Звіт про роботу міської ради та її виконавчих органів ради за 2012 рік - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Звіт Миргородського міського голови про роботу міської ради та її... 4 766.03kb.
Звіт про роботу виконавчих органів міської ради за 2011 рік Заслухавши... 1 44.01kb.
Звіт міського голови про свою роботу, міської ради та її виконавчих... 1 582.75kb.
Рішення від «22» грудня 2011 р. №312 м. Жмеринка Про затвердження... 1 300.8kb.
Звіт про роботу управління праці та соціального захисту населення... 5 1117.72kb.
Звіт щодо діяльності виконавчих органів ради та здійснення регуляторної... 3 484.49kb.
Рішення 30. 11. 2011 р. №59/7-vi про звіт голови районної у місті... 5 663kb.
Рішення 2011 р. № Про звіт голови районної у місті ради Пазюка М. 5 590.69kb.
Звіт про роботу виконавчих органів Запорізької міської ради 1 295.06kb.
Назва міста: місто Первомайськ, Миколаївська область Адміністративний... 4 1548.38kb.
Рішення одеської міської ради про затвердження структури виконавчих... 1 83kb.
Рішення районної ради від 24 червня 2011року «Про внесення змін до... 1 206.27kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Звіт про роботу міської ради та її виконавчих органів ради за 2012 рік - сторінка №1/4
З в і т
Миргородського міського голови

про роботу міської ради та її виконавчих органів

за 2012 рік


Шановні миргородці!

Відповідно до п. 9 ст. 26 та п. 6 ст. 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” вношу на розгляд міської ради та територіальної громади міста звіт про роботу міської ради та її виконавчих органів ради за 2012 рік.

Минуло два повних роки від початку моєї роботи на посаді міського голови - це майже екватор каденції міської ради, і сьогодні, аналізуючи свою роботу, роботу депутатського корпусу та виконавчого комітету, розумію як прорахунки, так і правильні кроки на шляху розвитку територіальної громади рідного Миргорода.

Щиро вдячний усім, хто був поруч, хто беззастережно і віддано працював на користь громади – це завдяки вам ми маємо певні успіхи й досягнення. Запрошую до співпраці тих, хто ще не долучився до спільної загальнокорисної праці по розбудові міста-курорту. Із вдячністю сприйму конструктивну критику, і хочу запевнити миргородців - я відчуваю себе частинкою громади і віддам усі сили, знання і енергію задля процвітання міста, де народились і виросли мої діти.

Минулий рік був ознаменований важливими економічними і політичними подіями в житті нашої держави. Реформи в різних сферах життя, беззаперечно, процес болісний. Реформування та економічна нестабільність стали серйозним іспитом і для органів місцевого самоврядування.

Ми пережили непросту зиму 2012-го, відкривали навіть пункти обігріву під час сильних морозів. Невиконання бюджету, затримки коштів у казначействі болісно впливали на виконання робіт з благоустрою, уповільнювали капітальні ремонти житлового фонду тощо. Фінансові негаразди дещо заставляли "ужимати пояси".

Що ж, лише той не має проблем, хто не працює. Але й лише той дійде до цілі, хто вперто і не зупиняючись долає перепони на шляху. Рік випробовував нас на міцність, тим більше приємно констатувати, що підсумок року наділяє нас упевненістю у майбутньому.

Сьогодні вашій увазі я пропоную не лише статистичні дані, а й реальні справи, конкретні кроки.

Протягом року ми провели два творчі конкурси і новий 2013 рік громада міста зустріла із новими символами – гімном міста та брендом, які сповнені гордості та любові до Миргорода.

Минулий рік запам’ятається стратегічними кроками – роботою над виготовленням генерального плану міста, розширенням меж міста, затвердженням режиму округу і зон санітарної охорони курорту "Миргород".

Розпочата робота по розробці Державної цільової програми "Соціально-економічний розвиток природних територій курорту державного значення м. Миргорода Полтавської області на 2013-2017 роки". Рішенням двадцять другої сесії Миргородської міської ради шостого скликання від 10 серпня 2012 року затверджена концепція програми, у якій визначені основні проблеми міста та шляхи їх вирішення, проведена попередня оцінка фінансових ресурсів, необхідних для її реалізації. Метою програми є створення в Україні сучасного конкурентоспроможного бальнеологічного міста-курорту державного значення із матеріально-технічною базою та інфраструктурою на рівні європейських та світових вимог; задоволення потреб громадян країни у санаторно-курортному лікуванні, оздоровленні і послугах відпочинку; вирішення соціальних, економічних та житлово-комунальних проблем території-курорту державного значення м. Миргорода. Концепція направлена до Полтавської ОДА, готується розпорядження голови ОДА про ініціацію розробки програми.

Протягом 2012 року за нашим замовленням і відповідно до рішення міської ради «Про затвердження програми розробки містобудівної документації в м. Миргороді на 2011 – 2013 роки» три науково-дослідні інститути працювали над розробкою генерального плану Миргорода. Вперше в історії міста виконані фундаментальні дослідження, аналітичні наукові обґрунтування пропозицій щодо розвитку господарського комплексу, демографічного та територіального розвитку міста. Територія міста Миргорода, занесеного до Списку історичних населених місць України, досліджувалася з метою забезпечення збереження пам'яток та об'єктів культурної спадщини і традиційного середовища. Розроблений історико-архітектурний опорний план, визначені межі та режими використання історичних ареалів нашого міста. У проекті подані пропозиції щодо формування системи громадських центрів, напрями розвитку вулично-дорожньої мережі, транспорту, інженерної інфраструктури, наведено пропозиції щодо охорони навколишнього природного середовища. Генеральний план міста безумовно стане позитивним поштовхом для подальшої планової забудови і створення чіткого архітектурного ансамблю міста, особливо центральної його частини.

Не менш важливим для подальшого розвитку є і розширення меж міста. Нам давно затісно у юридично закріплених межах, і де-факто на територіях авіамістечка, району за сиркомібанітом, на "Гаряжиному хуторі" та "Пенькозаводі" проживають городяни, хоча землі і відносяться до юрисдикції сільських рад. Протягом двох років ми вели перемовини з райдержадміністрацією, керівництвом, депутатами та жителями п’яти сільських рад. Результат цієї роботи - нам погодили передачу частин землі Вовнянська, Гаркушинська, Шахворостівська та Ярмаківська сільські ради. Наступний етап - затвердження рішень про передачу на рівні ОДА та Верховної Ради.

Це глобальні питання, так би мовити стратегічні кроки розвитку Миргорода. А буденне наповнення звітного року було наступним.

За 2012 рік проведено 13 сесійних засідань (у минулому 10), на яких прийнято 1579 рішень (у минулому 1691). Серед основних питань, що були у колі зору депутатів: виконання бюджету міста, затвердження Програм з основних видів діяльності міської ради, питання землекористування, утримання комунального майна. 327 рішень стосувались питань землекористування юридичних осіб і 822 - рішення про індивідуальне землекористування. У минулому році рада прийняла рішення по 122 депутатським запитам, у яких порушувалися питання щодо вирішення тих чи інших проблем жителів міста.

Виконавчим комітетом міської ради у 2012 році на 19 засіданнях прийнято 1052 рішення (в минулому на 20 засіданнях – 949 рішень).

У 2012 році мною видано 150 розпоряджень з питань діяльності виконавчих органів ради і 69 розпоряджень у частині діяльності міської ради.

Пропоную Вашій увазі конкретні результати нашої спільної роботи, які стоять за наведеними цифрами.


БЮДЖЕТ МІСТА

Запорукою успішного здійснення запланованого соціально-економічного розвитку міста є виконання міського бюджету.

Фінансовий 2012 рік був надважким - це відчули на собі розпорядники бюджетних коштів усіх рівнів.

Без урахування офіційних трансфертів, бюджет міста отримав 65 млн. 828,1 тис. грн., що становить 100 відсотків до плану. У грошовому виразі ми отримали на 4195,3 тис. грн. більше 2011 року. Але, аналізуючи дохідну частину бюджету, хочу зауважити, що виконання відбулось тільки за рахунок спеціального фонду бюджету.По загальному фонду, без урахування офіційних трансфертів, надійшло 53 млн.750,4 тис. грн. при плані – 55 млн. 479,1 тис. грн. Порівняно з відповідним періодом 2011 року це більше на 4 млн.491,4 тис. грн., але виконання плану 2012 року становить 96,9 відсотка.

Найбільші суми бюджет міста отримав:

 • по податку на доходи фізичних осіб – 41 млн. 227,4 тис. грн., або 76,7 % від загальної суми дохідної частини загального фонду міського бюджету.

 • по сплаті за землю – 10 млн. 655,2 тис. грн., або 19,8 %

 • місцеві податки і збори – 743,6 тис. грн., або 1,4 %

Нашими містоутворюючими підприємствами, найбільшими платниками податків до міського бюджету залишаються "Миргородкурорт", "Армапром", "Миргородський завод мінеральних вод". Податок на доходи фізичних осіб зріс у звітному році на 3 млн. 991,9 тис. грн. Але загальний фонд бюджету не виконано саме від недоотримання цього виду податку. Протягом року відбулись небажані для нас перереєстрації юридичних осіб деяких установ та підприємств за межі міста, закриття та ліквідація підприємств, скорочення штатів та зменшення виплат заробітної плати. Як наслідок - ми не виконали план податку на доходи фізичних осіб.

По платі за землю планові показники перевиконані на 22,6 тис. грн., що становить 100,2 відсотка. Це на 245,8 тис. грн. більше проти надходжень минулого року.Перевиконано і дохід від місцевих податків та зборів.

До спеціального фонду за 2012 рік надійшло 12 млн. 77,7 тис. грн., що становить 116,6 відсотка до плану.

Спеціальний фонд наповнювали надходження до бюджету розвитку – 7 млн. 651,3 тис. грн., власні надходження бюджетних установ – 3 млн. 481,3 тис. грн. та кошти цільового фонду – 481,5 тис. грн.

Основну складову спецфонду, бюджет розвитку, перевиконано на 206,0 тис. грн. від планових показників.

У структурі надходжень цього виду бюджету:


 • єдиний податок – 6 млн. 517,6 тис. грн.,

 • кошти пайової участі у розвитку інфраструктури – 440,4 тис. грн.,

 • кошти від продажу прав на земельні ділянки – 6,2 тис. грн.

 • кошти від продажу земельних ділянок - 687,1 тис. грн.,До цільового фонду при плані – 450,0 тис. грн. надійшло – 481,5 тис. грн., що більше на 31,5 тис. грн.

Щодо видатків. 2012 рік навчив нас чітко визначати пріоритетні напрямки фінансування та економити кожну бюджетну копійку. Спасибі всім розпорядникам бюджетних коштів за раціональне їх використання та забезпечення функціонування усіх сфер життєдіяльності міста.

Видатки міського бюджету за 2012 рік виконані в сумі 109 млн. 271,9 тис. грн.

Серед видатків 88,7 відсотка займали видатки загального фонду, 11,3–спеціального.

У цілому ми виконали план видатків на 91,9 відсотків.

Щодо розподілу видатків, то, як видно з діаграми, ми маємо зростання у порівнянні з попереднім роком.


Заробітна плата з нарахуваннями зросла на 21 відсоток.

Харчування та медикаменти - на 7,2 відсотка.

Оплата за спожиті енергоносії - на 3,4 відсотка.

Пільги, субсидії та виплати сім’ям із дітьми - на 18,9 відсотка.
На виплату заробітної плати з нарахуваннями за 2012 рік спрямовано 45 млн. 922,7 тис. грн. Із Державного бюджету України на оплату пільг, субсидій та виплати сім’ям з дітьми перераховано 36 млн. 252,2 тис. грн. На харчування та медикаменти ми спрямували 2 млн. 769,5 тис. грн. Видатки на оплату за спожиті енергоносії склали 6 млн. 435,8 тис. грн.

На капітальні видатки з бюджету міста у 2012 році виділено 8 млн. 837,2 тис. грн., що більше 2011 року на 1857,9 тис. грн. Кошти спрямовані на придбання комп’ютерної та оргтехніки, технологічне обладнання для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста, капітальний ремонт та реконструкцію житлового фонду міської ради, вулиць та доріг міста, інших об’єктів, роботи по розробці генерального плану міста.

Інші поточні видатки (придбання обладнання, матеріалів, оплата робіт та послуг, відрядження) у 2012 році профінансовані на суму 10 млн. 6,8 тис. грн.

У видатках міського бюджету найбільша частка припадає на соціальний захист населення та утримання освітянської галузі.

Соціальний захист займає 37,5 відсотка всіх видатків 2012 року. Видатки становлять 40 млн. 931,4 тис. грн. і це більше на 7 млн. 39,7 тис. грн. від попереднього року. Кошти спрямовані на виплату пільг та субсидій, допомогу сім’ям з дітьми. За рахунок цих видатків у місті функціонують центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центр реабілітації дітей-інвалідів.

На утримання установ освіти ми витратили 37,2 відсотка від загальної суми видатків або 40 млн. 611,1 тис. грн. За звітний період освіта отримала на 6 млн. 162,9 тис. грн. більше ніж у попередньому році.

Видатки на житлово–комунальне господарство - 10,8 відсотка видатків. За 2012 рік на ЖКГ спрямовано 11 млн. 858,1 тис. грн., що на 10,5 відсотка більше 2011 року. Кошти спрямовувалися на благоустрій міста, капітальний ремонт житлового фонду, капітальний ремонт об’єктів соціальної сфери, ремонт та утримання автомобільних доріг міста, проектно-кошторисні роботи на майбутні об’єкти та інші заходи житлово-комунального направлення.

На заклади культури спрямовано 4 млн. 843,7 тис. грн., що складає 4,4 відсотка всіх видатків та більше від попереднього року на 25,9 відсотка.

На засоби масової інформації міста направлено у звітному році 680,2 тис. грн. Зріст порівняно з попереднім роком 6,2 відсотка.

З міського бюджету виділяються кошти на проведення заходів центру здоров’я «Спорт для всіх», на утримання двох ДЮСШ, на фінансову підтримку громадської організації фізкультурно-спортивної спрямованості ФСТ ”Україна” та комунальному підприємству "Стадіон "Старт". У 2012 році на фізичну культуру і спорт спрямовано 1 млн. 645,0 тис. грн., ріст становив 16,1 відсотка проти 2011 року.

На запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій із резервного фонду міського бюджету виділено 35,7 тис. грн.

Із цільового фонду міської ради використано 545,8 тис. грн., які спрямовані на проведення невідкладних ремонтних робіт та послуг по бюджетних установах міста.

Інші видатки міського бюджету складають 1 млн. 063,6 тис. грн., що у структурі видатків становить 1,0 відсоток. Дані видатки спрямовуються на забезпечення витрат, не віднесених до основних груп.


ЕКОНОМІКА МІСТА

Економіка курортного міста залишається стабільною і характеризується підйомом у курортно-оздоровчій сфері, сфері розвитку малого підприємництва, торгівлі та послуг.

Дбаючи про перспективи та економічний розвиток, міська рада значну вагу приділяє інвестиційній діяльності.

Рішенням дев’ятнадцятої сесії Миргородської міської ради шостого скликання затверджено Цільову програму підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення іміджу та розвитку міжнародного співробітництва м. Миргорода на 2012 – 2016 роки. Мета Програми полягає в поліпшенні інвестиційного іміджу міста, створенні сприятливого і стабільного інвестиційного клімату для забезпечення зростання надходжень, у тому числі іноземних, активізації співпраці міста з адміністративно-територіальними одиницями іноземних країн.

Одним із найважливіших показників економічного розвитку території є тенденції вкладень інвестицій в основний капітал. За оперативними даними обсяг інвестицій у основний капітал у 2012 році склав 73,2 млн. грн., що більше аналогічного показника 2011 року на 4,5 млн. грн. або 6,1%.

У розрахунку на душу населення цей показник становить 1843,8 грн. (ріст 6,5%).

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій станом на 01.01.2013 року - 5,0 млн. дол. США.

Як видно з діаграми, у структурі інвестицій в основний капітал переважали власні кошти підприємств – 65,2%.

За рахунок власних коштів промислові підприємства міста проводили модернізацію і технічне переоснащення діючих виробництв, запроваджували випуск нових видів продукції. Інноваційні підходи до виробництва продукції застосовувалися на ТОВ "Сироробний комбінат", там впроваджено інноваційну технологію (сироварні ванни замінено на автоматизовані сировиробники) та налагоджено випуск 3-х видів інноваційної продукції (сири "Старослов’янський", "Боярський", "Вершковий")

На ПАТ "Армапром": встановлено нову лінію FAT з виготовлення ливарних форм та налагоджено випуск 4-х видів продукції.

У 2012 за рахунок коштів приватних інвесторів продовжилася реалізація наступних проектів:


 • будівництво об’єктів спортивно – готельного комплексу по вул. Озерній, 22 (ПП Самойлович Р.В.);

 • будівництво санаторію по вул. Ігнатенка, 6 (ПП Гургула З.П.);

 • будівництво торгово-оздоровчого комплексу по вул. Гоголя, 108 (ТОВ "Креміньінвест")

Із метою активізації економічного розвитку визначено перелік потенційно привабливих для інвесторів земельних ділянок. Інформація про земельні ділянки розміщена на офіційному сайті міської ради. Це:

1. Земельна ділянка по вул. Миргородській, 121, площа - 3.0012 га, землі рекреації.

2. Земельна ділянка по вул. Українській, 58-Ж, площа - 2.2709 га, землі рекреації

3. Земельна ділянка по вул. Українській, 58-Е, площа - 1.7439 га, землі рекреації.

4. Земельна ділянка по вул. Петрівській, 16, орієнтовна площа - 1.8 га, землі промисловості.

5. Земельна ділянка по вул. Раскової, 24-Б, площа - 3.5866 га, землі промисловості.


Активна робота проводилась з пошуку інвесторів та створенню інвестиційних проектів.

Ми беремо участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування з двома проектами: "Модернізація системи опалення та термомодернізація будівлі Миргородської загальноосвітньої школи № 9" та "Впровадження системи роздільного збору сміття у приватному секторі мікрорайону "Спортивний". Конкурс відбудеться у лютому 2013 року. Міська рада розраховує на перемогу та залучення понад 200 тис. гривень державних коштів на виконання проектів.

Налагоджена робота з ДП "Центр розвитку державно-приватного партнерства" з метою залучення коштів Світового банку для реалізації інвестиційних проектів для комплексної модернізації систем водопостачання та водовідведення підприємства "Миргородводоканал". Проводиться розробка схеми оптимізації водопостачання та водовідведення, готується бізнес-план розвитку підприємства. Ці роботи мають бути завершені у 2013 році.

Подано до Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України 2 проектні пропозиції: "Створення комплексу з вирощування, логістики, переробки та реалізації екологічної сільськогосподарської продукції" та "Створення комплексу зі збору, транспортування та переробки твердих побутових відходів, що утворюються на території м. Миргорода".

Основними завданнями проекту "Створення комплексу з вирощування, логістики, переробки та реалізації екологічної сільськогосподарської продукції" є:


 • створення оптового ринку сільськогосподарської продукції;

 • відновлення виробництва продукції на консервному заводі в м. Миргороді;

 • забезпечення вільного доступу виробників до оптових ринків і задоволення попиту населення у екологічній і недорогій продукції.

Завданнями проекту "Створення комплексу зі збору, транспортування та переробки твердих побутових відходів, що утворюються на території м. Миргорода" є:

 • будівництво сортувального комплексу на міському полігоні ТПВ;

 • забезпечення 100-відсоткового роздільного збору сміття у приватній забудові міста;

 • зниження абсолютних та відносних показників обсягів ТПВ, що захороняються на сміттєзвалищі;

 • підвищення рівня екологічної та санітарної безпеки у місті;

 • впровадження дієвої моделі управління у сфері поводження з твердими побутовими відходами

Всього міською радою на даний час втілюються у життя 22 інвестиційних проекти та пропозиції.

Пріоритетними для фінансування та інвестування залишаються об’єкти соціально-економічного розвитку. Виконавчим комітетом підготовлено та подано до Полтавської ОДА пакет документів по наступних об’єктах:
п/п


Найменування об’єкта та його місцезнаходження

Проектна потужність всього, залишок проектної потужності

(у відповідних одиницях)Кошторисна вартість об’єкта, тис. грн.


1

Реконструкція мосту через річку Хорол загальною довжиною 116 м. п. по вул. Гоголя

довжина 116 м

8906,3

2

Реконструкція ЗОШ № 3 I-III ступенів з прибудовою приміщення за адресою вул. Гоголя,10

120 кв. м добудови

1716,9

3

Капітальний ремонт житлового будинку по вул. Старосвітській, 29 (технічне переоснащення ліфтів)

2 ліфти

415,6

4

Капітальний ремонт житлового будинку в м. Миргороді по вул. Гоголя, 47/2 (Технічне переоснащення ліфтів)

4 ліфти

817,8

5

Технічне переоснащення вуличного освітлення з оснащенням ресурсозберігаючими електроприладами

467 світильників

365,8

6

Технічне переоснащення системи моніторингу та управління технологічними об’єктами вуличного освітлення

47 терміналів

354,1


7

Реконструкція стадіону "Старт" по вул. Гоголя,175

50505 кв. м

22912,1

Всього на суму

35488,6


ПРОМИСЛОВІСТЬ
Промисловість міста-курорту розвивається у напрямку збільшення обсягів виробництва харчової та переробної промисловості.

На сьогоднішній день реалізація промислової продукції за видами діяльності виглядає наступним чином: • харчова та переробна промисловість – 81,6 %;

 • машинобудування – 7,5 %;

 • виробництво та розподілення електроенергії, газу та води - 5,7 %;

 • виробництво пластмасових виробів - 4,3 %;

 • деревообробна промисловість - 0,7 %;

 • поліграфія - 0,2 %.Сподіваюся, скоро у структурі реалізації промислової продукції Миргорода з’явиться сегмент легкої промисловості. Передумовою цього є нарощування темпів виробництва наших швейників, таких як ПП "Світлана-К" і ТОВ "Велс Україна", чиї торговельні марки відомі далеко за межами Миргорода.

Приємно відзначити підприємства, які з року в рік демонструють стабільну роботу з річним прибутком: • ПрАТ "Миргородський завод продтоварів "Калинка" (116,5%) директор Порохня Максим Петрович.

 • ПАТ "Миргородський завод мінеральних вод" (112,4%), генеральний директор Сенько Валерій Петрович,

 • ТОВ Видавництво "Миргород" (112,2%), директор Глобін Валерій Васильович,

 • ДП "Миргородське лісове господарство" (105,9%), директор Щербатко Володимир Миколайович,

 • ТДВ "Миргородський хлібозавод" (103,0%), генеральний директор Бзенко Олександр Миколайович.

Місто не втратило позитивних значень динаміки розвитку економіки міста - обсяги реалізації промислової продукції у відпускних цінах за 2012 рік збільшились на 0,8% у порівнянні з попереднім періодом і фактично становлять 644,7 млн. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції на одного жителя - 15,7 тис. грн., проти 15,5 тис. грн. у 2011 році.Найкраще спрацювали у плані реалізації ПАТ “Миргородський завод мінеральних вод” (виробництво мінеральної, столової та питних вод) та ТОВ “Миргородський сироробний комбінат” (виробництво твердих та пастоподібних сирів).

Захищаючи права миргородців, зайнятих у сфері виробництва, при виконавчому комітеті міської ради діє комісія, яка контролює фінансовий стан суб’єктів господарювання міста, координує роботу з підвищення ефективності їх роботи. За минулий рік проведено 8 засідань по розгляду збиткових підприємств. Збитковість спричиняють і незавершеність виробництва, і сезонність, циклічність у роботі, і капіталовкладення у розвиток виробництва. Це тимчасові явища. Стурбованість влади викликають процеси банкрутства на таких підприємствах, як "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1", ТОВ "Миргородм’ясопром".

Прибутковими підприємствами, частка яких у загальній кількості за січень–вересень 2012 року становила 64,7%, отримано 69,5 млн. грн. Збитково спрацювали 35,7% підприємств, якими отримано 8,0 млн. грн. збитків.Щодо ситуації в санаторно-курортній галузі, то за 2012 рік, обсяг реалізації санаторно – курортних послуг склав 157,2 млн. грн., що на 21,5 % більше ніж у 2011 році.

У санаторіях міста оздоровилося 40,5 тис. осіб, що на 8,3 % більше ніж у 2011 році.

РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА

У сфері малого підприємництва працює 4,3 тисячі миргородців, що становить 24,5 відсотків від зайнятих в усіх сферах економіки міста. Частка надходжень від суб’єктів малого підприємництва складає - 7,0 відсотків.

Переважний напрямок у підприємницькій діяльності міста не змінився – це торговельно–посередницька діяльність та діяльність у сфері послуг.
Показники розвитку малих підприємств за 2011 – 2012 роки


Показник

2011 рік

2012 рік

2013 рік (прогноз)

Кількість малих підприємств

374

387

392

Кількість малих підприємств ( у % до попереднього року)

104,0

103,5

101,3

Із метою підтримки та сприяння розвитку малого підприємництва в м. Миргороді продовжує діяти фонд підтримки підприємництва, який створений у 2003 році для надання фінансово-кредитної допомоги малому бізнесу. Станом на 01.01.2013 року 12 представників малого бізнесу міста отримали фінансову підтримку на загальну суму 226,0 тис. грн. У 2012 році безвідсоткову поворотну фінансову допомогу було надано в сумі 45,0 тис. грн.

Протягом 2012 року Миргородським центром зайнятості було проведено 27 семінарів на тему: «Як розпочати свій бізнес», 15 семінарів «Від бізнес-ідеї до власної справи», 17 семінарів із питань організації зеленого туризму. Залучаючи миргородців до відкриття власної справи, 15 осіб із числа безробітних одержали одноразову допомогу для зайняття підприємницькою діяльністю.

Для налагодження роботи по веденню державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у 2012 році міською радою створений відділ реєстрації. За рік державними реєстраторами занесено до реєстру 184 фізичних осіб-підприємців, що на 23 % менше ніж у 2011 році. Припинена діяльність 404 фізичних осіб-підприємців, що на 2% більше, ніж у 2011 році.

Зареєстровано 22 юридичних осіб (у 2011 році – 28). Припинено діяльність 18 юридичних осіб, що на 22 % більше ніж у 2011 році. Станом на 01.01.2013 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців включено відомості та зареєстровано 2549 фізичних осіб-підприємців, з них 2000 діючих, та 518 юридичних осіб різних організаційно-правових форм, з них 387 малих підприємств.
ТОРГІВЛЯ, РЕСТОРАННЕ ГОСПОДАРСТВО, СФЕРА ПОСЛУГ

Розвиток інфраструктури є пріоритетним напрямком розвитку економіки міста-курорту. Міська влада значну увагу приділяє розвитку споживчого ринку, сприяє розвиткові малого та середнього бізнесу, торгівлі, сфери послуг і підприємництва.

З метою недопущення в місті необґрунтованого зростання цін на основні соціально значущі продукти харчування відділом споживчого ринку та підприємництва міської ради регулярно здійснюється моніторинг цін на основні види продуктів харчування.

Для задоволення потреб споживачів на сільськогосподарську продукцію за цінами виробників на території центрального ринку створено 30, так званих, "фермерських" торгових місць на критому ринку і 15 місць на відкритій території ринку. Щомісячно на ринку відбувається 4 -5 ярмарків сільськогосподарської продукції.

Станом на 1 січня 2013 року в Миргороді працюють:


 • 458 стаціонарних магазинів;

 • 85 підприємств ресторанного господарства;

 • 222 підприємств сфери послуг;

 • 55 аптек та аптечних пунктів;

 • 6 ветаптек;

 • 4 магазинів “Оптика”;

 • 14 автозаправних станцій.

За 2012 рік мережа підприємств торгівлі та сфери послуг поповнилась на 17 закладів. Серед них: • 11 магазинів по вул. Воскресінській, 17, вул. Я.Усика, 1 А, Кашинського, 2/1 Б, Гоголя, 3, 6 та 125, Хорольській, 2 А, Д.Апостола, 3

 • універсам "Хвилинка", вул. Багачанська, 38А

 • 2 перукарні за адресами вул. Кашинського, 11 та вул. Гоголя,139 Г;

 • автомийка, вул. Гоголя, 3;

 • швейна майстерня, вул. Багачанська, 60А.

"Місто без околиць" – у сфері торгівлі це гасло втілюється у життя через розвиток соціальної інфраструктури в мікрорайонах. Міською владою надаються преференції підприємцям, які відкривають свій бізнес на віддалених від центру миргородських вуличках.

Протягом минулого року у різних районах міста почали функціонувати 11 павільйонів соціальної мережі "Молоко" для здійснення роздрібної торгівлі продовольчими товарами першої необхідності та супутніми товарами, 5 павільйонів "Даромир" та 4 павільйони для реалізації хлібобулочної і кондитерської продукції власного виробництва.

Сфера послуг у місті представлена 222 підприємствами, а саме:


 • ательє по пошиву та ремонту одягу – 7;

 • майстерні по ремонту взуття – 15;

 • перукарні та косметичні кабінети – 54;

 • майстерні по ремонту автомобілів – 23:

 • майстерні по ремонту побутової техніки – 12;

 • ювелірні майстерні – 7;

 • майстерні по ремонту годинників - 3;

 • рекламні, квартирні та турагенства, спортивно-оздоровчі центри, ломбарди, заклади, які надають фотопослуги, послуги ксерокопіювання та комп’ютерного друку, прокату речей, нарізки скла, послуги по ремонту та виготовленню металовиробів, ритуальні послуги і таке інше – 101.

Ми приводимо у законодавче поле відносини з підприємцями, які здійснюють сезонну виносну торгівлю, надають послуги за допомогою малих архітектурних форм та тимчасових споруд – кіосків або павільйонів. За рахунок укладення договорів оренди елементів благоустрою комунальної власності до міського бюджету за минулий рік надійшло 127,6 тис. грн.

Не зважаючи на забезпеченість населення міста вище нормативів і торговельними площами, і місцями у мережі ресторанного господарства, незмінною залишається тенденція до росту об’єктів торгівлі та сфери побутових послуг. Це свідчить і про прибутковість бізнесу, і про розвиток міста-курорту в цілому.наступна сторінка >>