Звіт про роботу шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2011-2012н р - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Звіт про роботу методичного об ’ єднання вчителів початкових класів... 1 289.8kb.
План роботи районного методичного об’єднання вчителів початкових... 1 121.86kb.
План роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів гзош... 1 20.95kb.
План проведення обласної творчої групи керівників методичного об’єднання... 1 35.16kb.
Методичне об’єднання вчителів початкових класів 2011-2012 н р 1 80.8kb.
План роботи методичного об ‘єднання вчителів початкових класів 1 126.51kb.
Повідомлення-консультація на засіданні методичного об'єднання вчителів... 1 95.29kb.
План роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів Кам’яногребельського нвк 1 65.38kb.
Звіт про роботу рмо вчителів художньої культури в Орджонікідзевському... 1 22.93kb.
План роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів на... 1 251.63kb.
Звіт роботи методичного об'єднання вчителів фізичного виховання До... 1 21.2kb.
Методичні вказівки та навчальні завдання з інженерної графіки для... 3 297.46kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Звіт про роботу шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2011-2012н - сторінка №1/1
Протопопівський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –

дошкільний заклад»Звіт

про роботу шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів

за 2011-2012н.р.

У 2011 – 2012 н.р. робота шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів була спрямована на подальше вдосконалення педагогічної та методичної майстерності вчителів, їхнього науково-теоретичного рівня, на реалізацію проблеми «Шляхи підвищення ефективності уроку через використання сучасних технологій, нових форм роботи, інноваційного підходу до навчання».

На засіданнях ШМО початкових класів розглядалися нормативно-правові документи щодо організації навчально-виховного процесу в закладах освіти, актуальні проблеми методики викладання шкільних дисциплін, інформація стосовно проведення навчальних, позакласних занять,щодо змін у веденні журналів, велися огляд та обговорення методичної літератури, книг, періодичних видань тощо.

Протягом навчального року було проведено 4 засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів, на яких розглянуто такі питання:

про організацію та проведення шкільних олімпіад серед учнів 4 класу;

розвиток педагогічної творчості в колективі;

про організацію та проведення Тижня початкових класів;

про організацію наставницької роботи з молодим спеціалістом, вихователем ГПД, Змій В.Г.;

дотримання вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учня;

активізація пізнавальної діяльності шляхом впровадження інтерактивних технологій;

особливості навчання каліграфічного письма;

про організацію та проведення ДПА у 4 класі.

У період між засіданнями вивчалися і впроваджувалися а практику досягнення психолого-педагогічної науки, проводилися методичні тижні. Педагоги вивчали якість знань, умінь і навичок учнів, рівень їх вихованості. Проводилися учнівські олімпіади в 3 та 4 класах, різноманітні конкурси.

У листопаді місяці був проведений Тиждень початкових класів.

Заходи Тижня початкової школи були складені з урахуванням вікових особливостей молодших школярів. Головна мета заходів Тижня – врахувати особистісно-орієнтований підхід до учнів, зробити справжнє свято для дітей, їхніх батьків, створити атмосферу радості, насолоди від творчості учнів.

В рамках Тижня пройшли такі заходи:

виставка дитячих малюнків «Мої менші друзі» ( 1-4 класи );

інтелектуальні ігри «У країну задок», «LG-еврика», «Веселий експрес», «Всезнайко» «Кругозір» ( 1-4 класи );

конкурс «Кольорова математика» ( 1-4 класи );

години спілкування та бесіди з превентивного виховання: «Мобільні телефони: користь і шкода», «Палити – здоров’ю шкодити», «Шкідливі звички», «Що ми повинні знати про грип»;

вистави за мотивами українських народних казок «Колосок» та «Коза-дереза».( 3-4 класи );

вікторина «Що? Де? Коли?» (1-2 класи ).

Згідно Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, в 3 та 4 класах були проведені олімпіади з математики, української мови, природознавства. Адже олімпіади допомагають учням пізнати себе, дають можливість у більшій мірі ствердитися у власних очах та серед оточуючих. Олімпіади служать розвитку творчої ініціативи дитини. Переможцями 1-го етапу шкільної олімпіади з математики, української мови, природознавства стали Богданов Д. (3 кл.) та Лапко О. (4 кл.). Лапко О. прийняла участь у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з математики (8 місце), української мови (11 місце) та природознавства (2 місце).

В цьому навчальному році 10 учнів 2-4 класів прийняли участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру-2012», 17 учнів 1 – 4 класів – у Всеукраїнському природничому інтерактивному конкурсі «Колосок-2012» (Брехунченко Є. (2 кл.) – «Золотий колосок» у номінації «Історія природничих наук»), 3 учнів - у Всеукраїнському конкурсі «Бобер» – 2012» та 3 учні - у Всеукраїнському інтерактивному учнівському конкурсі юних суспільствознавців «Кришталева сова – 2012» (Лапко О. (4 кл.) – Диплом І ступеня, Подойма С. – Диплом ІІІ ступеня). Група учнів початкових класів взяли участь у Всеукраїнському дитячому конкурсі «Україною крізь час» (отримали Диплом у номінації «Минуле нашого краю» та подарунки)

Вчителі початкових класів працювали над підвищенням науково-теоретичного рівня викладання навчальних предметів, впровадженням інноваційних технологій в практичну роботу, оволодінням нетрадиційними формами проведення уроку, застосовуючи інтерактивні технології. Зосереджували увагу на підвищенні рівня навчальних досягнень учнів, зокрема грамотного, виразного, чіткого мовлення, мовчазного читання, уміння розв’язувати задачі. Відкриті уроки класоводи проводили в нетрадиційній формі. Це дає змогу емоційно збагачувати навчально-виховний процес, запобігає втомлюваності дітей, посилює інтерес до навчання. Відкриті уроки та виховні заходи продемонстрували високий рівень роботи вчителів, були проведені на високому науково-методичному рівні. У 1 класі не було проведено запланованого відкритого виховного заходу «Прощавай, Букварику».

Одним із важливих напрямків роботи МО була наставницька робота з молодим спеціалістом Змій В.Г., вихователем ГПД, яку здійснювала Дробітько Т.М. Було організовано консультації для молодого спеціаліста, а також надавалася різноманітна методична допомога.

Таким чином, правильно організована робота МО дає можливість забезпечувати неперервність педагогічної освіти, здійснювати прогноз щодо обсягів і напрямів професійної підготовки вчителів, формує потребу і здатність особистості до самонавчання, що є надзвичайно актуальним на сучасному етапі розбудови українського суспільства й закріплено у «Національній доктрині розвитку освіти України у XXІ столітті».

У 2012-2013 н. р. методичне об’єднання вчителів початкових класів ставить собі за мету:

продовжувати впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес;

створювати психологічно-комфортні умови для вільного самовиявлення та самореалізації учнів;

розвивати творчі здібності обдарованих учнів.

Керівник ШМО вчителівпочаткових класів Т.М. Дробітько