Звіт Волинської обласної державної адміністрації про роботу в березні 2011 року Організаційна робота - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Звіт Волинської обласної державної адміністрації про роботу у лютому... 4 676.44kb.
Звіт Волинської обласної державної адміністрації про роботу в грудні... 3 662.65kb.
Звіт Волинської обласної державної адміністрації про роботу в травні... 3 648.74kb.
Звіт Волинської обласної державної адміністрації про роботу у вересні... 3 619.44kb.
Звіт Волинської обласної державної адміністрації про роботу в серпні... 3 560.07kb.
Звіт Волинської обласної державної адміністрації про роботу в червні... 3 638.39kb.
Звіт про роботу управління містобудування та архітектури Вінницької... 1 215.66kb.
Звіт голови обласної державної адміністрації про роботу обласної... 3 540.2kb.
2008 рік Жанна Миколаївна Грищук 1 74.64kb.
Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 7 липня... 1 12.05kb.
Розпорядження " 27 " 12 2011 р. №904-р Про перспективний план роботи... 4 793.65kb.
Закономірності формування та напрямки підвищення сталості землеробства... 4 462.08kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Звіт Волинської обласної державної адміністрації про роботу в березні 2011 року Організаційна - сторінка №1/3Звіт

Волинської обласної державної адміністрації

про роботу в березні 2011 року
Організаційна робота
Здійснено підготовку проведення оперативних нарад у голови облдержадміністрації (02.03.2011, 04.03.2011, 09.03.2011, 28.03.2011), де велось обговорення та вирішення актуальних питань сьогодення. У ході обговорення питань головою облдержадміністрації дано ряд доручень керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в області.

Протягом березня 2011 року здійснювалась робота щодо підготовки інформації про основні організаційно-масові заходи суспільно-політичного, економічного і культурного характеру, що проводились органами виконавчої влади та місцевого самоврядування області.

Здійснено аналіз інформаційного наповнення веб-сайтів райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад.

Вивчено стан організаційно-кадрової, правової роботи, ведення діловодства, роботи із зверненнями громадян та здійснення контролю за виконанням документів в управліннях охорони здоров’я, освіти і науки та обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. За результатами перевірок підготовлено довідки заступнику голови-керівнику апарату облдержадміністрації.

Поновлено (станом на 14 та 31 березня 2010 року) електронну версію телефонного довідника керівників облдержадміністрації, її структурних підрозділів, райдержадміністрацій, обласної, міських (міст обласного значення), районних рад, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, окремих обласних організацій і установ, розміщеного на веб-сайті обласної державної адміністрації, про відповідні зміни проінформовано Адміністрацію Президента України.

На основі інформаційних матеріалів структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в області сформовано план роботи облдержадміністрації на ІІ квартал 2011 року, зроблено аналіз виконання плану роботи облдержадміністрації за березень 2011 року.

Сформовано узагальнені переліки адміністративних послуг та їх стандартів, що надають місцеві органи виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області.
Робота з кадрами
Протягом березня 2011 року підготовлено 12 розпоряджень голови облдержадміністрації з особового складу, 9 – про нагородження відзнаками облдержадміністрації, 2 – про відрядження. Підготовлено 15 наказів заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації по апарату.

Проводилося погодження кандидатур для призначення на посади перших заступників голів, заступників голів, керівників структурних підрозділів окремих райдержадміністрацій. Погоджено кандидатуру одного керівника територіального органу області.

Підготовлено та надіслано Головдержслужбі України одне погодження для продовження терміну перебування на державній службі, звітну інформацію про стан кадрової роботи органів виконавчої влади області у І кварталі 2011 року, списки осіб, рекомендованих для участі у конкурсному відборі на навчання в Національній академії державного управління при Президентові України та її Львівському регіональному інституті.

Підготовлено 13 клопотань щодо нагородження державними нагородами України. Розглянуто 83 звернення громадян щодо нагородження.


Взаємодія з правоохоронними органами та оборонна робота
Відповідно до Указу Президента України від 04.11.2010 №1004/2010 “Про строки проведення чергових призовів, чергові призови на строкову військову службу громадян України та звільнення в запас військовослужбовців у 2011 році”
15 березня 2011 року під загальним керівництвом заступника голови облдержадміністрації О.Курилюка в обласному військовому комісаріаті проведено інструктивно-методичний збір з членами обласної та головами, секретарями районних, міських (міст обласного значення) призовних комісій, військовими комісарами, складом медичного персоналу щодо роботи на обласному збірному пункті та лікарями-членами районних (міських) військово-лікарських комісій, де було здійснено підведення підсумків минулого призову та визначення завдань на черговий весняний 2011 року призов громадян на строкову військову службу.

18 березня 2011 року на базі Тернопільського обласного військового комісаріату члени обласної призовної комісії спільно з керівництвом Західного оперативного командування взяли участь у інструктивно-методичному зборі з питань організації заходів призову в Західному регіоні України.

З метою військово-патріотичного виховання молодого покоління, популяризації військової служби та з нагоди відзначення Дня Внутрішніх військ МВС України 24 березня 2010 року за участю першого заступника голови обласної ради у військовій частині 1141 Внутрішніх військ МВС України проведено урочисті збори.

29 березня 2011 року забезпечено методичне сприяння щодо командно-штабних навчань Антитерористичного центру при управлінні Служби безпеки України в області.


Робота із зверненнями громадян
До обласної державної адміністрації протягом березня 2011 року надійшло
500 звернень громадян. З них: 443 - письмові та 57 звернень зареєстровано під час проведення особистих прийомів керівництвом облдержадміністрації.

За звітний місяць надійшло 27 колективних та 10 повторних звернень. Жителями області порушено 522 питання. В основному це питання соціального захисту (надання матеріальної допомоги), сільського господарства, комунального та дорожнього господарства тощо.

Усього протягом звітного місяця до обласної державної адміністрації звернулося 2106 громадян. Найбільше звернень надійшло від найменш захищених верств населення (інваліди, багатодітні сім’ї, одинокі матері, пенсіонери).

Забезпечено безумовний та своєчасний розгляд звернень громадян, що надійшли на урядову телефонну «гарячу лінію» та скеровані для розгляду в обласну державну адміністрацію (протягом поточного місяця надійшло 135 звернень).


Правове забезпечення діяльності
У березні 2011 року проведено правову експертизу 55 розпоряджень голови обласної державної адміністрації. У головному управлінні юстиції в області здійснено державну реєстрацію п’яти нормативно-правових актів, виданих головою обласної державної адміністрації. Відмови у державній реєстрації не було.

Постійно ведеться розгляд звернень громадян і за результатами розгляду здійснюється підготовка проектів відповідей.

Протягом звітного місяця працівники юридичного відділу апарату облдержадміністрації 6 разів представляли інтереси обласної державної адміністрації в судах. Всього на розгляді в судах першої, апеляційних та касаційних інстанціях за участі облдержадміністрації перебуває шість справ.

У робочому порядку надаються консультації структурним підрозділам облдержадміністрації з питань застосування та дотримання чинного законодавства. Працівники відділу беруть участь у роботі робочої групи з питань розгляду звернень громадян, інших консультативних та дорадчих органах, утворених головою облдержадміністрації


Робота з документами та організація діловодства
Упродовж березня 2011 року в загальному відділі апарату облдержадміністрації зареєстровано та опрацьовано 643 вхідних та 599 вихідних документів.

Оформлено 7 протоколів нарад у голови обласної державної адміністрації. Опрацьовано проекти, зареєстровано та надіслано виконавцям 55 розпоряджень голови облдержадміністрації з основної діяльності, у тому числі 13 – на виконання документів органів влади вищого рівня.


Організація контролю з виконання документів органів виконавчої влади вищого рівня, розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації
Протягом звітного місяця до сектору контролю апарату облдержадміністрації надійшло 126 документів органів влади вищого рівня, з них: 10 постанов,
3 розпорядження та 68 доручень Кабінету Міністрів України. Особлива увага приділяється роботі з реагування на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад. У березні 2011 року надійшло 22 таких документи. Зареєстровано 19 розпоряджень з основної діяльності та 5 доручень голови облдержадміністрації для забезпечення контролю за їх виконанням. Облік та контроль вхідної та вихідної кореспонденції, розпоряджень облдержадміністрації здійснюється за допомогою системи електронного документообігу Optima WorkFlow.

Щоп’ятниці готувався аналіз допущених порушень виконавської дисципліни при організації виконання актів законодавства, актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України у структурних підрозділах обласної державної адміністрації, територіальних органах міністерств та інших центральних органах виконавчої влади. Протягом березня 2011 року виконавцями документів не було допущено жодного порушення виконавської дисципліни.

Протягом звітного періоду в рамках навчань за професійною програмою підвищення кваліфікації державних службовців завідувачем сектору контролю проведено виїзне заняття у Горохівській райдержадміністрації та тематичну зустріч з питань організації контрольної діяльності із спеціалістами апарату та структурних підрозділів облдержадміністрації, окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які вперше прийняті на державну службу і працюють на займаних посадах до одного року.
Адміністрування Державного реєстру виборців

та координація діяльності органів Державного реєстру виборців

та інших органів влади, закладів, установ та організацій області
Протягом звітного місяця здійснювалася передача відповідним відділам ведення Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) області постанов Центральної виборчої комісії (далі – ЦВК) з дорученнями щодо зміни виборчих адрес виборців та щодо знищення зайвих записів Реєстру і подальший контроль за їх негайним виконанням, а також надання новим користувачам автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Державний реєстр виборців” (далі - АІТС Реєстр) засобів доступу до бази даних Реєстру.

У ході первинного формування Реєстру та опрацювання органами ведення Реєстру області вхідних відомостей первинного уточнення та періодичного поновлення персональних даних Реєстру, звернень виборців, відповідей суб’єктів подання відомостей про виборців на ініціативні відомості станом на 01.04.2011 до Реєстру включено 773 762 виборці, які проживають на території області. Всього з червня


2009 року по лютий 2011 року органами ведення Реєстру на основі відомостей про виборців, наданих відповідними місцевими органами Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Державного департаменту України з питань виконання покарань, опіки та піклування, судами, військовими частинами (формуваннями), спеціалізованими закладами, які здійснюють облік бездомних громадян, проведено первинне уточнення та 12 періодичних поновлень персональних даних Реєстру, вхідні відомості яких опрацьовані на 100 відсотків.

Проводився щоденний аналіз, моніторинг стану опрацювання вхідних відомостей періодичних поновлень персональних даних Реєстру, наявності можливих помилок чи некоректностей у цих даних, виконання органами ведення Реєстру інших функцій. Відділам ведення Реєстру щоденно надсилаються відповідні системні звіти з аналізом ситуації в області.

В області постійно здійснюється організаційна підтримка, забезпечується взаємодія місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, закладів, установ та організацій з питань створення і ведення Реєстру, постійно надається методична та консультативна допомога відділам ведення Реєстру апаратів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, забезпечується належний контроль за виконанням органами ведення Реєстру області нормативних актів та доручень розпорядника Реєстру, законів, нормативних актів Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови обласної державної адміністрації та рішень обласної ради з питань, віднесених до компетенції органів Реєстру та їх виконання.
Підвищення кваліфікації працівників

органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
Протягом березня 2011 року в центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (далі – центр) підвищили кваліфікацію 465 осіб, з них 208 – державні службовці, 198 – посадові особи місцевого самоврядування, 59 – працівники підприємств, установ і організацій.

Проведено навчання за професійною програмою державних службовців VI-VII категорій посад апаратів та структурних підрозділів райдержадміністрацій, вперше прийнятих на державну службу (35 осіб).

Завершилося навчання за професійною програмою державних службовців апарату та структурних підрозділів Маневицької райдержадміністрації.

Пройшли навчання повторно обрані голови місцевих рад за програмою тематичного короткотермінового семінару «Організація діяльності сільського, селищного, міського (міста районного значення) голови». У березні 2011 року підвищили кваліфікацію 150 сільських, селищних, міських (міст районного значення) голів Іваничівського, Камінь-Каширського, Локачинського, Любешівського, Маневицького, Турійського, Ківерцівського, Ковельського, Любомльського, Ратнівського, Старовижівського районів.

Найактуальнішими були тематичні семінари на теми: «Правові та практичні аспекти організації та ведення кадрової роботи в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування» для спеціалістів з питань кадрової роботи структурних підрозділів облдержадміністрації, окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади; «Правове забезпечення діяльності місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування» для спеціалістів юридичних служб структурних підрозділів облдержадміністрації; «Інноваційно-інвестиційна діяльність як фактор забезпечення економічного розвитку регіону» для спеціалістів управлінь (відділів) економіки райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад (74 особи).

Продовжувалася практика проведення тренінгів з питань гендерної рівності. Учасниками навчання були 41 державний службовець та 22 посадові особи місцевого самоврядування.

106 представників органів державної влади, підприємств, установ і організацій пройшли навчання за програмою підготовки спеціалістів у сфері здійснення закупівель.
Виконання місцевих бюджетів області
До загального фонду місцевих бюджетів області у січні - березні 2011 року надійшло 197,2 млн. гривень, що становить 109,5 відсотка до запланованого, понадпланові надходження становили 17,1 млн. гривень. Обласний бюджет виконано на 101,3 відсотка, понадпланові надходження становили 0,6 млн. гривень. Забезпечено виконання бюджетів усіх районів та міст обласного значення.

Надходження основного бюджетоутворюючого платежу – податку на доходи фізичних осіб становлять 162,2 млн. гривень, або 106,9 відсотка до запланованого, понад план надійшло 10,5 млн. гривень.

Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду місцевих бюджетів зросли на 31,2 млн. гривень, або на 18,8 відсотка.

Дотація вирівнювання з державного бюджету, передбачена на січень - березень цього року, отримана в повному обсязі в сумі 427,6 млн. гривень.

За оперативними даними станом на 1 квітня 2011 року в області забезпечено своєчасну виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери, що фінансується з місцевих бюджетів.

З метою забезпечення нормального функціонування бюджетних установ та фінансування першочергових видатків у січні - березні поточного року


152 місцевих бюджети області отримали з єдиного казначейського рахунку
82,0 млн. гривень короткотермінових позичок, з яких: 62,6 млн. гривень станом на
1 квітня цього року погашено.
Промисловість
Основним напрямком розвитку підприємств добувної промисловості є збільшення обсягів видобутку вугілля та зміцнення матеріальної бази.

Виробництво промислової продукції за січень-лютий порівняно з аналогічним періодом минулого року зросло більш, як на чверть (по Україні – на 10,5 %). Серед інших регіонів України за темпами зростання виробництва Волинь посіла перше місце.

Нарощення випуску спостерігалось у більшості видів діяльності переробної промисловості. Найбільший вплив на зростання виробництва мало збільшення випуску продукції у машинобудуванні та виробництві харчових продуктів та напоїв, яким належить близько половини загальнообласних обсягів промислової продукції.

На підприємствах машинобудування, внаслідок нарощення виробництва електроустаткування запалювання для двигунів, трансформаторів, підшипників, зубчастих передач та елементів механічних передач, випуск продукції зріс в


1,4 раза.

У створення каналу з виробництва підшипників на АТ «СКФ Україна» було інвестовано 35 млн. гривень. Потужність нового каналу дасть можливість випускати в рік 4 млн. конічних роликових підшипників. Підшипники, які виробляються на АТ «СКФ Україна», користуються попитом у споживачів компаній «Фольксваген», «Гетрак», «Шкода».

Іноземні партнери вирішили інвестувати в поточному році у підприємство додатково 7,2 млн. євро.

ДП «Автоскладальний завод № 1» один з виробничих підрозділів Корпорації «Богдан» успішно справилося з зобов’язаннями щодо поставки


61 тролейбуса у КРВП «Кримтролейбус». В процесі експлуатації у важких гірських умовах Криму тролейбуси отримали позитивну оцінку.

На даний час потужності підприємства становлять 2,5 тис. автобусів і тролейбусів на рік, а через декілька років вони зростуть до 6 тис. одиниць.

У харчовій промисловості виробництво продукції в цілому за січень-лютий зросло на 19 відсотків. Значно більше випущено напоїв, зросло виробництво рибних продуктів, м’яса та м’ясопродуктів.

Нарощено обсяги у хімічній та нафтохімічній промисловості, металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів, виробництві будматеріалів, на підприємствах целюлозно–паперової промисловості, з оброблення деревини та виробництва виробів з неї (від 10 до 50 %).

Поряд з цим підприємства легкої промисловості знизили випуск продукції.

У добувній промисловості збільшення обсягів відбулось, в основному, внаслідок зростання видобутку вугілля.

У січні–лютому підприємства області реалізували промислової продукції в сумі 1,4 млрд. гривень, що становить 1,3 тис. гривень в розрахунку на одного жителя.

Діючими шахтами ДП “Волиньвугілля” за січень-березень 2011 року видобуто 147,4 тис. тонн вугілля. Планове завдання по видобутку за І квартал поточного року шахти виконали на 105,3 відсотка. Порівняно з відповідним періодом минулого року видобуток вугілля в області збільшився на 11,9 тис. тонн, або на 9 відсотків. Виробниче завдання з видобутку вугілля виконали усі вугледобувні підприємства. Найкраще спрацював трудовий колектив шахти «Бужанська» (109,8 %), високі показники шахти № 5 (103,5 %) та шахти № 1 (100,6 %), які входять до складу Шахтоуправління «НВ». Шахта № 9 «НВ» за цей період виконала планові завдання на 102,1 відсотка.

Протягом січня-березня 2011 року підприємством “Волиньторф” виготовлено 20,8 тис. тонн торфобрикетів, що на 3 тис. тонн (на 12 %) менше, ніж за відповідний період минулого року. На підприємстві скоротились обсяги виготовлення торфобрикетної продукції в зв’язку з недостатністю сировини, яка обмежується в зв’язку з проблемним відведенням земель під торфорозробки. Реалізація продукції бюджетним організаціям стабільно утримується на рівні минулого року і становить 7,5 тис. тонн. Разом з тим продукція користується попитом й за межами області. Основними споживачами є Рівненська, Київська, Житомирська та Черкаська області, яким відвантажується щорічно на отоплювальний сезон більше 3,5 тис. тонн торфобрикетів.

Продовжувалось будівництво шахти № 10 “Нововолинська”. Незважаючи на високий ступінь готовності, у поточному році фінансування шахти № 10 "Нововолинська" не здійснювалось, ліміт капітальних вкладень на 2011 рік не доведено.

Через недофінансування будівельно-монтажних робіт, виконаних у 2010 році, в обсязі 11,4 млн. гривень на будівництві шахти склалася вкрай напружена ситуація. За оперативними даними заборгованість шахтобудівельним організаціям за виконані роботи, станом на 01.04.2011, перевищує 40 млн. гривень, з них 15 млн. гривень на виплату заробітної плати з податковими нарахуваннями за грудень 2010 року та січень-лютий 2011 року. Як наслідок, у шахтарських колективах зростала соціальна напруга, що могла призвести до акцій протесту, однак неодноразові зустрічі керівництва облдержадміністрації з шахтобудівельниками розв’язали напружену ситуацію на об’єкті.

Одночасно надіслано листи у Кабінет Міністрів України та Міністерство енергетики та вугільної промисловості України щодо відновлення фінансування шахти № 10 «Нововолинська» та погашення заборгованості шахтобудівельникам із виплати заробітної плати.


Впровадження енергозберігаючих технологій
На виконання окремих доручень Кабінету Міністрів України Міністерству енергетики та вугільної промисловості України підготовлено та надіслано інформацію щодо вжиття заходів по забезпеченню безпечного та безперебійного функціонування систем газопостачання.

Підготовлено і направлено в Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України інформацію щодо участі представників області у роботі українсько-австрійського семінару «Використання альтернативних форм енергозабезпечення: досвід Австрії для України».

Відповідно до вимог пункту 7.7 «Основних положень з нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів в суспільному виробництві», затверджених наказом Держкоменергозбереження України, Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України надіслано для погодження загальновиробничі норми питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів підприємств області із загальним річним їх споживанням понад 10 тис. т.у.п.
(4 суб’єкти господарювання).

Також проводилась робота щодо погодження загальновиробничих норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на 2011 рік підприємствам області, які споживають від 100 до 10 000 тонн умовного палива. Опрацьовано та погоджено документацію, підтверджуючу економічну обґрунтованість питомих норм витрат ПЕР, для 25 підприємств (в тому числі 16 підприємствам, що надають послуги з тепло,- водопостачання і водовідведення). Ще 3 проекти питомих норм підприємств знаходяться на доопрацюванні.

9 березня 2011 року проведено нараду з питання енергозабезпечення пункту додаткового міжнародного переходу національної транспортної телекомунікаційної мережі.

Відповідно до звернення депутата Волинської обласної ради П.Олешка вжито заходів щодо організації робіт з розчищення охоронних зон повітряних ліній електропередач 10 кВ від зелених насаджень вздовж ряду автомобільних доріг в Ківерцівському районі.

Для забезпечення фінансування у 2011 році спільних заходів Угоди між Кабінетом Міністрів України та обласною радою за напрямком V. «Впровадження ресурсо- і енергозберігаючих технологій» підготовлено та направлено відповідне звернення до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Велась робота щодо коригування проекту Регіональної програми підвищення енергоефективності Волинської області. З метою уточнення проектів з модернізації систем теплопостачання направлено відповідні листи міським (міст обласного значення) головам.

Упродовж березня 2011 року керівництву облдержадміністрації щоденно надавалася інформація про стан розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ.
Транспорт та зв’язок
Проти минулорічного періоду за січень-лютий 2011 року обсяги вантажних перевезень автомобільним транспортом підприємств та суб’єктів підприємництва-фізичних осіб збільшились на 34,4 відсотка і становили 498,6 тис. т., з них
250,6 тис. т - перевезено підприємцями-фізичними особами, решта – автомобільним транспортом підприємств.

Пасажири надавали перевагу автомобільному транспорту, який виконав


81 відсоток перевезень. В цілому перевезено 15,4 млн. пасажирів, що дещо менше рівня попереднього року. На ринку пасажирських автотранспортних послуг провідну позицію займали приватні автоперевізники - фізичні особи, якими здійснено 74 відсотки пасажирських автоперевезень.

Міським електричним транспортом скористалося 3,6 млн. пасажирів


(19 % загальних пасажирських перевезень), майже дві третини з них використали право на безкоштовний проїзд.

Підприємства зв’язку в січні поточного року надали послуг за основним видом діяльності на 44,4 млн. гривень, з них 12,2 млн. гривень – населенню. Найбільші доходи отримані від мобільного (61 % загального обсягу) та міського


(11 %) телефонного зв’язку.

Значна увага приділялась впровадженню комплексних заходів щодо розвитку ринку автотранспортних послуг, вдосконаленню транспортної мережі області, організації перевезень пасажирів автомобільним транспортом, поліпшенню умов перевезення пасажирів.

У 2011 році проведено одне засідання конкурсного комітету (140 конкурсів) і визначено переможцями 84 перевізники на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах області. За цей період відкрито
3 маршрути у приміському сполученні та 3 у міжміському сполученні.
Сільське господарство
У березні 2011 року на нараді у заступника голови облдержадміністрації В.Карпюка підведено підсумки стану розрахунків агроформуваннями області за орендними договірними зобов’язаннями.
У галузі рослинництва

Господарства області розпочали проведення комплексу весняно-польових робіт, зокрема, підживлення озимих, закриття вологи, підготовка ґрунту під посів та сівбу ярих сільськогосподарських культур.

Озимі зернові на зерно по всіх категоріях господарств підживлено на
131,7 тис. га площі, що становить 86,6 відсотка усіх площ озимих на зерно. З них: підживлено 105,1 тис. га (90,1 %) озимої пшениці, 24,5 тис. га (73,8 %) озимого жита, а озимий ячмінь підживлений на всій посівній площі. Крім того, на
95,2 відсотка площ підживлений озимий ріпак (15,5 тис. га).

Волога ґрунту по зяблевій оранці закрита на площі 78,2 тис. га (78,9 %), підготовлено ґрунт під посів ярих культур на 66,4 тис. га. Всіма категоріями господарств засіяно 36,9 тис. га ярими культурами, з них: 6,6 тис. га - яра пшениця, 12,9 тис. га - ячмінь, 12.3 тис. га - овес, 0.8 тис. га - зернобобові та 4.2 тис. гектарів - цукрові буряки.


У галузі тваринництва

11 березня 2011 року відбулося засідання колегії головного управління агропромислового комплексу обласної державної адміністрації, де були підведені підсумками роботи агропромислового комплексу області за 2010 рік та галузі тваринництва за січень - лютий поточного року.

На базі фермерського господарства "Перлина Турії" Турійського району
18 березня 2011 року проведено нараду з питань осіменіння поголів’я корів, телиць в сільськогосподарських підприємствах та особистих селянських господарствах, закупівлі телиць в особистих селянських господарствах.

З державного бюджету для розвитку тваринництва виділено ліміт коштів, що надається сільськогосподарським підприємствам за поголів’я корів м’ясного напряму продуктивності - 30 тис. гривень, за поголів’я телиць, закуплених у фізичних осіб (населення) для вирощування – 70 тис. гривень.

Організовано навчання щодо підвищення кваліфікації техніків штучного осіменіння.
Аграрний ринок

Проводилася робота з формування регіонального страхового запасу продовольчого зерна на 2011-2012 маркетинговий рік на умовах форварду.

Рекомендовані обсяги продажу зерна доведені до районів та господарств області. Заплановано закупити 3,2 тис. тонн пшениці та стільки ж жита.

Станом на 1 квітня 2011 року укладено 27 форвардних біржових контрактів на продаж 2,6 тис. тонн збіжжя, з них: 1,6 тис. тонн пшениці та 1,0 тис. тонн жита в сумі 2,1 млн. гривень.

14 господарств області уклали угоди з Аграрним фондом на поставку зерна майбутнього врожаю в обсязі 11,4 тис. тонн, з них: 10 тис. тонн – пшениця та
1,4 тис. тонн – жито. Укладено форвардних угод в сумі 18,9 млн. гривень. Станом на
31 березня 2011 року отримано 8,6 млн. гривень авансових платежів. Укладено
8 угод на постачання селітри в обсязі 594 тонни в сумі 1,7 млн. гривень.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України


від 24 лютого 2011 року № 49 для потреб області передбачено щомісячне виділення 2 тис. тонн борошна, виробленого із зерна державного інтервенційного фонду, з них 1600 тонн - пшеничне та 400 тонн – житнє борошно.

Укладено договори з 10 хлібопекарськими підприємствами області на поставку борошна державного інтервенційного фонду в обсязі 2000 тонн щомісячно. Станом на 31 березня 2011 року фактично оплачено 1164,5 тонн пшеничного та 356,5 тонн житнього борошна.

Відповідно до Програми створення регіонального страхового запасу продовольчого зерна в області на 2010-2011 маркетинговий рік, затвердженої рішенням обласної ради від 30.06.2010 № 41/14, сформовано регіональний страховий запас продовольчого зерна в кількості 4,1 тис. тонн.

Проведено розподіл борошна, виробленого із зерна регіонального страхового запасу в обсязі 871 тонна в січні, 930 тонн - у лютому та 195 тонн - у квітні поточного року, між хлібопекарськими підприємствами області. Крім того, борошном регіонального страхового запасу у 2011 році будуть забезпечуватися бюджетні заклади освіти, охорони здоров’я та соцзахисту за такими цінами: борошно пшеничне вищого ґатунку – 2,29 грн., І ґатунку – 2,13 грн., борошно


житнє – 2,01 грн. за кілограм.
Орендні відносини

Протягом 2010 господарського року агроформування області уклали


70 927 договорів оренди земельних часток (паїв) та земельних ділянок, нараховано 40,5 млн. гривень орендної плати за земельні частки (паї) та земельні ділянки. Станом на 01.03.2011 виплачено 39,2 млн. гривень, або 96,5 відсотка таких платежів. Грошовими коштами виплачено 21 відсоток загальної суми виплат, 70 – зерном,
8 – іншою продукцією та один відсоток – послугами.

Загальна сума нарахованої орендної плати щодо користування майном приватними підприємствами і господарськими товариствами за 2010 рік становить 583,6 тис. гривень, фактично виплачено 507,7 тис. гривень, або 98 відсотків.


Використання та охорона земельних ресурсів
Станом на 25 березня 2011 року власникам сертифікатів на право на земельну частку (пай) видано 188138 державних актів на право власності на земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю).

В оренду юридичним та фізичним особам для сільськогосподарського використання передано 39,8 тис. га сільськогосподарських угідь земель запасу та резервного фонду, що становить 19,6 відсотка від загальної площі цих земель.

За березень 2011 року в області продано 7 земельних ділянок несільськогосподарського призначення площею 0,76 га та вартістю
346 тис. гривень. Крім цього, на земельних аукціонах для будівництва та обслуговування автосервісу продано одну земельну ділянку площею 0,1 га та вартістю 178,3 тис. гривень і 4 права оренди площею 0,45 га й вартістю
77,6 тис. гривень.

За період з 01.01.2011 по 01.02.2011 головним управлінням Держкомзему в області зареєстровано 289 справ для проведення державної землевпорядної експертизи. Протягом звітного місяця проведено експертизу 289 справ, в т. ч.:


269 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок фізичним та юридичним особам, 6 звіт з експертної грошової оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення, один проект землеустрою щодо рекультивації порушених земель, 7 технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель, що передаються в оренду, за межами населених пунктів, 6 технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Позитивно оцінено 275 справ, повернуто на доопрацювання 12 справи, оцінено негативно –
2 справи.

Протягом березня 2011 року до головного управління Держкомзему в області надійшло 45 звернень громадян. З них: 8 – щодо спірного землекористування,


7 – про надання допомоги у приватизації земельної ділянки, 10 – з питань прискорення видачі державних актів, 10 – щодо роз’яснення земельного законодавства, 5 – виділення земельної частки (паю), 2 – про незгоду з платою за отримання державного акта, 3 – про облаштування доїзду до земельної ділянки.

За згаданий період на особистому прийомі в головному управлінні Держкомзему в області побувало 8 громадян. Питання, які порушували громадяни, стосувалися приватизації земельних ділянок, надання дозволу на зняття родючого шару ґрунту, встановлення земельного сервітуту, приватизації присадибної ділянки.


Зовнішньоекономічна діяльність області
У січні 2011 року зовнішньоторговельний оборот товарами становив
77,3 млн. дол. США (це на 72,2 % більше, ніж у січні 2010 року). При цьому обсяги товарного експорту збільшилися на 74,5 відсотка і у вартісному виразі дорівнювали 39,4 млн. дол. США, а імпортні надходження становили 37,9 млн. дол. США (37,9%). Позитивне сальдо балансу зовнішньої торгівлі (1,4 млн. дол. США) зросло у порівнянні з січнем минулого року на 1,3 млн. дол. США.

Зовнішньоторговельні операції товарами місцеві суб’єкти господарської діяльності здійснювали з представниками ділових кіл 51 держави світу. Інтенсивніше велася співпраця з країнами-членами Європейського Союзу, частка яких в сукупному зовнішньоторговельному обороті Волині становить 78,2 відсотка. У переліку європейських держав, з якими область має економічні відносини, провідне місце належить Німеччині (27 % від сукупного товарообігу регіону), Республіці Польщі (12,2 %) та Угорщині (19,9 %), відповідно першому, другому і четвертому бізнесовим партнерам Волині. Активно підтримувалися торгово-економічні стосунки з іншими державами – членами ЄС, зокрема, Литвою, Бельгією, Чехією, Францією.

У звітному періоді суб’єкти підприємництва області взаємодіяли з діловими колами 8 країн СНД, у результаті чого товарообіг з ними становив
30,7 млн. дол. США, або 40,8 відсотка від загальних трансакцій. Провідне місце серед цих країн належить Російській Федерації (16,1 % від загального зовнішньоторговельного обороту) та Республіці Білорусь (3,4 %).

На країни азіатського континенту, з якими у січні поточного року співпрацювали місцеві суб’єкти господарювання, припадає лише 1,2 відсотка від загальних об’ємів комерційних операцій області, а на країни Америки та Африки – 0,5 та 0,04 відсотка відповідно.

Основними споживачами продукції волинського виробництва є держави-члени Європейського Союзу, куди спрямовано товарів на 25 млн. дол. США, або
63,4 відсотка від загальнообласного обсягу експорту (при цьому експорт у ці країни збільшився на понад 50 %). Крім того, у двічі зросли поставки товарів до країн СНД та становили 35,5 відсотка.

Товарна структура експорту була сформована за рахунок електричних пристроїв (33,4 %) від загального експорту області; механічного устаткування


(14,5 %); молокопродуктів (11,3 %); меблів (11,5 %); деревини та вироби з неї
(10,2 %); одягу текстильного (3,8 %); паперу і картону ( 2,8 %); полімерних матеріалів та пластмас (2,4 %).

В країни Євросоюзу експортовано переважно електричні машини і устаткування, механічні пристрої, деревину, текстильний одяг, полімерні матеріали та пластмаси, в країни СНД – молокопродукцію, меблі, механічне устаткування, папір, картон.

Найбільше імпортовано товарів з Угорщини (31,5 % від загальнообласного обсягу імпорту), Німеччини (18,8 %), Республіки Польща (17%), Литви (8,8%) та Чехії (5,6%).

Номенклатуру імпортних товарів складають електричне устаткування (24,9 % від сукупного імпорту), транспортні засоби та їх частини (15,7 %), полімерні матеріали (11,3 %), готові харчові продукти (10,6 %), продукти тваринного походження (8,5 %), недорогоцінні метали (5,8 %), вироби з деревини (5,2 %), текстиль (3,1 %), папір та картон (1,5 %), нафтопродукти (1,2 %).

З країн Європейського Союзу надходили переважно механічні та електричні пристрої, транспортні засоби, полімерні матеріали, продукція тваринництва, з країн СНД – чорні метали, нафтопродукти, папір та картон.
Інвестиційна діяльність області
Серед головних пріоритетів роботи місцевих органів виконавчої влади є залучення іноземних інвестицій в економіку області. У зв'язку з цим здійснюються заходи щодо створення привабливого інвестиційного клімату, пошуку надійних і стабільних бізнес-партнерів для ефективної співпраці.

З метою активізації зовнішньоекономічної діяльності з перспективними торговими партнерами, формування привабливого інвестиційного іміджу Волині та збільшення обсягів залучених іноземних інвестицій обласна державна адміністрація активно співпрацює з посольствами України за кордоном та дипломатичними установами, акредитованими на території України, у частині обміну та розповсюдження інформації про економічні можливості області, а також бізнес-пропозицій та інвестиційних проектів місцевих суб’єктів господарювання. Зокрема, у березні 2011 року на адресу Міністерства закордонних справ України надіслано перелік інвестиційних проектів для формування відповідних пропозицій від України до Кувейтського фонду.

Представники органів влади та підприємницьких структур області постійно залучаються до участі у міжнародних форумах, конференціях, семінарах, нарадах, виставках, ярмарках та інших заходах, основною темою яких є питання іноземного інвестування та економічного співробітництва. Так, 2 - 3 березня 2011 року заступник голови облдержадміністрації Е. Стоєв взяв участь у IX засіданні українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва, де обговорено питання розвитку міжрегіональної співпраці, партнерських стосунків між адміністративно-територіальними одиницями України та Республіки Польща, використання фондів ЄС для розвитку прикордонного співробітництва між Україною та Республікою Польща, здійснено презентації спільних проектів, що реалізуються регіонами-партнерами України і Республіки Польща.

20 - 23 березня 2011 року у м. Брюссель Королівства Бельгія проходили конференція та семінар на тему "Східне партнерство", які були організовані Регіональним офісом м. Лодзь Республіки Польща в Брюсселі. На запрошення воєводи Лодзького воєводства Йоланти Хелміньскої у зазначеному заході взяла участь делегація від Волинської області на чолі з заступником голови обласної державної адміністрації Е. Стоєвим. У рамках семінару проходили зустрічі з представниками європейських установ, що займаються тематикою Східного партнерства, а також обговорення можливостей створення спільних проектів в рамках "Східне партнерство".

З 28 по 30 березня 2011 року голова облдержадміністрації Б. Клімчук брав участь у роботі міжнародної конференції "Польсько-український кордон: шанс чи бар’єр суспільно-господарчого розвитку?", де було відмічено зростаючу динаміку розвитку партнерських відносин та важливість розбудови українсько-польського державного кордону, передусім - модернізації технічного стану існуючих переходів та відкриття нових (МАПП "Кречів – Крилув", "Амбуків – Грудек" та "Адамчуки – Збереже"), побудову у Ковелі логістичного центру на шляху Транс’європейської Центральної Транспортної Вісі, відновлення спільного українсько-польського прикордонного контролю на міжнародних автомобільних пунктах пропуску, а також розглянуто основні завдання для успішної реалізації в області Програми прикордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна" 2007-2013.

Протягом звітного періоду було організовано ряд ділових переговорів з представниками іноземних держав, а саме:

- 14 березня 2011 року в області з робочим візитом перебувала делегація з Китаю, метою якої було налагодження інвестиційного співробітництва, у т.ч. вивчення можливості добудови шахти "Нововолинська № 10" за рахунок залучення китайських інвестицій;

- 17 березня 2011 року до уваги Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Нідерландів в Україні представлено економічний та інвестиційний потенціал області, а також перспективні напрямки співробітництва в торговельно-економічній сфері між Волинню та Королівством Нідерландів.

Крім того, в області триває реалізація проекту міжнародної технічної допомоги Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) "Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність" (ЛІНК), у результаті якого буде розроблено стратегічний план економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності Центрально-Волинського субрегіону. У рамках зазначеного проекту для ділових кіл Волині у березні поточного року у м. Луцьк відбувся форум "Регіональна конкурентоспроможність", основною метою якого було посилення конкурентоспроможності регіону через удосконалення регулювання підприємницької діяльності, підвищення продуктивності підприємств, збільшення стратегічних інвестицій з боку інноваційно-орієнтованих фірм.
Підприємництво
У розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення області кількість малих підприємств становить 47 одиниць (у 2008 році – 45 одиниць), в обласному центрі – 113. На районному рівні цей показник досить різниться - від 13 до
69 одиниць. Зменшення кількості малих підприємств спостерігається у
3 районах області (Володимир-Волинський, Любомльський, Шацький).

На малих підприємствах (за новою методологією розрахунку) працювало


36,7 тис. осіб, що на 2,3 відсотка менше від попереднього року.

Кількість фізичних осіб-підприємців зростає. За даними державної податкової адміністрації в області станом на 01.01.2011 зареєстровано 57658 фізичних осіб-підприємців, що на 4,9 відсотка більше, ніж у 2009 року.

Питома вага малих підприємств у загальнообласному обсязі реалізованої продукції, робіт, послуг становила 10,5 відсотка. Цей показник є найменшим у містах Луцьку (8,2 %) та Ковелі (6,7 %), найбільший у м. Володимирі-Волинському (15,8 %), в загальноміському обсязі реалізованої продукції, робіт, послуг; найменший у Володимир-Волинському (8,3 %), Горохівському (16,0 %), найбільший у Старовижівському (69,6 %), Шацькому (66,9 %), Ковельському
(59,1 %) районах у відповідних загальнорайонних обсягах реалізованої продукції, робіт, послуг. Разом з тим у 2009 році всього малими підприємствами реалізовано продукції, робіт та послуг на 4322,2 млн. гривень (88,7 відсотка до 2008 року).

В області зареєстровано 897 фермерських господарств.

Державна регуляторна політика є одним із важливих факторів, які забезпечують створення стимулюючих умов для розвитку підприємництва. Відповідно до ст. 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», облдержадміністрацією затверджений План підготовки проектів регуляторних актів на 2011 рік, який оприлюднено на веб-сайті облдержадміністрації.

У зв’язку з набранням чинності з 11 січня 2011 року Закону України «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування» в області вжито організаційних заходів щодо забезпечення проведення у першому півріччі 2011 року прискореного перегляду регуляторних актів.

11 березня 2011 року відбулось засідання робочої групи з узагальнення результатів прискореного перегляду регуляторних актів, прийнятих міськими (міст обласного значення) радами, їх виконавчими комітетами та районними радами, де розглядалися питання щодо організації роботи з реалізації в області вищевказаного Закону України, переліків регуляторних актів, поданих міськими (міст обласного значення) головами та головами районних рад, а також про стан прискореного перегляду регуляторних актів сільськими та селищними радами та обласною радою.

На постійному контролі в облдержадміністрації знаходиться питання функціонування дозвільних центрів. Відповідно до вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» вживаються заходи щодо підвищення ефективності їх роботи.

Питання розвитку підприємництва та реалізації державної регуляторної політики включені до щоквартальних планів роботи Координаційної ради з питань розвитку підприємництва в області та до планів роботи відповідних місцевих координаційних рад.

2 березня 2011 року відбулося розширене засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва в області, де було розглянуто актуальні питання здійснення підприємницької діяльності в області.

Утворено робочу підгрупу за напрямком діяльності «Дерегуляція і розвиток малого і середнього бізнесу» робочої групи «Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції».

Рішенням обласної ради від 03.03.2011 № 3/17 затверджено Регіональну програму підтримки малого підприємництва в області на 2011 – 2012 роки, яка оприлюднена на офіційному веб-сайті облдержадміністрації. На реалізацію заходів вказаної Програми в обласному бюджеті на 2011 рік передбачено 610 тис. гривень.

У газеті «Волинська газета» від 17 березня 2011 року № 11 оголошено проведення конкурсу інвестиційних бізнес-планів суб’єктів малого і середнього бізнесу.

Практика висвітлення питань підприємництва на веб-сайтах запроваджена в усіх районах і містах обласного значення. У місцевих друкованих засобах масової інформації діють інформаційно-консультативні рубрики з питань підприємницької діяльності.


Розвиток торгівлі та сфери послуг в області
Оборот роздрібної торгівлі (з урахуванням розрахункових даних щодо обсягів продажу товарів на ринках та фізичними особами–підприємцями) за січень-лютий 2011 року становив 1584,2 млн. гривень., що на 15 відсотків більше, ніж у січні - лютому 2010 року. Товарооборот підприємств–юридичних осіб зріс на
15,9 відсотка. Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб–підприємців) за січень - лютий цього року становив 65,4 млн. гривень, що у порівнянних цінах на 14,5 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року.

Протягом січня - лютого 2011 року в усіх районах та містах області спостерігалася тенденція зростання обороту роздрібної торгівлі у торговій мережі. Найбільший ріст обороту роздрібної торгівлі у порівняних цінах відбувся у Луцькому (+24,8 %), Володимир-Волинському (+20,2 %), Ківерцівському (+15,8 %), Старовижівському (+15,1 %) районах та у містах Луцьку (+17,2 %) і Ковелі


(+16,4 %).

Станом на 01.03.2011 середньомісячний оборот роздрібної торгівлі в розрахунку на одного жителя у фактичних цінах становив 764 гривні (на


26,1 відсотка більше відповідного періоду минулого року у фактичних цінах).

Зважаючи на вагому роль ринків у забезпеченні населення споживчими товарами в центрі уваги органів виконавчої влади є упорядкування ринкової торгівлі.

З метою приведення діяльності ринків незалежно від форми власності до вимог нормативно-правових актів та створення належних і безпечних умов для роботи продавців та покупців в області проведено обстеження й паспортизацію ринків. Створено обласну робочу групу з питань обстеження ринків, в усіх районах та містах обласного значення - відповідні робочі групи, до складу яких увійшли працівники контролюючих органів.

Загалом обстежено 51 ринок, що за площею становить 410,7 тис. кв. м., де облаштовано 21 716 торгових місць. Із загальної кількості ринків за спеціалізацією


43 ринки змішані (торгівля продовольчими та непродовольчими товарами), 8 – непродовольчі. Серед непродовольчих ринків один ринок спеціалізується на торгівлі транспортними засобами, по-одному - на торгівлі книгами та квітами, 2 ринки - тваринницько-фуражні.

Пунктом 7.5 розпорядження голови облдержадміністрації від 08.02.2011 № 36 «Про виконання Програми економічного і соціального розвитку області на 2010 рік за підсумками року та завдання на 2011 рік» поставлено завдання райдержадміністраціям, виконкомам міських (міст обласного значення) рад забезпечити двічі на місяць організацію та проведення у населених пунктах області ярмарок з продажу сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів за цінами виробників із залученням фермерських та особистих селянських господарств, обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, переробних підприємств, суб’єктів підприємницької діяльності та створити належні умови для організації ними торгівлі власною продукцією. Здійснюється щомісячний моніторинг проведення продовольчих ярмарків. Станом на 31.03.2011 в області проведено 194 ярмарки, де реалізовано 566,4 тонни сільськогосподарської продукції в сумі 2450,7 тис. гривень.

Спеціалізованими підприємствами сфери послуг реалізовано послуг на
322,4 млн. гривень, що з врахуванням зміни цін на 7,7 відсотка більше, ніж у попередньому році, 30 відсотків з них – реалізовано населенню.

Ріст обсягів реалізованих послуг у порівнянних цінах спостерігався на підприємствах міст Ковеля (на 22,3 %) і Володимира-Волинського (на


12,8 %) та у десяти районах області. Найбільший ріст обсягів реалізованих послуг у Локачинському, Любомльському (у 2 рази), Володимир-Волинському (на 91,6 %), Іваничівському (на 48,1 %) районах.

Разом з тим у шести районах області (Горохівський, Камінь-Каширський, Ратнівський, Старовижівський, Турійський, Шацький) та у містах Луцьку і Нововолинську зафіксовано спад обсягів реалізованих послуг.

Серед видів діяльності пріоритетними залишаються послуги транспорту та пошти і зв’язку, в загальному обсязі реалізованих послуг вони займають понад дві третини. Серед транспортних підприємств найбільше послуг надано підприємствами залізниці, пошти і зв’язку – підприємствами мобільного зв’язку та ВАТ “Укртелеком”.

У середньому в розрахунку на одного жителя області за січень - лютий цього року спеціалізовані підприємства надали послуг на 311 гривень, у т.ч. на


130 гривень – транспорту, на 84 гривні – пошти та зв’язку, на 43 гривні – по здійсненню операцій з нерухомим майном тощо.


Містобудівна діяльність, будівництво,

житлово-комунальне господарствонаступна сторінка >>