішувати за рахунок міського бюджету та ефективної роботи КП СКГ і, сподіваюсь, що мешканці міста не помітили погіршення обслуговування доріг і вулиць.

На заходи з утримання міста у належному стані та на поточний ремонт за 11місяців 2011 року профінансовано 4,5 млн. грн., з них:


 • нанесення горизонтальної розмітки на дорогах міста в сумі 96,7 тис грн.,

 • поточний ремонт 6 спортивних ігрових майданчиків на при будинкових територіях, в різних мікрорайонах

 • утримання в чистоті і порядку об’єктів благоустрою, а це вулично-дорожня мережа, міський пляж, кладовище, паркова зона, бульвари та сквери, меморіальний комплекс та інші , електроенергія і технічне обслуговування вуличного освітлення, догляд за зеленими насадженнями, викіс газонних трав, вивіз сміття, саночищення, поточний ремонт малих архітектурних форм, сторожова охорона меморіального комплексу, тощо в сумі 3,9 млн.грн. Одержувач бюджетних коштів – комунальне підприємство «Служба комунального господарства»:

 • видатки, пов’язані з поточним ремонтом дорожнього покриття вулично – дорожньої мережі, тротуари, заміна дорожніх знаків, водоприймальних решіток, люків та інше в сумі 340,3 тис грн.. цього року вдалося зробити поточний ремонт доріг прибудинкових територій в 6 дворах, пр. Леніна 27, вул. Енергобудівників17, Дружби Народів 50, Леніна 12, Комуністичний 6, Набережна Енергетиків 29,)(одержувач бюджетних коштів «Житлово-експлуатаційне об’єднання») в сумі 100,00 тис грн. та в 13-ти дворах за рахунок коштів субвенції в сумі 196,00 тис.грн.

В цьому році на потреби комунальних підприємств було надано фінансову допомогу для ЖЕО і ТВКХ на 170 тис. грн. що, звісно, недостатньо для ефективного стримування росту тарифів. Надано фінансову підтримку КП «Південсервіс» в сумі 58,6 тис грн. на відкриття комунального магазину продовольчих товарів «Господар» та на благоустрій нового комунального ринку по продажу сільськогосподарської продукції.

На заходи за іншими програмами соціально – культурного призначення з міського бюджету профінансовано більше 600 тис грн.: • 319,3 тис. грн. надано на фінансування міської комплексної програми розвитку культури, фізичної культури, спорту та туризму, в тому числі для організації та проведення заходів до свят та пам’ятних дат, а це і придбання квітів та подарунків до свят, і проведення конкурсів, монтаж та демонтаж новорічної ялинки, феєрверки та інше;

 • 101,5 тис грн. надано на фінансування міської програми підтримка газети «Контакт», з метою зниження її вартості для населення, а фактично це дотація. Хочемо, щоб в подальшому газета була більш змістовною;

 • профінансовано 199,4 тис. грн. на міську програму «Здоров’я громадян», які направленні на безкоштовне забезпечення лікарськими засобами окремих категорій населення ( інвалідів 1 та 2 групи з психічних захворювань, алергії та бронхіальної астми, цукрового діабету),організацію профілактики населення проти інфекційних захворювань та туберкульозу, харчування донорів та зубопротезування почесних донорів, харчування дітей віком до 2 років з малозабезпечених сімей,

придбання медичного обладнання надання матеріальної допомоги соціально незахищеним категоріям громадян на здійснення лікувальних заходів при онкологічному захворюванні;

- 93,2 тис. грн. направлено на програму розвитку освіти міста., в тому числі безкоштовне харчування дітей-інвалідів, які не підпадають під пільгове харчування згідно законодавства;

- виплата премій «Кращий освітянин року», стимулювання 18 обдарованих дітей, оснащення закладів освіти LED – світильниками та сонячними модулями – близько 50 тис. грн.

За рахунок надходження екологічного податку, збору за забруднення навколишнього природного середовища проводилось знесення сухостійких дерев на території міста та придбання і висадження саджанців на суму 47,3 тис грн..

З початку 2011 року ми активізували роботу по залученню коштів від пайової участі до цільового фонду Южноукраїнської міської ради на розвиток інженерно транспортної та соціальної інфраструктури м. Южноукраїнська. Що це означає? З 2007 існують нормативні акти, в тому числі рішення Южноукраїнської міської ради, згідно яких кожний забудовник на території міста повинен сплатити від 5 до 10 відсотків кошторисної вартості об’єкта в бюджет міста. Раніше таке залучення коштів відбувалося вибірково.

Ми провели інвентаризацію збудованих та введених в експлуатацію об’єктів містобудування за останні 4 роки та направили листи всім власникам, що не сплатили пайові внески до міського бюджету з проханням виконати зобов’язання, встановлені законом. За 11 місяців 2011 року залучено кошти на загальну суму біля 100тис.грн. Забудовників, які ще уникають сплати внеску, чекає суд.

Саме за рахунок коштів цільового фонду проведені роботи по облаштуванню 37 поручнів до під’їздів житлових будинків на суму 27,0 тис грн..

Важливим є те, що з прийняттям нового Бюджетного кодексу України з 2011 року змінена база формування міського бюджету. Одним із таких нововведень стало те, що до доходних джерел наповнення бюджету розвитку (спеціальний фонд) приєднався єдиний податок, сплачений суб’єктами підприємницької діяльності міста, що перейшли на спрощену систему оподаткування. В нашому місті нараховується 1290 фізичних осіб та 79 юридичних осіб – платників єдиного податку. За підсумками 11 місяців до міського бюджету ними перераховано 1,8млн.грн. податку. Ці кошти можуть використовуватись виключно на капітальні видатки. Вперше у місцевої влади з’явилась пряма зацікавленість в розвитку підприємництва, як потужного джерела місцевих податків, які за бюджетним кодексом не повинні вилучатись з місцевого бюджету на користь держави. Правду кажучи, у держави існує ще багато шляхів вилучень поза цим кодексом.

Підприємці – це активна частина громади. Саме вони, нічого не просячи у громади і влади окрім щоб не заважали працювати, самі створюють і собі робочі місця і за можливості для інших бажаючих працювати. При цьому сплачують податки місту. Тільки б не чіпали. Я особисто зустрічаюсь з активною частиною підприємців на нарадах з питань підприємництва та трьохсторонній економічній раді, обговорюючи проблеми підприємців та можливі шляхи їх розв’язання.

Чи багато вдалось допомогти? Думаю поки що ні. Але хоча б намагаємось не заважати. І звичайно наступного року потрібно приймати і фінансувати дієву програму розвитку підприємництва в місті.

З бюджету розвитку, який в більшості своєї наповнюють саме підприємці, проведено видатків на суму 3,6 млн. грн. В основному ці кошти направлені на утримання об’єктів, що є комунальною власністю. На даний час у своєму підпорядкуванні ми маємо комунальне житло, комунальні підприємства, дошкільні дитячі заклади, школи, музей, дороги, парки, сквери, мережі та багато чого іншого. Всьому потрібно дати лад. Для забезпечення належного функціонування даних об’єктів з міського бюджету направлено кошти для розв’язання проблемних питань в житлово-комунальному господарстві.

Для вирішення пріоритетної для нашого міста проблеми нестачі житла придбано у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва державної власності «Дитяча лікарня» разом із земельною ділянкою. Для реконструкції даного об’єкту під житловий будинок вже виконано технічну експертизу стану конструкцій будівлі, геологічні вишукування, передпроектні розробки і зараз розробляється проектно - кошторисна документація.

Система залучення коштів з державного бюджету складна і для того щоб залучити кошти під проекти в сферу житлово-комунального господарства, обов’язково має бути проектно-кошторисна документація та експертний висновок. І проект і його експертиза коштує грошей. Саме для того, щоб обґрунтовано вимагати кошти від держави в 2012 році, в 2011 році нами за кошти бюджету виготовлено наступні проекти:

- проект будівництво нової ділянки дороги довжиною 600м, яка б з’єднала вул. Набережна енергетиків з вул. Дружби Народів в 6 мікрорайоні, що дозволить зробити кільцеву дорогу в місті і розгрузити вул. Молодіжну, перевантажену відвідувачами «нижнього ринку»;

- проект освітлення вул. Набережна Енергетиків;

- проект будівництво тротуарних доріжок по вул. Набережна Енергетиків;

- проект на зворотне засипання та закриття звалища побутових відходів;

- проект по облаштуванню справжнього спортивного футбольного поля – стадіон зі штучним покриттям на території загальноосвітньої школи № 1 міста;

- проект додаткового освітлення пішохідних переходів на автодорогах міста;

- проекти капітального ремонту вулиць міста: проспект Леніна, вул. Дружби Народів, пр. Миру, вул. Молодіжна.

Тепер хочу перейти до комунальних підприємств.

Протягом 2011 року силами КП ЖЕО на 3 млн. грн. проведено капітальний ремонт житлового фонду. Зокрема, відремонтовано 45 ліфтів та проведене експертне обстеження ще 20 ліфтів, планується відремонтувати ще 6 ліфтів та провести експертне обстеження 46 ліфтів вже до кінця року. Відремонтовано м’які покрівлі на 10 житлових будинках. Встановлене дитяче ігрове обладнання по бульвару Цвіточному («Космічне містечко).

З метою покращення обліку та контролю відпущеної води КП ТВКГ споживачам, економії електричної енергії, в червні поточного року КП ТВКГ були встановлені прилади вимірювання витрат теплової енергії, обліку води на двох житлових будинках 3-го кварталу 4-го мікрорайону.

До кінця року в будинках всього 5-го мікрорайону буде встановлено внутрішньо будинкові лічильники з обліку холодної та гарячої води, що обійшлось бюджету в 60 тис грн.

Ще до останніх подій пов’язаних з аваріями на напірному колекторі, було придбано матеріалів та проведено капітальний ремонт 120 метрів мереж напірної господарсько побутової каналізації міста на вул. Спортивній в районі стадіону «Олімп» - це коштувало нашому бюджету 172,9 тис грн.

Насосне обладнання, яке встановлено більше 30 років тому, було розраховане на набагато більші об’єми водовідведення ніж зараз. Цілодобова робота сто шістдесяти кіловатних насосів лягала тягарем на тарифи, тобто на споживачів. Тому було прийнято рішення в першу чергу направити кошти та впровадити автоматизовану систему управління (АСУ) асинхронними двигунами насосів з використанням частотно - регулюючого приладу на КНС-3, що дозволяє значно скоротити споживання електроенергії. Така система обійшлась бюджету майже в 301,7 тис. гривень, але за розрахунками окупиться за рік-півтора

Встановлений та запрацює автоматичний індивідуальний теплопункт в житловому будинку по вул. Дружби народів 40, що дозволить нам не тільки скоротити споживання тепла на 15%, а й значно зменшити витрати електричної енергії. Після здійснення цих заходів, ТРП, який обслуговував цей будинок, буде зайвим. Пишатися нічим, бо прийдеться скоротити 4 робочих місця, але все це для зниження собівартості послуг ТВКГ – і як наслідок – знизить тариф на воду і тепло.

Для запобігання аварійним ситуаціям, виконаний капітальний ремонт мереж теплопостачання в районі СМСЧ 2 на суму 300 тис. грн.. у тому числі 130,00 тис кошти міського бюджету та 170 тис. грн.. кошти комунального підприємства. При цьому потрібно розуміти, що у підприємства своїх грошей бути не може, там немає достатнього тарифу і прибутку, щоб Їх витрачати. Це гроші, які КП ТВКГ не доплатить постачальнику води і тепла, ВП ЮУАЕС. Але іншого виходу з аварійних ситуацій поки що немає.

До кінця року планується здійснити по капітальний ремонт внутрішньо будинкових мереж в будинку вул. Комсомольська 3, що дасть мешканцям будинку гаряче водопостачання. Там живе багато мешканців нашого міста і цю проблему потрібно було вирішити давно.

Для залучення коштів з державного бюджету на здійснення заходів з енергозбереження, розвитку та реконструкції систем теплопостачання обов’язковою є схема теплопостачання міста, вартістю 100 тис. грн. Договір на розробку такої схеми укладено і частково профінансований з бюджету міста.

Коротко зупинюсь на роботі комунального підприємства «Служба комунального господарства». Протягом року за рахунок коштів міського бюджету здійснювалось утримання, поточний та капітальний ремонти об’єктів благоустрою, а саме:

- для швидкого усунення вибоїн на дорогах та виконання робіт з ямкового ремонту доріг міста придбано комплект обладнання вартістю 50,0 тис грн.;

- озеленення – посаджено біля 150 дерев та 200чагарників;

- вирівняно 460 опор освітлення. Великих на проспекті та маленьких по всьому місту. Чомусь ця робота практично ніколи не виконувалась, хоча опор, які нахилились і псували зовнішній вигляд міста, було дуже багато. Встановлено 60 нових світильників для освітлення пішохідних доріжок по проспекту Леніна, бульварам Шкільному, Цвіточному, Курчатова та проведено ремонт 67-х світильників;

- вулично-дорожня мережа – вперше спеціалізованою організацією виконана розмітка механізованим способом фарбами , білого та червоного кольорів на площі 1688,1 кв. м. та на відміну від попередніх років вона не зникає за місяць після нанесення;

- за чисельними проханнями мешканців було закрито для машин Шкільний бульвар; • встановлено 26 нових лав та 13 нових урн на об’єктах благоустрою. Нажаль, частина з них вже знищена ;

- влаштовано 4 нових пішохідних переходи;

 • планується до кінця року облаштувати перший в місті автоматично освітлюваний пішохідний перехід на проспекті Леніна. В подальшому плануємо облаштувати все місто такими переходами;

 • розпочато роботи щодо облаштування електроосвітлення та облаштування недобудованих тротуарних доріжок по вул. Набережна Енергетиків;

 • проведено всі тендерні процедури з пошуку будівельної компанії щодо будівництва скверу пам’яті Т.Г. Шевченка, досягнуто домовленості з власниками недобудованої 5-ї школи щодо розміру земельної ділянки. Справа малим: фінансами в бюджеті для будівництва скверу;

 • на пішохідних доріжках вулично-дорожньої мережі міста влаштовано 15 нових з’їздів для людей з обмеженими фізичними можливостями та відремонтовано півсотні старих;

 • на міському пляжі демонтовано старі та встановлено 2 нові кабінки – завезений пісок;

- за рахунок коштів міського бюджету проводився поточний ремонт малих архітектурних форм міського кладовища, міського пляжу, вулично-дорожньої мережі міста, парку та скверів міста.

- придбано міський годинник та встановлено його на будинку культури «Енергетик» - 25,0 тис грн..

Вперше в місті було виконано миття тротуарів мийкою високого тиску.
Міські перевезення.

Втративши декілька років тому власний автопарк, ми змушені сьогодні лише проводити відкриті конкурси з організації цих перевезень лише між приватними перевізниками. У зв’язку з відмовою взимку декількох перевізників здійснювати перевезення на спеціальних дачних маршрутах

Ми змушені були у квітні місяці 2011 року провести конкурси щодо визначення нових перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування та спеціальних дачних маршрутах: ТОВ «Вознесенськавтотранс» та ПП Цимбал.

Також влітку запроваджені нові маршрути для пасажирських перевезень мешканців міста :

1. МПЗ – Профілакторій – ПП Грошкін.

2. МПЗ – Міський пляж – ПП Грошкін.

3. «Кільцевий» (МПЗ вул. Дружби Народів, вул. Набережна Енергетиків МПЗ) - ПП Грошкін.

Справа за влаштуванням зручних зупинок.

ЗЕМЛЯ ТА АРХІТЕКТУРА.

Одним із важливих питань якому приділялась увага в 2011 році це питання використання землі, так як плата за землю, як я зазначав вище, є одним із основних джерел наповнення міського бюджету .

Проведена значна робота щодо впорядкуванню надання земельних ділянок, відповідно до вимог чинного законодавства в частині перегляду ставок, розмір яких менше розміру 3-х кратного розміру земельного податку. Ведеться претензійна робота з боржниками по сплаті орендної плати за земельні ділянки

Для здійснення контролю за надходженням до бюджету орендної плати за земельні ділянки, розпорядженням міського голови створена робоча група з виявлення землекористувачів, які або взагалі не сплачують, або сплачують недостатньо до міського бюджету. Висновки комісії затверджуються на засіданнях виконкому. На цей час додатково залучено до бюджету біля 85 тис. грн.

Велика робота зроблена по впорядкуванню земельних договорів. За 11 місяців 2011 року було підготовлено та укладено біля сотні договорів оренди земельних ділянок, додаткових угод про поновлення договорів, рішень міської ради, договорів про купівлі земельних ділянок, договорів особистого строкового сервітуту на розміщення малих архітектурних форм.

Розпочато роботу з інвентаризації земель міста. На реалізацію цього завдання укладено угоду з державним підприємством «Геосистема» м. Вінниця з надання послуги на виготовлення цифрової топографічної карти міста Южноукраїнська. Наше місто має оновлену карту в масштабі М 1:2000 в електронному та паперовому вигляді. На оновленій карті міста достовірно відображено – житлові та нежитлові будівлі та споруди, об’єкти шляхової мережі, наземні інженерні споруди, огорожі, водні об’єкти та гідротехнічні споруди, рослинний покрив та рельєф місцевості.

Чи була у міста така карта рік тому? Ні. Були окремі частини різних частин міста і ті різного масштабу на старих паперових носіях . Єдиної зрозумілої карти міста не було. З орендарями землі, відповідно, був, м’яко кажучи, не повний порядок. Взагалі цю роботу ніхто системно не проводив за останні роки. Чому, запитаєте ви? Мабуть, комусь так було зручно працювати.

Пріоритетним напрямком в роботі міської влади залишаються питання архітектури та містобудування. Так, нагальною необхідністю для міста Южноукраїнська є оновлення Генерального плану міста. Наявна містобудівна документація розроблялася у 1992 році та була розрахована до 2010р

Нажаль, нам не вдалось до кінця року отримати такий необхідний нам оновлений Генеральний план міста. Процедури закупівель законодавчо передбачені в часі багато місяців, а цього разу торги двічі були відмінені з формальних підстав. Відтак, 22.12.2011 року відбудеться процедура відкриття конкурсних пропозицій, за результатами яких буде визначено найбільш економічно вигідну пропозицію розпочнеться робота і цьому напрямку. Можна з впевненістю сказати, що в 2012 році місто буде мати оновлений Генеральний план міста, в якому будуть визначені найбільш інвестиційно привабливі території міста з метою створення повноцінного життєвого середовища, а також будуть визначені умови та обмеження використання території для містобудівних потреб.

З метою впорядкування місць розміщення тимчасових споруд для впровадження підприємницької діяльності (кіоски, павільйони, палатки) на території міста, проведено їх інвентаризацію з подальшим відображенням їх місцезнаходження на карті міста. Крім цього постійно ведеться робота з власниками цих об’єктів щодо забезпечення ними належного архітектурно – художнього та естетичного вигляду.

Проведена інвентаризація об’єктів зовнішньої реклами на території міста, в результаті чого було виявлено декілька суб’єктів господарювання, які самовільно без отримання відповідного дозволу, розмістили свої об’єкти зовнішньої реклами, тим самим принесли збитки міському бюджету з оплати за право тимчасового використання місця для розташування об’єктів зовнішньої реклами – зараз всі порушники оформили відносини із міською радою уклавши угоди

Непростим є питання недобудов в місті.

З метою формування даних щодо об’єктів незавершеного будівництва на території міста Южноукраїнська, створено єдиний реєстр цих об’єктів та направлено листи як в інспекцію з державного архітектурно-будівельну контролю, так і замовникам будівництва для надання інформації про подальші плани використання об’єктів незавершеного будівництва та доцільності їх добудови. Нажаль інспекція державного архітектурно-будівельну контролю виведена з прямого підпорядкування місцевій владі і це ускладнює вирішення питань. Навіть просте питання полагодження впалих огорож таких об’єктів, зайняло у нас декілька місяців активного листування і дзвінків. Проте деякі власники таких об’єктів так і не спромоглися огородити свої об’єкти згідно стандартів. Наприклад, залишається неогородженим недобудований об’єкт 5-а школа. Ці об’єкти постійно знаходяться на контролі. Справжньою причиною масового не добудування об’єктів в місті залишається відсутність фінансової спроможності власників закінчити будівництво в наш непростий час.
Наступному напрямку, громадській безпеці та взаємодії з органами внутрішніх справ, ми приділяємо багато уваги. Органи виконавчої влади вимагають від керівництва МВС відновити систему дільничних інспекторів. В газеті Контакт публікується інформація з фотографіями дільничних міліціонерів і графіками прийому в мікрорайонах. Багато зусиль приділяємо боротьбі з вуличною торгівлею. Хоча це і не проста проблема. З одного боку ця торгівля є незаконною, небезпечною для покупців та псує зовнішній вигляд міста. Адже продукти, особливо риба, не перевіряється навіть ветеринарною службою. З другого боку така торгівля – це засіб виживання сьогодні для багатьох людей. Також якимсь чином це допомагає стримувати ціни на овочі, складаючи конкуренцію ринкам. Адже попри всі обіцянки моїх попередників залишити на нижньому ринку достатньо місць для торгівлі овочами, вільних місць практично не існує, та і люди жаліються, що в єдиному ряду на ринку ці місця зайняті так званими «перекупщиками». Тому для остаточного вирішення питання стихійної торгівля нам з вами потрібно буде провести громадське обговорення і опрацювати спільне рішення. А поки що нами організований та працює комунальний ринок КП «Південсервіс» по вулиці Дружби Народів з продажу сільськогосподарської продукції. До роботи комунального ринку ми організовували ярмарки протягом декількох місяців напроти входу в ліцей.

з появою нового начальника міліції, за наполегливими вимогами наших депутатів і всієї громади, вже не так відкрито стали працювати ігрові автомати. Такого нам не вдавалось ні з одним попереднім начальником. Будемо сподіватись на те, що в подальшому гральні автомати все ж зникнуть з нашого міста взагалі . Хочу відмітити, що наше з вами місто практично єдине, де місцева влада запрошує начальника міліції з інформацією про стан громадської безпеки в місті на засідання виконкому та на сесії депутатів міської ради, де кожний з присутніх задає конкретні питання. Повірте, це нелегка справа, але я вважаю, що це є прикладом справжнього місцевого самоврядування, де обрані представники від місцевої громади з’ясовують в відвертій і публічній розмові з представником державного органу, який діє на цій території, стан виконання ввірених йому державою повноважень.

Поряд з цим в місті існує безліч негативних проявів громадської поведінки, які потребують від міліції більш дієвих зусиль в їх ліквідації. Це, в першу чергу, пошкодження майна міста нічними бешкетниками: лавок, сміттєурн і контейнерів, ліхтарів і дорожніх знаків, фасадів будинків. Саме для цього місцева програма громадської безпеки доповнена окремим розділом і в місті поступово буде встановлено декілька десятків камер відео спостереження. Розраховуємо на те, що це дозволить нам своєчасно зафіксувати порушення громадського порядку та покарати винних. А поки що, нажаль, замість цього отримуємо письмові відмови в порушеннях кримінальних справ щодо пошкодження комунального майна.

Не існує в нашому місті практики звернень людей, що невдоволені діями міліції та прокуратури, до депутатської комісії з питань законності та правопорядку. Адже, ці органи досить часто діють скоріше формально, надаючи відповідь на заяви людей, ніж справді в їх інтересах. З моєї точки зору, така депутатська комісія могла б бути дієвим інструментом в відстоюванні законних інтересів громадян нашого міста.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР

Враховуючи чисельні прохання громадян повернути міське телебачення, ми створили комунальну установу «Інформаційне агентство «Медіа простір» для всебічного та повного висвітлення економічного, суспільно-політичного, громадського, господарського та культурного життя міста. Придбано сучасне відеообладнання за рахунок місцевого бюджету Хоча далеко не всі депутати підтримали цю ідею. Мабуть це від того, що так будеш ближче до людей. Плануємо найближчим часом відновити прямі трансляції сесій міськради. І хоча питання на сесіях розглядаються не завжди цікаві, сподіваюсь мешканцям буде цікаво спостерігати за своїми обранцями. В планах багато нових інформаційних проектів. Нещодавно надійшла пропозиція від активної молоді шкіл дати їм можливість створювати та показувати програми про життя молоді в місті. Бажаю їм успіху в цьому.
наступна сторінка >>